Nehrajte si s bezpečností...

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

JJ napr. LOCTITE 640 ci jeste lepsi 603 ... tou 640-kou sem mel "zalepenej" 0.3mm vrtak v trubicce o vnitrnim d = 0.5mm (nemam tak maly sklicidlo..) a fakt vrtal :!: :puffy:
(bohuzel jednoho krasneho dne zemrel pri neopatrnem posuvu CNC stroje, kdyz potkal upinaci listu :cry: ...prosim o minutu ticha......)


to Bobo.. LOCTITEu mam 3pr. az zas pojedu nekdy kolem tak ho muzu vzit ssebou a ti kus ti (zcela hypoteicky :lol:) do tvych predstav vodlejt :wink:
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 90
Registrován: pon 03. črc 2006, 21:08
Bydliště: XiXaoLand - Za stádem slonů zahnout vlevo :)

Příspěvek od BoboAUG »

Zdravím
Loctite doma taky mám .. pokud myslíte to lepidlo
Ozkoušet to můžu .. moc nadějí tomu ale nedávám, futro bylo máčknutý do dutě lisem a moc se mu tam nechtělo (a stejně leze ven). Možná by stálo za úvahu do bloku i do futra vysoustružit zápichy (stejné jak na futru tak na bloku) do kterých by se loctite nebo nějaký epoxid zalil.
Jinak dík za nápady .. víc hlav víc vymyslí.

PS: Kerute .. jestli pojedeš okolo tak dovést můžeš, podobné věcy se jen tak neztratí :)
Výbuch co tě nezabije pouze oddálí jistou smrt.
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Například 272 nebo jinej vysokopevnostní Loctite (je jich spousta druhů, je potřeba se kouknout do tech. listů) to udrží spolehlivě. Jen je potřeba důkladně odmastit. Bez nahřátí to pak nerozebereš. Měl sem kdysi stejnej problém (vyjížděcí futro) a tohle to vyřešilo. Běžně se takhle lepí třeba pastorky na hřídele, ložiska a podobně. Trochu zdrsnit samzřejmě pomůže, nějaký zápichy bych nedělal - obvykle tyhle lepidla maj nějakou doporučenou šířku spáry, stačí trochu postrašit hrubým šmirglem. Jen dej bacha až to budeš lepit, abys to tam stihnul lisnout - jedním svižným pohybem. Jak se to chytne tak konec.

Anaerobních lepidel je spousta http://www.loctite.as/?p=productsList&i ... Upevnovani
nebo případně lze použít i některý z těchto http://www.loctite.as/?p=productsList&i ... ani-sroubu
karusa
Příspěvky: 54
Registrován: úte 27. pro 2005, 00:20

Příspěvek od karusa »

Jak jsem slíbil, fotky míchačky. Obrázky říkají své, funguje na principu KM. Je určena na míchání náloží do 300g. Nálož musí mít rovnoměrný a hladký povrch, tvar válcovitý.
Přílohy
1.JPG
1.JPG (62.69 KiB) Zobrazeno 31004 x
2.JPG
2.JPG (55.89 KiB) Zobrazeno 31004 x
3.JPG
3.JPG (146.93 KiB) Zobrazeno 31004 x
Uživatelský avatar
jawista
Příspěvky: 18
Registrován: sob 05. led 2008, 18:22
Bydliště: Sedlčany

Příspěvek od jawista »

míchačka pěkná, opět zase jedna z čistých prací :wink:
ted sem viděl TV noviny na Nově a zase tam byl 13ctiletý frajírek hrající si s výbušninou , asi karbid vápníku ale to nevim jistě. Výsledek? Nemá prstíčky na levé ruce a má zraněnou pravou ruku.....a tak doma opět poslouchám řeči o pyrotechnice.
achjo, těmhle pyrohovadum nikdy nebude konec :roll:
Uživatelský avatar
Bonefear
Příspěvky: 6
Registrován: stř 12. bře 2008, 23:02
Bydliště: Most

acp

Příspěvek od Bonefear »

JJ, a ten týpek ještě nevidí na oko. A myslím že to bylo ACP s čím si hrál. To "nejlepší" co na trhu můžete sehnat :roll:
Znak Chemical Warning viz můj obrázek.
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Je to tak, tvrdí se, že šlo opět o nějaký org. peroxid. V novinách tvrdili ACP, v diskusi pod článkem na novinkách.cz někdo psal o HMTD. Každopádně organické peroxidy jsou, byly a budou vždy jen poukázkou na průser.

