Nehrajte si s bezpečností...

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

No osobně bych se moc nepoškleboval... Dotyčnýho neznám, nemohu soudit, ale nehoda se může stát i zkušenýmu profíkovi (nebo schopnýmu amatérovi), takže bych poněkud brzdil s vynášením rychlých závěrů :death: .
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alacatazar »

Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
David Charvát
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. led 2009, 20:46

Zranění

Příspěvek od David Charvát »

http://www.youtube.com/watch?v=Fh2_6ecW ... 2&index=23

...tento bohužel neměl to štěstí.. :roll:
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 94
Registrován: pon 21. lis 2005, 15:04

Příspěvek od Pepe »

petrsx01
Příspěvky: 109
Registrován: sob 14. čer 2008, 11:52

Komentáře

Příspěvek od petrsx01 »

Mě u všech těchto článků nejvíc vadí to jak se k tomu staví "novináři",pokud šlo o rozbušku tak to už snad není zábavná pyrotechnika nebo jo?
No,ale co mě nejvíc dostalo jsou ty komentáře,lidi každýho hned odsuzujou za to že dělá to co dělá.
Jasně moh to bejt blbeček kterej o tom neměl ani páru (i když v 25 nevin nevim) a to si za to pak hold může sám,ale taky to moh bejt hodně zkušenej amatér kterýmu hold něco nevyšlo a dopadlo to takhle.
Lidi prostě nechápou že někdo to s pyrem myslí vážně a věnuje se tomu a radši napíšou že je to magor kterýho by měli nejlíp zavřít...
Ale asi to tak už vždycky bude...
Uživatelský avatar
Nitro007
Příspěvky: 200
Registrován: ned 04. lis 2007, 19:22

Příspěvek od Nitro007 »

Tak tohle říkaj lidi kteří pyru vůbec nerozuměj ale sami například jezdí na motorkách jako šílenci, do auta sedají nalití jak carští důstojníci a nevědomky dělají věci které jsou mnohem nebezpečnější než pyro. To už si ovšem neuvědomují jejich zatemněné mozky. Nenechte na sebe přátelé házet špínu! Někdo hold, chlastá, hulí, vyrábí drogy nebo jezdí jako prase a někdo má rád pyro. Ovšem bohužel na to pyro je společnost mnohem háklivější možná proto že jsou tyto případy vzácné a proto je vždycky kolem toho takovej humbuk. Kdyby novináři nekvákali tyhle pitomosti a raději uvedli přímo příčinu proč se to stalo, kde udělal chybu tak by to pomohlo mnohem víc páč by si ty ostatní na to dali pozor!
Uživatelský avatar
pepica
Příspěvky: 79
Registrován: úte 15. led 2008, 11:36
Bydliště: decin

:)

Příspěvek od pepica »

zdar.prave jsem nasel na jednom foru tento dotaz :) -

Dobrý den,
mám doma nějakou pyrotechniku, asi válec průměr cca 195 mm a výška 350 mm Je na ní napsáno golden kamuro ...tr 4 (římsky). Co s ní mám dělat, jak jí iniciovat. Vede z ní nějaká papírová trubička a nějaké černé šňůrky. Slyšel jsem, že se má zakopat. Mám jí zapálit zapalovačem nebo prskavkou a jakým směrem. Prosím o rychlou radu, protože jí mám schovanou před mamkou v digestořové skříňce a nechci aby jí před oslavou našla. Je mi sice 19 let, ale maminka je maminka.

lol. doufam,ze je zivej hehe
Uživatelský avatar
Smoky03
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. kvě 2008, 11:54

Příspěvek od Smoky03 »

To co popisuješ je poměrně kvalitní válcová puma-pokud se nepletu tak japonská. Kalibr 8". K jejímu odpálení je přirozeně třeba vhodný moždíř. Nejlépe HDPE nebo kovový, při odpalu pak není naškodu moždíř zakopat nikoli pumu. To co od ní vede je komunikační svod a to co z něj kouká jsou stopiny. Pokud tomu tak je někde je chyba protože na konci svodu by měla být zápalnice.
Uživatelský avatar
pepica
Příspěvky: 79
Registrován: úte 15. led 2008, 11:36
Bydliště: decin

:)

