Zákaz chemických pokusů ve škole

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hosmel
Příspěvky: 80
Registrován: sob 05. dub 2014, 23:15

Zákaz chemických pokusů ve škole

Příspěvek od hosmel »

Smazano
Naposledy upravil(a) hosmel dne pát 23. úno 2024, 11:49, celkem upraveno 1 x.
steasy1
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. pro 2007, 14:31
Bydliště: Sereď Slovensko

Zákaz chemických pokusů ve škole

Příspěvek od steasy1 »

Nazdar,mám 14 ročného syna a u nich na ZŠ to takto funguje už asi 3 roky.
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

??

Příspěvek od kammo »

planovana debilizacia spolocnosti...co ine k tomu dodat.
Uživatelský avatar
hosmel
Příspěvky: 80
Registrován: sob 05. dub 2014, 23:15

Příspěvek od hosmel »

Smazano
Naposledy upravil(a) hosmel dne pát 23. úno 2024, 11:49, celkem upraveno 1 x.
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Ale tohle je naprosto v poradku, pokud chci, aby moje dite bylo blbecek.

My co mame jiny nazor, jsme teroristi. More idiots.
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
Mikulecc
Příspěvky: 18
Registrován: ned 27. lis 2011, 20:55

Příspěvek od Mikulecc »

No přece nemůžeme nechat tak malé a nevědomé děti aby si hráli s chemikáliemi :roll: , jsem studentem střední školy s chemickým zaměřením a nadeštěstí jsem už za 18 a utekl jsem této hrůze, vědomí, že podle zákona nemohu ve škole dělat relativně primitivní práce a nějaké složitější, které také stojí za to, už vůbec nemohu dělat, by mě naprosto odrovnala. :cry:

Takovou budem mít samé šikovné a prakticky zručné chemiky, kdy buď získají pořádné zkušenosti tím, že nebudou dělat určitě úkoly nebo jim učitelé a laboranti odpipetují koncentrovanou kyselinu nebo státem označenou nebezpečnou látku a poté co se zředí už s ní žáci mohou pracovat. A proč taky nenechat jen učitele aby vše dělali oni a žáci ať jen s nadšením a zájmem sledují jak by se to mělo dělat, to je přece super nápad, ne?... :idea: :thk:
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

ad Hosmel - me to napadlo i na VS (cca decku na cisteni johansonek) a jeste jsem drze poprosil, jestli by nebylo taky do druhy nohy :mrgreen:

jinak je to samozrejme totalni picovina, nicmene svet k tomu speje jiz dlouho.. jsem zvedavej kdy nam zakazou vydechovat CO2 :wink:
Uživatelský avatar
hosmel
Příspěvky: 80
Registrován: sob 05. dub 2014, 23:15

Nojono

Příspěvek od hosmel »

Smazano
Naposledy upravil(a) hosmel dne pát 23. úno 2024, 11:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Pánové, nechci vám kazit vánoční nadáváníčko na neutěšené poměry, ale vždyť všude píšou, že se jedná o omyl ve vyhlášce ministerstva zdravotnictví, který by měl být během příštího roku napraven... Pochybuju, že by někdo dělal nějaké problémy učitelům chemie, kteří se na doslovný výklad vyhlášky prostě vykašlou a budou se řídit zdravým rozumem...

BTW pěkný svátky všem :chlast: :puffy:
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

Příspěvek od Béda »

Připojuji se ke zdravému selskému rozumu, klidné vánoce, a pod stromeček přeji všem ty nejluxusnější chemikálie, mezi nimiž by neměla chybět stoprocentní duska ( pořádně vychlazená ) nebo chloristan amonný a Lithný, vše samozřejmě v p.a. kvalitě.
Béda
Výzkum deflagračně detonačních energetických materiálů
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

ee, pan doktorand z katedry fyziky ani moc nekoukal, naopak jsem byl vyzvan abych koukal ja - doslovne vetou "koukejte mazat do drogerie, a ten lih koupit" :-)

tak ze je to "omyl" kdy vypadla z textu zakona jedna kratka avsak podstatna veta jsem pochytil, ovsem oficialni slib ze by to melo byt v nejkratsi mozne legislativni dobe napraveno jsem nezaznamenal, a i kdyby tak co do oficialnich slibu ministru, ...kdo vi co bude na vlade za mesic, natoz za rok, ze :-)

kazdopadne svet k takovym opatrenim speje jiz dlouho, urcite nechci byt skeptik ale moc pozitivne to v tomto ohledu skutecne nevidim :-(
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Je to smutný, ale ve školách už se zdaleka neprovádí tolik pokusů, jako za mě. Po rekonstrukci naší základní školy jsem byl svědkem, jak se vyhazovalo veškeré vybavení, destilační kolony, sklo, chemikálie. Všechno muselo pryč. Nyní se už téměř žádné pokusy provádět nesmí a ani to nejde :D Pan učitel si jen povzdychnul že teď už děti uvidí všechno jen na filmu a zavzpomínali jsme na dobu, před 20 lety, kdy nám ukazoval reakci sodíku s vodou, na Vánoce dělal světličky (recept na výrobu však neprozradil ani těm nejneodbytnějším studentům) zkoušeli jsme jak hoří hořčík. To jsou věci, které dokáží člověka nadchnout a zaujmout. Pokud by jste v té nové učebně byli, nepoznáte, že se jedná o učebnu chemie, snad jen podle periodické soustavy prvků na stěně by se to dalo odvodit.
Odpovědět