Bohužel, ve 13 ti letech se málokdo nechá přesvedčit o tom, že nemá pravdu. Natož, aby si nechal vyvrátit představu, že ACP (HMTD) je ta nejúžasnější věc na světě. Ale ona není....

Pozoruhodné je, že všichni nějak zmrzačení lidé co osobně znám, přišli o své prsty a oči právě dík peroxidům.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
bflm.psvz
Příspěvky: 245
Registrován: úte 06. pro 2005, 00:00

Příspěvek od bflm.psvz »

Potkal jsem jednoho na zkouškách na VŠCHT - měl palec na ruce pryč od jododusíku. Říkal, že ho na papíru pohladil.

Pak znám jednoho střelmistra, který přišel o celou paži při odpalování kupek s hnojem. Tak jak se to dělávalo. Pytel s DA + nafta, Do ní se strčila patrona průmyslové trhaviny a klasická 8 s Bikfordkou. Bikfordku dal schválně krátkou snad jen 15 cm. Po zápalu běžel, upadl a Bikfordka prošlehla. Ruka pryč, jedno ucho neslyší, ostatní srostlo.
Pelíšek

jo, peroxy jsou ňamky

Příspěvek od Pelíšek »

Znal jsem taky jednoho. Ten měl od plastiku na xichtě.
Použil HTMD na přebíjení nábojů. Místo prachu.
Říkalo se o tom asi toto:
Neudělalo to napřed nic, ale když otevřel závěr...tak najednou ten náboj vybuchl...a nábojnice mu skončila těsně pod okem.
Proč to sem píšu? Někde na netu se občas takový vopičárny radí :evil: Jak je to prej sqělý.
Jododusík je taky zákeřnej. Potkal jsem jednou ve škole jednoho, kterýmu to vypálilo oko. Jak se mu to povedlo? Říkalo se, že když to sušil doma na topení, bouchla mu do xichtu celá miska. Když ji naklonil a chtěl vidět proti světlu jakou to má barvu. A jeden krystálek nebo pár krystálků se mu rozprsko až u bulvy, kterou k tomu strčil :evil:
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

a další...

Příspěvek od Dora »

a další "šmudla bezprsťák" co už bude jen do konce života litovat:

http://video.novinky.cz/sekce/video/dop ... deoId=4026
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Nejhezci na tom byla ta likvidace. Nechapu lidi, kteri si nedokazou dat pozor a neznaji kriticka mnozstvi, serou na rukavice atd.
prokolt
Příspěvky: 78
Registrován: pon 07. dub 2008, 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od prokolt »

no kedze som trochu lenivy a nechce sa mi na fore moc hladat a toto tema ma pekny nazov pridavam svoju prihodu z dnesneho rana

zaujal ma sadrovy termit tak som si kupil pol kila pudroveho hliniku ale na moje prekvapenie sa pudrovy hlinik znasal s vodou ako diabol s bohom, proste som to a ni za toho boha nemohol zamiesat. Jedine co ma napadlo dat to do flase a pretrepat, zazrakom sa mi podarilo zo vsetkeho vytvorit maglajz ktory teraz shne na bezpecnom mieste.