Příspěvek od pepica »

no me by radsi zajimalo kde to koupil heh. zrejme u nakejch cinanu,protoze tenhle kaliber se pohybuje v jine cenove relaci . tam je plno tavovejch kloucku co ptaji a hraji si se svim zivotem.
Uživatelský avatar
sairon
PFG
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. pro 2006, 17:19

Příspěvek od sairon »

Taky jsem na to kdysi narazil. Bohužel ji pak ale "odborně zlikvidoval" vodou... Velká škoda :( Já sám bych asi neměl koule na to ji odpalovat, už vůbec ne někde na dvorku... Ale musí to být krása, největší jsem viděl 8" kulovky a už z nich běhal mráz po zádech.
Sběratel jedniček.
V příspěvcích za měsíc.
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Příspěvek od heker-1 »

Tak títo "určite vedia" čo je to bezpečnosť
Delobuch v dyni
http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=1914
Už som videl všeličo ale takéhoto debila ešte nie
http://www.navratdoreality.cz/index.php?p=view&id=1451
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Smoky03 píše:To co popisuješ je poměrně kvalitní válcová puma-pokud se nepletu tak japonská. Kalibr 8".

To co od ní vede je komunikační svod a to co z něj kouká jsou stopiny. Pokud tomu tak je někde je chyba protože na konci svodu by měla být zápalnice.
smokey jak muzes napsat, ze jde o kvalitni pumu kdyz u ni znas jen razi a druh efektu?? :roll:
A to ze, jsi te v. pume urcil jako misto narozeni Japonsko, me taky trosku zarazi. Jak to muzes vedet? POchybuju, ze na ceskoslovenskem trhu se da sehnat (nebo dala sehnat) valcova puma vyrobena v japonsku. A jeste k tomu teto raze. Vsechno je to cina a taiwan (nebo v tom lepsim pripade pan Masar od nasich slovenskych sousedu)

Zapalnice na koci svodu by byt mela. Ale pokud chybi, chyba to rozhodne neni. Ony 3-6 sekund zpozdeni, co musi zapalnice poskytnout, je u takoveho prumeru smrtelne malo. A jen uplny magor bude odpalovat neco takoveho prilozenim zapalovace k zapalnici.
odpal to
marty-man
Příspěvky: 21
Registrován: sob 08. lis 2008, 13:37

Příspěvek od marty-man »

mailou :) nerad bych zpochybňoval tvé znalosti efektů pum. Abych uvedl tvou a smokyho výpověď na pravou míru tak se pletete oba.

Efekt kamuro je v podstatě brokátová koruna,
proto je otázkou proč se efekt jmenuje kamuro. Válcové i kulové pumy efektu kamuro v ČR opravdu nejsou japonského původu, ale světlice, které pumy obsahují, jsou dováženy z Japonska do Číny, kde jsou pumy následně kompletovány. Jsou taktéž dražší než obyčejné brokátové koruny, ale samotný zážitek z efektu je nezapomenutelný. Díky zvláštní povaze světlicové slože totiž efek setrvává na obloze dlouho s monumentálností u níž nikdo nezůstává chladný (samozřejmě záleží na ráži a podmínkách panujících při odpalu) a proto mi nezbývá nic jiného než se smokym 100% souhlasit, že pokud je na pumě, ať válcové či kulové uveden efekt kamuro a puma nevypadá jako ZLO ubastlené rozjařeným rákosníkem kdesi v garáži tak je zárukou kvalitní a neopakovatelné podívané.

V dnešní době je téměř nemožné sehnat kulové a válcové pumy ráže větší než 175mm a všechny ráže efektu titánium salute,(pokud nemáte známost :D ) jsou totiž do republiky respektive do Evropy dováženy jako zboží 1.1G a cena za dovoz je naprosto šílená a nesmyslná, proto je dnes žádná firma naprodává. Nejsou zakázané, patří do IV. třídy jen je nikdo nedováží. Tato legislativa o dovozu přišla relativné nedávno (pár let zpět) a proto nepochybuji, že ať už vetnamci v tržnici nebo jinní mají přístup k tomuto zboží, které se zde dozajista ještě vyskytuje.

