PAPÍROVÉ TRUBICE,DUTINKY

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

gongo
Příspěvky: 53
Registrován: stř 13. led 2010, 21:07

PAPÍROVÉ TRUBICE,DUTINKY

Příspěvek od gongo »

Zakládám tohle téma na papírové trubice které se těžko hledají a když tak sou drahé nechci říkat že sehnat nedají už sem pár tipů měl ale neodpověděli...
Naposledy upravil(a) gongo dne čtv 18. bře 2010, 22:33, celkem upraveno 1 x.
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Zdar,
na mnoho veci bohate staci trubicky ze sacku z obchodu. Je jich vsude hafo a nikdo Ti nebude nadavat za to, ze je vemes.
Vetsi prumery hledej nekde u spedicnich firem :-) Jsou na nich namotany folie, kteryma obaluji zbozi. Vnitrni prumer je 45 mm a tloustka steny 1 cm.
Mr.Beer
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 18. říj 2007, 18:57

Příspěvek od Mr.Beer »

Na menší průměry je nejlepší si posbírat kompakty po silvestru, větší se dají sehnat u firem kde šijou oblečení, 100mm pak v prodejnách koberců (občas sou i ochotní nějakou nechat :lol: )
Uživatelský avatar
martincbr600f
Příspěvky: 56
Registrován: stř 30. zář 2009, 23:09

Příspěvek od martincbr600f »

Já dělal na silvestra dutinky ze stočených novin (časopisů). Přibližně 35vrstev, průměr dutiny 15mm, délka asi 15cm. 6cm zabíral 7g flash prachu, ucpávky - dřevěné špunty a proti jejich vylétnutí je na konci trubka uškrcená provazem. 10minut = 1 kus.

Jsou bezkonkurenční. Ale -> :death: :lol:
alik0011
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09. lis 2009, 18:02

Jsou i lepší

Příspěvek od alik0011 »

To tvrzení že jsou bezkonkurenční, to je toršku přehnanéé..:)
Já za svých mladších let jsem dělal dutinky z papíru do pokladen..
Když si trošku pohrajete s těma dutinkama tak to s náplní 3g KP/Al dělá celkem slušný randál.:):)
Na dutinky jsem používal okolo 50-60cm toho papíru, ten jsem si smotal do průměru dutinky jakou jsem chtěl a když už člověk chití ten "grif" tak to jde jak na běžícím páse..
A vzhledově si myslim že určitě lepší než nějaký smotaný noviny převázaný provázkem..
Toť můj názor..
Uživatelský avatar
martincbr600f
Příspěvky: 56
Registrován: stř 30. zář 2009, 23:09

Příspěvek od martincbr600f »

Alik0011 -> Nic proti, ale zatím jsou ,,vzhledově škaredé s provázkem" funkční. Zato dle tvého popisu můžu jen hádat, zda-li je ucpáváš žvýkačnou nebo kdoví čím.

Podotýkám, že sádrové špunty u těchto zatočenců vystřelují a taky dostat tím do kokosu bych nechtěl. Nejlepší zvukový efekt = roztrhaná trubka.

Zítra tu hodím fotku.
Přílohy
IMG_0597 uprava.gif
IMG_0597 uprava.gif (197.38 KiB) Zobrazeno 37365 x
Naposledy upravil(a) martincbr600f dne sob 20. bře 2010, 13:54, celkem upraveno 1 x.
alik0011
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09. lis 2009, 18:02

Sry

Příspěvek od alik0011 »