Ale aby som neodbacal od temy, v topicu bol recept aj na sadrovy hlinik s hoscikom. Hovorim si nemam co stratit a zo zistenie som spominany termit nemiesal s vodou. Pouzil som 12g sadry a 12g horciku, zmes som pretrepal v malej flaske(predchadzajuce skusenosti), nasledne som zmes nasypal na prelozeny papier ktory tvoril V. Toto vsetko som presunul do sporaku na tuhe palivo presnejsie do popolnika (tj. spodne dvierka su tvorene dvoma uzavieracimi dvierkami prve su masivne s prieduchom na pristup vzduchu pre ohen a druhymi ktore tvoria esteticku ulohu) a papier zapalil. Na moje stastie a nedoveru ma napadlo prve dvierka zavriet avsk som ich uz nestacil zaistit kluckou(primitivny mechanizmus). Zmes fungovala prekvapivo dobre a razantne. Jedine co som postrehol bolo jedno velke HUFF ako to vzblko, pocit prudiaceho vcelku tepleho vzduchu ktory mi oblizol tvar odspodu az po obocie, zavan spalenych chlpov a zablesk ktory ma oslepil asi tak na 10 sekund po spominanom HUFF. Nastastie som to "rozkukal" a zistenie? : spalene chlpy na lavom predlakti, ozehnute chlpy na brade a mihalniciach. Vdakabohu nic strasnejsie sa nestalo ale zlakol som sa viac nez dost. A navyse sa do miestnosti vyrutil velky oblak dymu, ale ten ma az tak netrapil.

ale jedno ponaucenie by som v tom zklamal nikdy nikomu a nicomu never pokial je to prve stretnutie. Samozrejme mal som predtym klasicky zelezohlinity termit ale toto som naozaj necakal ale nabuduce uz viem ake kakao to je.

Chcel by som len ostatnych upozornit ze bezpecnostne a ochrane prvky nie su na skodu aj ked sa nic nestalo som si nadaval do debilov nakolko ochranne prvky pouzivam, a teraz nepouzil

Hold ako sa hovori ludska blbost nema hranic a dufam ze sa na mne poucia dali amateri(sice sa nepokladam za amatera ale urcite hranice zatial neprekracujem z dovodu aby som cez tie hranice neletel spet vo viacerych kusoch)

To je asi tak vsetko co som mal na srdci v slohoch som nikdy nevinikal ako niektori kolegovia tu na fore ale dufam ze kazdy najde pointu mojho pribehu.

Ohnu zdar!!! zdar!!! zdar!!!

PS: ak by bol zaujem o fotky mojho xichtu mozem ich dat na ftp ale niesu moc kvalitne.
Murphyho 4. logický závěr:
Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Definice pesimisty:
Pesimista je optimista se zkušenostmi.
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

no tak tady je především na místě říct, že zkoušet nevyzkoušenou směs v množství 24g a ještě k tomu v relativně uzavřeném prostoru (kamna) a navíc ještě v místnosti je fakt hodně nestandardní nápad :wink:

Jakoukoliv slož, jedno jestli flash, termit nebo zpožďovač je vhodné poprvé zkoušet tak nejvýš v množství 0,5-1g a to venku nebo alespoň třeba na stole, pokud možno s ochrannými pomůckami a chovat se k tomu jako by to byla třaskavina :twisted: Sice si pak asi nebudete připadat jako těžcí machři, ale zato zaručeně nebudete mít připálené chlupy :)
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
skopy
Příspěvky: 36
Registrován: úte 16. lis 2004, 04:39

Příspěvek od skopy »

Při likvidaci nepořádku ve starých chemikáliích jsem objevil jednu celkem legrační prachovnici, bůh ví komu patřila a kde je mu konec, nicméně na bezpečnost určitě myslel!
Přílohy
bacha.jpg
bacha.jpg (28.38 KiB) Zobrazeno 28581 x
Chemické pravidlo pravé ruky: "Utržený palec pravé ruky ukazoval směr exploze."
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

zdravím,přidávám můj dnešní velmi veselý zážitek :lol:

takže:původně šlo o test slože D1 Glitter bez hliníku "stříbřenky"
o složení:53% KNO3,18% S,11% C(domácí,vrba),7% NaHCO3,7% Al,4% dextrin