Jinak odpalovat 8" na 3-6 s problém není. S dnešní odpalovací technologií má řada rádoby pyrotechniků falešný pocit bezpečí. Zrovna kamuro 8" je relativně prostorově obsáhlý efekt :) tudíš při případné selhávce by ti nepomohlo ani 100m. :) Mailou: Jak si myslíš, že dříve firmy u nás odpalovaly větší ohňostroje, když neměly dosatek moždířů a odpal elektrikou si mohly dovolit jen větší firmy? Parta chlápků stála v řadě a na povel vrchního odpalovače ohňostrojů nabíjely pumy do moždířů a odpalovaly. Jelikož moždířů bylo nedostatek, tak se následně přebíjely. Myslím, že si to představuješ jako Hurvínek válku, protože odpalovat 8" a více ze 2 a meně metrů bylo naprosto běžné a je. :)
Pyrotechnik.....pokud mne uvidíte utíkat ...snažte se mě předběhnout
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

urcite me znalosti efektu nezpochybnujes. Zatim bych rekl jsou na urovni spise podprumerne (ale ucim se).
Ovsem ma reakce se netykala druhu efektu. Je pravda, ze efekty jako kamuro(at uz silver nebo gold) nebo brocade crown patri mezi nejdele trvajici(pokud nepocitam ruzne kulovky kde jsou svetlicky na padaku. Tam je efekt opravdu na dlouho a nic moc). A je taky pravda, ze zazitek je opravdu umocnen dlouhym setrvanim efektu na obloze. Ale jestli je nezapomenutelny a jestli kazdemu pripada jako nejlepsi to si netroufam tvrdit. Pro me jsou nezapomenutelne a nej efekty double (triple) petal ch., Ring crossettes nebo scatter.
Mel jsem pripominku k tomu spojeni "KVALITNI PUMA" na zaklade nazvu efektu.
Je to stejne jako kdyby jsi tvrdil ze v obchode maji vytecny parizsky salat. Mockrat jsem narazil na srajdu, ktera mela do mnam mnam svacinky daleko.
Je to o vyrobci!!! Mel jsem moznost porovnavat mezi dvema vyrobci pyrotechniky. A vysledek je ten, ze u stejnych efektu od ruznych vyrobcu jsou rozdily a to nekdy dost znacne(barva, rozhoz, delka efektu).
Abych to shrnul podivana to bude urcite pekna (uz jen k vuli te razi), ale posuzvat kvalitu si rozhodne netroufam.



K nakupu kulovych a valcovych pum reknu jen tolik, ze valcovky do raze 12" a kulovky do raze 16" se na Ceskem trhu daji samozrejme koupit(prukaz odpalovace a povoleni uradu). A nemusi byt zadna znamost. Na POZ 2009 tusim byli dva vystavovatele co predvadeli vetsi raze.

Jeste k tomu pocitu bezpeci. 100 metru je rozhodne lepsich nez stat u mozdire.
Tak jsi vzpomel co dedali nasi otcove a dedove. Je to davno prezita praxe. Saskovat mezi nabitymi laufy se zapalenou pochodni, odskakovat si do bedynky pro dalsi "strelivo" a byt pri tom chranen je "nehorlavym" odevem a prilbou je pro me neprijatelne.
Nehlede k tomu, ze se chci na svuj vytvor taky divat.
A neuraz se, ale neverim, ze nekdo v roce 2010 prebiji mozdire pri ohnostroji (krome II. tridy a jednoho laufu). Sam urcite dobre vis jak nektere kule nejdou zrovna lehce do laufu a zapasit s necim takovym uprostred ohniveho inferna...
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

tak a ted si budu kakat na hlavu....
i kdyz obecne plati, ze se neda hodnotit kvalita kulove pumy podle nazvu, tak v pripade Brocade Crown=Kamuro to neplati!!!
nedalo mi to a zeptal se primo u zdroje (Cinska tovarna) jak je to s tim efektem KAMURO.

prisla mi tahle odpoved:
About the two effects you asked, the GOLDEN KAMURO and BROCADE CROWN are the same effects. The GOLDEN KAMURO was produced in Japan long ago, but now we can produce this effect in China and we call it BROCADE CROWN. This effect is expensive than others just because the material for this effect is much more expensive.

pro nemcinare:
GK a BC jsou stejne efekty. GK byl vyraben v Japonsku jiz pred mnoha lety, ale nyni umime tento efekt vyrobit take v Cine a nazyvame ho BC. Tento efekt stoji vice nez ostatni, protoze suroviny pro jeho vyrobu jsou mnohem drazsi.

