Dotaz ohledně BP

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PyroKiks
Příspěvky: 20
Registrován: sob 30. lis 2013, 14:59
Bydliště: Ostrava

Dotaz ohledně BP

Příspěvek od PyroKiks »

Ahoj, zravím všechny čtenáře. Zakládám toto téma do pokecu jelikož bych potřeboval s něčím poradit, nikde jinde jsem to nenašel (pokud to tu přece jen je, omlouvám se) Pár dní zpět jsem rozebral Římskou Svíci kvůli rychlého zdroje světlic. Jak asi všichni víte světlice jsou ,,vyhazovány,, z trubice pomocí BP a mezi další světlicí je ucpávka (v mém případě piliny). Rozebral jsem to tedy a dostal jsem dvě ,,složky'', 20 Světlic a hromádku BP smíšeného s pilinami. A má otázka zní, Jak bych nejlépe mohl oddělit BP (nahrubo drcený) a pilliny, Napadla mě voda že se piliny budou držet na hladině ale nevím jak to bude, zda by se mi BP nerozpustil, samozřejmě by se potom dal vysušit ale nechci zatím riskovat. Prosím vás tedy pyrotechnikové a lidi chytřejší než jsem já :D Jak by jste si vy poradily v této situaci. Předem děkuji za odpověď jakéhokoliv typu,

S přáním hezkého dne,
Kiks
Ještě nerozumím pyrotechnice až nějak profesionálně, takže mě prosím nezabijte ;)
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

rada

Příspěvek od Béda »

Kdybych to musel dělat já, postupoval bych následovně. Směs přesušit. Vyzkoušet sítko s vhodnými oky. Buď v sítu uvízne / zůstane BP, nebo piliny.
Kdyby to nešlo, nasypat do zkumavky aby z toho byl vysoký úzký sloupec směsi. Opřít o něco, co vibruje. Vibrační bruska, vrtačka, pračka, motorek s vyoseným závažím, vrtačka a v ní upnutý ohnutý hřebík, či prosté poklepávání z boku. Piliny by měly zůstat nahoře. Když se to povede, k rouře vysavače přimotat páskou hadičku co vleze do zkumavky a opatrně odsát piliny.
Béda vrták
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

ja som to riešil tak že som v miske túto zmesku nadzadzoval do vzduchu a primeraným prúdom vzduchu som piliny odfukoval a ťažší BP padal dole do misky
Uživatelský avatar
Stenly
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008, 01:44
Bydliště: Vsade dobre, doma naj... Spišský región

Příspěvek od Stenly »

Dominik, len pre informaciu, pyrochemik.web mi nefunguje!?
Avsak to odfuknutie pilin je dobry napad, tzv. oddelit zrno od pliev.
Hmota je Energia, ktora "vymrzla" ochladenim vesmiru po Bigbengu...
pomalsie E=mc2
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Bastleni a experimentovani s nejasnym vysledkem. Spousta prace a casu pro par zrnek BP pochybne kvality a stavu.
Svetlice mas, zbytek "hod do kamen"
Vesuvit se da koupit v kazde prodejne zbrani a streliva.

Ale pokud presto trvas na zarucenem zpusobu separace, tak doporucuji drevokazneho brouka :idea:
Otazkou zustava, zda se cesky brouk pusti do cinskych pilin.

P.S. Taky nejsem zdatny pravopisec, ale co tady ctu...... :shock:
odpal to
matr
Příspěvky: 33
Registrován: stř 29. črc 2009, 11:06

Příspěvek od matr »

Do kamen nic neházej.Rači pohnoj zahrádku :idea:
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

BP

Příspěvek od srabsrab »

Za dob davnych bezinternetovych jsem take vyvadel podobne zhovadilosti a nikdy mi neprislo, ze by smes zhruba ocistena od pilin vyfoukanim mela vyrazne horsi ucinek, nez dokonale prebrana ....
dratenik
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12. lis 2011, 21:52

Příspěvek od dratenik »

PyroKiks - jen bych doplnil že římská svíce není zrovna nejideálnějším zdrojem světliček,neb je jich tam vskutku poskromnu :? daleko lepším zdrojem jsou kulové pumy made in rejžožrout :D cenově to není žádná katastrofa a světliček máš jako máku. Z výmetné části kulovky získáš i ten vytoužený BP :wink: tak zatím pic a mnoho zdaru
Odpovědět