Soráč jsem to zapomněl dopsat, ze začátku jsem to dělal kapesníkem kterej jsem vymáchal v lepidle a ten jsem tam potom natlačil nasilím ale, tento způsob je neekonimický. A proto když si teďka jedno za čas udělám nějakej ten dělobuch tak to ucpávám alobalem. A jak?? Jednoduše udělá se kuličku přibližně stejnýho průměru a to tam potom festovně "namlatim" pak okolo toho kapnu lepidlo a mám jednu stranu hotovou.. A druhou dělám akrylem.. Ještě se mi nestalo aby to nebouchlo..
Foto bych mohl taky nějaký udělat....
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Jo jasne, zapomel jsem na ty kompakty. Maji mnoho vyuziti, jen je potreba sesbirat je jeste suche, protoze pak jsou jak blato a nic nevydrzi.
Zalezi taky na tom, jake kompakty sezenete - levne nestoji za nic uz od vyroby.
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 94
Registrován: pon 21. lis 2005, 15:04

Příspěvek od Pepe »

alik0011
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09. lis 2009, 18:02

Jasně

Příspěvek od alik0011 »

Tu alternativu jsem samozřekmně zvažoval, ale je to nevíhodný z toho důvodu že tam máš danej půměr a když potřebuješ jinej tak to jde těko proto je lepší (teda aspoň pro mně) si nějakou sem tam udělat.. Ale pokud někdo denně bouchá po desítkách dělobuchů tak se mu vyplatí si koupit ty dutinky..
gongo
Příspěvky: 53
Registrován: stř 13. led 2010, 21:07

d

Příspěvek od gongo »

hej díky pepe ten web je dobrej
gunpowder
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28. úno 2009, 19:15

Dutinky

Příspěvek od gunpowder »

Tady není problém s dutinkama na dělobuchy fontánky a podobně, ty si každý natočí sám, ale např.: s dutinkama na rakety, pokud potřebujume například ještě listovat a požadujeme určitou odolnost proti propálení tak jsou běžně dostupné dutinky nevyhovující ->myslím že jediná možnost je se domluvit na nějakém průměru(např. universálních 20mm) a nechat si je zhotovit třeba u Orlických Papíren, jak tady už zde někteří kolegové učinili.

Gp
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

pepe skvelá stránka, nemáš podobnú aj pre slovákov?
gongo
Příspěvky: 53
Registrován: stř 13. led 2010, 21:07

Příspěvek od gongo »

tohle je odkaz na papírnu kde vyráběj snad všechno trubice sáčky atd atd http://www.stejpro.com/
Uživatelský avatar
sairon
PFG
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. pro 2006, 17:19

Příspěvek od sairon »

Malé trubičky (označené jako A) prodává ten samý prodejce i na Aukru, já jich koupil 1 kg za 100 Kč bez poštovného k naprosté spokojenosti. Jedná se o špulky od nití či přízí (soudě dle nápisu TRIANA). Náplň cca 3 g KP flashe se surmou podávala pro mě dostatečně uspokojivý výsledek s minimálními náklady a pracností. Bez problémů se dají použít i na minikompakty a podobné blbiny, možná by stálo za to vyzkoušet použít je i na nějaké efektové miniraketky stabilizované špejlí.
Sběratel jedniček.
V příspěvcích za měsíc.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

sairon aky si mohol zverejnit link bol by som vdacny
petrsx01
Příspěvky: 109
Registrován: sob 14. čer 2008, 11:52

link

Příspěvek od petrsx01 »

pokud jsem dobře hledal mělo by to být toto:
http://aukro.cz/item971643761_papirove_ ... tinky.html
When you do things right people won't be sure you've done anything at all.
sas
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 10. srp 2006, 15:57

Příspěvek od sas »

treba tady maji neco ,a nejen dutinky
http://www.vltava2009.cz/pyrotechnika-o ... tmentID=24
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Papirove dutinky

Příspěvek od Atrey »

All: Mam k dispozici 1300 ks spiralne vinutych dutinek o rozmerech: delka 50 cm, vnejsi prumer 1 inch (2.54cm), vnitrni 3/4 (19 mm)
Jedna vyjde na 10 Kc. Dutinky se samozrejme daji zakratit na pozadovanou delku.
Kdo ma zajem, necht se mi ozve.
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

nejsou to trubky od pytlíků? Sahl jsem na ní šuplérou a jsou to ty rozměry!
Odpovědět