takze Marty-Mane mas u me fidorku.
odpal to
Uživatelský avatar
Zhaled
Příspěvky: 4
Registrován: pát 04. zář 2009, 16:36
Bydliště: Ledenice

Příspěvek od Zhaled »

Ahoj,
neřadím se mezi zkušené chemické ani pyrotechnické odborníky, spíš jsem rekreační kutil, kterýho pyrotechnika baví spíš vyrobená než koupená. Snažím se dávat si na vše pozor ale po dnešku už vím že rozhodně nebudu o bezpečnosti nikoho poučovat. Mám doma dvě malé holčiny a proto veškerou pyrotechniku vyrábím venku a chemikálie mám doma daleko od sebe. Jenže stačí chvilka nepozornosti, když zazvoní zvonek a schovávání před dětma. Nevím jak velké množství chloristanovýho flashe (3/4 plastové pixly od granulovanýho čaje) nám vyrazilo troje dveře a jsem rád, že v garáži, kde to boucho nebylo auto. Tím jen chci říct, že ač jsem si dával pozor na to, abych tahal do bytu tyto prachy, tak aby se nestal malér s dětma, položil jsem si pixlu v garáži. Známý chtěl svařit dvě železa 2cm sváru myšlenky na něco co by mohlo explodovat byly ta tam. A mohl být opravdový malér. Už vím, že příště pixlu snad zakopu pod zem. Nikomu se naštěstí nic nestalo a materiální škody se opraví, ale vím, že nepozornost může asi i zabít.
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

pyrotechnika made in home

Příspěvek od Pandy »

http://www.iprima.cz/porady/k
Na odkazu najeďte na krimi zprávy v pravo klikněte pak na archiv a potom na krimi zprávy 26.7.
první reportáž je o rvačce policajtů,je to sice mimo téma ale člověka to pobaví. ovšem doporučuji shlédnout druhou reportáž ,je tam záběr innature exploze a urvaná ruka......při podrobném shlédnutí je jasné,že to dohromady nedá ani doktor Štrosmajer. :old:
bflm.psvz
Příspěvky: 245
Registrován: úte 06. pro 2005, 00:00

Koloběh pyrotechniků

Příspěvek od bflm.psvz »

koloběh pyrotechniků
Téma bezpečnosti výroby pyrotechniky je stálé a pořád trvající nekonečně se opakující koloběh mladých pyrotechniků. Nový experimentátor s nadšením vyrobí to nejjednodušší a efektní. Tedy org. peroxid. A protože to většinou nejsou sloučeniny typu jododusíku či amoniakátů stříbra nevybuchnou samovolně, nebo po křivém pohledu či závanu větru. Tak je pro sebe označí za bezpečné. Nějakou dobu peroxidy fungují tak jak si představují až, až, až neplánovaně vybuchnou. A oni poznají, že na varováních asi něco bude. Pokud jim výbuch neodebere úd dopadli dobře.
A tak se střídají generace za generací stále dokola. A jak říká klasik: "A to je koloběh života" Tedy koloběh pyrotechniků
Uživatelský avatar
Smoky03
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. kvě 2008, 11:54

Golden kamuro.

Příspěvek od Smoky03 »

Tak a po velké slovní přestřelce dvou věhlasných pyrotechniků (že pane mailou a martymane) bych si rád namazal máslo na hlavu já. Po pročítání této diskuze jsem si totiž všiml, že tento amaterský dotaz ohledně válcové pumy nepoložil kolega pepica, ale že jej pouze četl na něakém foru. Čímž chci naznačit, že můj přízpěvek byl naprosto bezpředmětný protože dotyčný potenciální sebevrah si jej zajisté nepřečetl. :oops:
A abych se ještě vrátil k mému přízpěvku. Myslím , že podstatné na něm nebylo to, jaké kvality puma je ( to že je kamuro Japonské jsem četl v komentářích pod videem něakého jap. ohňostroje), ale to, že ten člověk neměl ani páru co s pumou udělat. A že na konci komunikačky koukaj jednotlivé stopiny je podle mě velice špatně, stačí jiskra a nastane inferno.
S pozdravem smoky 03 8)
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 94
Registrován: pon 21. lis 2005, 15:04

Příspěvek od Pepe »

http://www.novinky.cz/krimi/217159-v-ot ... tisic.html přiznejte se, kdo to udělal!? :-) pak se šábnem o odměnu, ať je na suroviny...
Odpovědět