Co kdo mate na Silvestra?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

to chceš z těch dělobuchů dělat koberec(či "španělskej" ohňostroj)?
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Příspěvek od heker-1 »

Presne tak zo 60 koberček a zvyšné len tak hádzať. Ten koberček to bude peklo :twisted:. Len neviem aké vzdialenosti mám nechať medzi nimi aby jeden výbuch nezničil ostatné. Tak ak viete prosím poraďte.
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
David Charvát
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. led 2009, 20:46

Silvestr 2009

Příspěvek od David Charvát »

..tak konečně jsem dokončil snad měsíční pozvolnou výrobu, něco ještě přibude jako kulovky, kompakty apod... O zvukové efekty je jak vidno však postaráno :lol: http://dawe21.rajce.idnes.cz/Konstrukce ... chu/#album - Největší výbušky jsou naplněny 200g klasického flashe KP/Al 70/30, středně velké 100g a ""malé"" 40g FP. Na obrázcích jdou ještě vidět podivuhodné seřízlé injekční stříkačky, v nichž je 10g FP... Tak přeji všem hlučný Silvestr :twisted:
kvako
Příspěvky: 53
Registrován: pon 16. bře 2009, 14:59

Příspěvek od kvako »

to: davide
moc pěkné, vypadá to fakt moc hezky, ALE 200 g fleše ?? nepřeháníš to trošku ?? hlavně to neházej u lidí. jinak fakt hezké. zčeho jsou ty dutinky??

TO: heker-1
tak tyhle dutinky používám taky. neboj nic se jím nestane. nech mezy nimi alespoň tak 0,3-0,5 vteřiny jinak ti to téměř spline v jednu ránu . ja to skoušel a dal jsem tam cca 0,2 vteřiny mezy výbuchy byla to spíš taková jedna táhla rána. nic moc. záleží co máš za zapalnici. jak rychlou. tu ti doporučuju vyskoušet a stopnout si to. abys pak nebyl nemile překvapen. ja používám jako spožďovače bikfordku a jako zapalnici komunikačku.
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

To David Charvát - no to je tedy precizní prácička... Derrickova pověst největšího puntičkáře a milimetříka zde na foru je vážně ohrožena :wink: . Není to škoda nechat to vybouchnout?
David Charvát
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. led 2009, 20:46

Konstrukce dělobuchů

Příspěvek od David Charvát »

to: kvako

..opravdu neboj se když dokážu vyrobit tak kvalitní obal dělobuchu, tak si piš že to nebudu házet o čertech z balkónu :-D na to jsem snad dost inteligentní :-D.. Ale čestně někde na poli mimo lidské obydlí... Stejně ozvěna z tak masivních FP náloží se nádherně nese na kilometry daleko, takže vybrat takové místo aby to neslyšel nikdo je snad nemožné... Tak masivní nálože volím jednoduše proto abych dosáhl slyšitelného výkonu i uprostřed rozlehlých plání... tam ti jen tak 40g nestačí... Vím, že flash v takových množstvích je jednak velmi drahý a zbytečný, jenže jsem hold v tom stádiu kdy si ještě neumím vyrobit kvalitní bezpečnou rozbušku na DAPku atak stále se točím u flashe... Snad příjde brzy doba kdy už konečně prolomím problematiku okolo rozbušek a vyrobím si první dapky. Jenže to asi chvíli potrvá.
Jinak obal dělobuchu má asi 3 mm (tlusté jsou naprosto zbytečné), je tvořený z dvou částí - jednak primární 1,5 mm papírovou trubkou (sehnatelnou v každém druhém papírnictví sloužící na přenos výkresů), která má průměr 50 mm, a jednak sekundárním papírovým oblepením této trubky na pořádné zpevnění dělobuchu.. celková tloušťka oblepení 3 mm. Jinak systém ucpávek a vůbec celé konstrukce mých výbušek je nesmírně složité popsat, snad slovy to ani nejde... musel bych vložit fotodokumentaci apod...
Uživatelský avatar
Unclean One
Příspěvky: 61
Registrován: pon 15. lis 2004, 15:20

:shock:

Příspěvek od Unclean One »

Ty vole, jestli dobře počítám, tak jenom na té poličce máš přes 4kg flashe :shock: . V takovém domě bych se bál spát.. :lol:

Jinak ty dělobuchy vypadají velice luxusně a mě by osobně velice zajímal postup výroby. Pokus se ho spáchat..
(\__/)
(+'.'+) This is Bunny. Copy into your
(")_(") signature to help him gain world domination
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Unclean - taky jsem si to propocitaval a rovnez jsem se zdesil. Vim co totiz udela 300 g flashe v baraku - okna ven, sadrokartonovy podhled na strope prasknul a rozni kvadr ve zdi povyskocil :-) Ty ctyri kila by docela slusne tou zdi pohly.

http://imgway.eu/get.php?img=15012
http://imgway.eu/get.php?img=15013
http://imgway.eu/get.php?img=15014
http://imgway.eu/get.php?img=15015
http://imgway.eu/get.php?img=15016

Heker - zkus to udelat tak, ze ten koberecek povesis a delobuchy budou jeden po druhem odpadat. Jedine tak si vytvoris dostatecne odstupy. Pri takovych navazkach by musely byt mezery znacne, a odpal resen pomoci komunikacky/ohnestrujne bleskovice.