první testy proběhly bez nejmenší chyby a jako "pumped" kometky dávaly uspokojivé výsledky,takže příprava 20g slože......
příprava řekl bych klasika,složky rozetřít,NaHCO3,KNO3,dex.,S a menší část hliníku(cca 5%), ve třecí misce,do zhemogemizování směsky,nakonec přidáno uhlí a promícháno.....
směs sem dal do kádinky a přilil 3 ml vody,promíchal(plastovou lžičkou)-po pár míchancích se ale směs vznítila a vesele celá vyhořela,naštěstí sem ještě stačil kádinu s hoříčí směsi odvrátit od obličeje a při zahoření postavit na zem
:shock:

takže se táži pyromanů znalých,kde mohl nastat problém...snad v nepřítomnosti maziv na hliníku,míchání plastovou lžící,navím,vůbec nic mě nenapadá,obzvlášť v případě,že zde byl jako okysličovadlo dusičnan....

závěrem bych řekl pozor na to,brýle na očích při jakékoli práci by neměli chybět a přidat na ostražitosti,protože jak koukám člověk nikdy neví,co se může stát :idea:
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Uživatelský avatar
sairon
PFG
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. pro 2006, 17:19

Příspěvek od sairon »

Já vždycky u směsí dusičnanů s hliníkem (u flashů) četl, že jsou poměrně citlivé na vlhkost a můžou se i vznítit, proto se k suchým směsím má přidávat k. boritá. U světlic pojených dextrinem jsem se ale s touhle kombinací setkal, ale osobní zkušenost nemám, takže si netroufám říct, zda problém může pocházet odtud...
Uživatelský avatar
škrabo
Příspěvky: 28
Registrován: sob 16. črc 2005, 14:11

Příspěvek od škrabo »

Nevím kam to dát a dávám to sem spíš pro pobavení. http://www.novinky.cz/krimi/167186-stud ... sninu.html

Otrlejší si můžou pustit diskuzi pod článkem... :)
chemie - zle mi je :-)
prokolt
Příspěvky: 78
Registrován: pon 07. dub 2008, 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od prokolt »

no take poznam raz sme mali chemiu v labakoch, samozrejme som musel robit nieco ine nez bolo v osnovach tak som si namiesal zmes zapalujucu organicke materialy tzv. samozapalna zmes, ktora sa zkladala z kys, syrovej konc. a manganistanu, mnoztvo bolo asi 1ml, ked som ju skusal na spajdli zbadal ma spoluziak a spytal sa ze co to je, ja mu na to ze je to TO a TO. Co cert nechcel zacal si ju vyrabat aj on, len ten debil vyrabal v mnozstve cca 250ml. Ako iste viete tato zmes dokaze reagovat tzv. sama zo sebou co aj nastalo. Ked sa zacali objavovat zablesky spoluziak spanikaril a spytal sa co ma robit, tak som mu poradil "najeb do toho vody" a on ko**t zobral injekcnu striekacku a sprcol tam na 2 krat asi 3ml vody. Objavil ja prvy zabllesk (celkom jasny) banka to prezila ale pri druhom pustilo sklo. Zmes po celom stole a my jak blazni sme mokrymi handrami vytierali, ucitelka nic nezbadala lebo bola dostatocne daleko ale mne nebolo jedno ked mi v ruke zadala "doutnat" mokra handra

to je si vsetko k jednemu mojmu zazitku zo zakladky
Murphyho 4. logický závěr:
Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Definice pesimisty:
Pesimista je optimista se zkušenostmi.
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Mno, hezký s tim hadrem... :twisted:

Jinak se sádrovým termitem mám podstatně horší zkušenost... v množství větším než malém (~10g) se mi ho jaksi povedlo zapálit sirkou(tou normální)...výsledek - popáleniny 1. a 2. stupně na palci a lehké popáleniny na klubech nad nehtama, navrch samozřejmě spálený chlupy na ruce, částečně ožehlý vlasy a nadýchání se splodin(je to fakt hnus)

Nejhorší ale bylo převazování obvazů, kdy se doktorka jala použít na desinfekci Jodisol :evil:
David Charvát
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. led 2009, 20:46

Příspěvek od David Charvát »

http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/c ... -ruce.html aktuálně další kripl který si říká mistr světa... všechno ví, všechno zná. :D
Odpovědět