Důležité oznámení

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Blaster
Administrátor

Důležité oznámení

Příspěvek od Blaster »

Přátelé, kamarádi.
Zanedlouho to bude již dvacet let co bylo spuštěno Pyroforum (dle záznamu v databázi: stř 13. říj 2004, 10:43). Časy se ale mění, jestli k horšímu nebo lepšímu to nechám na posouzení každému z vás, každopádně co se týče nadšeného amatérského bádání tak se doba hodně změnila. Udržovat Pyroforum stojí nějaké úsilí a motivace se již vytratila, nikdo nemládneme.
Proto padlo rozhodnutí ukončit provoz Pyrofora s tím, jak doběhne zaplacený hosting a registrace domény zhruba v polovině října tohoto roku.

Objevily se dotazy jak stáhnout nebo uchovat offline verzi Pyrofora. Není to úplně triviální, protože zobrazovaný obsah je generován serverem pomocí php skriptů a na serveru jsou data ve formě sql databáze. Jednou z možností je použít nějaký automatizovaný stahovač který se "proklikává" celým zobrazovaným obsahem fora a ukládá ho v html formátu jako webové stránky, ale to má také svá úskalí. Pokud máte něko nějaký prověřený nástroj na takové ukládání a jeho nastavení, dejte vedět v příspěvku, ostatní to jistě ocení.

Velké díky patří všem, kteří v minulých letech věnovali své úsilí přispíváním na Pyroforum nebo se přímo podíleli na jeho chodu.

Blaster
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
mailou

Re: Důležité oznámení

Příspěvek od mailou »

Ohhhhh Blastere tak slušně řečeno. Správně by tam mělo být asi tak tucet vulgárních slov jak se doba/svět/lid a pyro proměnilo :cry: :cry: :cry:
Naprosto chápu a respektuji rozhodnutí ukončit PyroForum, které přestalo být funkční. Svoboda slova již není taková jako dříve, veřejně vyjádřit svůj pyro-názor a své pyro-nadšení znamená brutální riziko pro človíčka, který se provinil jenom tím, že miluje rachejtle a různá jiná práskátka.
Děkuji za celé ty roky fungování PF. Díky PF jsem se naučil a dozvěděl tolik, že z nadšeného garážníka jsem to dotáhl na legální výrobu vlastních velkých kulových pum u zahraniční společnosti, která má licenci na výrobu ohňostrojů. Moje bombušky mohli diváci vidět v pyromuzikálech v Kanadě a po celé Evropě včetně Ignis Brunensis. Doba se ovšem jak praví Blaster změnila. Ohňostroje již nedělám, vrátil jsem se zpět do ČR a věnuji se rodině a dětem.
Za dobu, co jsem na fóru, jsem zde potkal kopec lidí, kteří mi nezištně poradili a pomohli. Za 3měsíce fórum zanikne a já bych nerad, kdyby zanikli i ti mistři pyro-oboru, díky kterým jsem si splnil dětský sen.

máte-li chuť a zájem, napište mi mail+váš nick do mojí SZ. Jednou za uherský rok (delší než normální rok :wink: ) bych dal k dispozici svoji zahradu pro setkání bývalých pyro nadšenců a zahrnu vás svojí pohostinností. Narazíme bečku, rozpálíme gril, nastartujem projektor a zavzpomínáme na good old days :)

za 3měsíce je s tímhle textem a celým PF amen :(

Mailou

P.S. noví členové, ti co nijak nebo málo přispívali, zlí lidé a bonzáci prosím nepsat. děkuji
odpal to
Odpovědět