Edit: spatne url
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

komupak jste to pobořili chatku? :twisted:

jinak jste určitě viděli(video), jak dopadne lodní konejner plnej kulovek a taky to furt vesele vozej...
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Nikomu jsem nic neboril, slo o test jednoho znameho, ke kteremu mam nahodou dokumentaci :-)
Psal jsem o tom jiz davno, ale ted to mate i s fotkama. To aby si pripadni zajemci mohli udelat jasnou predstavu.
hasak
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15. lis 2008, 22:54

pyro 2009

Příspěvek od hasak »

tak tento rok zatial toto :wink: prajem Vam pekny buchajuci Novy rok :wink:
Přílohy
pyro 09.jpg
pyro 09.jpg (232.48 KiB) Zobrazeno 38389 x
pyro1 09.jpg
pyro1 09.jpg (195.23 KiB) Zobrazeno 38389 x
Uživatelský avatar
Unclean One
Příspěvky: 61
Registrován: pon 15. lis 2004, 15:20

Příspěvek od Unclean One »

koukám, že už zase začíná zavod - kdo si nakoupí více pyrotechniky.
Děcka, tímhle zde opravdu nikoho neoslníte :roll: .
(\__/)
(+'.'+) This is Bunny. Copy into your
(")_(") signature to help him gain world domination
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Příspěvek od heker-1 »

Tak konečne dorazili chemikálie a zápalnice a výroba konečne pokračuje :patlal:
1. obrázok
Dole zatiaľ 7ks (bude ich 14) delobuchov plnených 30g KClO4/Al/Sb2S3 flashom v pomere 66/17/17. Hore zápalkové krabičky 11ks (bude ich 20) plnené 20g toho istého flashu a oblepené niekoľkými vrstvami kobercovej lepiacej pásky.
2. obrázok
V ľavo hore 50ks rímskych sviecí každá 20 rán (všetky budú prepojené zápalnicou do jednej batérie.) Napravo od nich 30 balíkov petárd mega (300ks, budú z nich 2 koberčeky po 150ks). Pod nimi matéria z 9. rímskych sviecí (efekt zlaté craclingové chvosty) a uprostred fontána zo zložením: KNO3 40%, Meal powder 16% (75/15/10), Uhlie jemné 8%, Síra 8%, Liatinové piliny 24%, Hliník krupica 4%, s hmotnosťou 10g. Celkom na spodku je 8 ranová rímska svieca IV. triedy, 1,2" efekt White Tail.

PS: nebojte sa tú rímsku sviecu IV. triedy nebudem držať v ruke bude pripevnená ku kolíku zabitého v zemi.
Přílohy
delobuchy.JPG
delobuchy.JPG (77.64 KiB) Zobrazeno 36370 x
Megy-rimáky.JPG
Megy-rimáky.JPG (135.67 KiB) Zobrazeno 36370 x
Naposledy upravil(a) heker-1 dne stř 04. srp 2010, 11:04, celkem upraveno 1 x.
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
hasak
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15. lis 2008, 22:54

Příspěvek od hasak »

heker pekneee :wink: inak tie "megace" z lidlu fakt stoja len na koberec :wink: kvalita nic moc ako cele pyroco vyrobky..odkial si ?
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Příspěvek od heker-1 »

Ja viem že tie megy sú strašne nekvalitné niektoré buchnú okamžite po zapálení a iné nebuchnú vobec, ale sú lacné a na koberec postačujú.
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 20
Registrován: pon 13. črc 2009, 20:44
Bydliště: LIBEREC

Příspěvek od krouzik »

tak prodej pyrotechniky je(skoro všude)zahájen :twisted: .
ovšem nelíbí se mi že tady kolega kritizuje že prý závodíme kdo si koupí více komerčních výrobků-jsou tu lidé jako např. Já,kteří nemají labinu a tak nemají jinou možnost-ale nejde jen o to koupit nebo vyrobit si třeba kompakt,ale o to umět to načasovat,a vhodně zakomponovat k ostatní pyrotechnice.
To heker-1:pyroco výrobky jsou rok od roku horší :skull: ,loni jsem nechápal že rákosníci mají lepší a levnější římanky-pyroco římanka:světlice pouze "vypadávaly"a pár se aspoň jakžtakž vyfluslo :( .
ty megy už jsou taky skoro o prsty=koberec je to nejlepší co s nimi můžes udělat.
docela se mi zalíbily petardy achtung!(dají se sehnat 12Kč/kus kdo by měl zájem-toto není reklama)-efekt se téměř rovná dělovce.pár balíků by určitě sousedy potěšilo :twisted: !teď se vynořil ještě mini actung!-slabší odvar jeho většího bratra,ale nevím(má to být údajně stejné jak KO212.koupím si ještě kulovky spartakus-jediné od pyroca co potěší. :idea:
Xduke88
Příspěvky: 8
Registrován: pon 22. pro 2008, 13:49

Příspěvek od Xduke88 »

Krouzik myslíš tudle achtung petardu? http://airsoft.actionshop.cz/?produkt=1719
tou dělovkou myslíš tu profi za 95 ,- ? a jak moc se jí podobá ta achtung , kde si ji viděl za 12,- (kus) ?

Nemá tu někdo zkušenost ješte s petardou Molotov?
http://www.pmcostrava.cz/pyrotechnika/absolut-molotov
Mr.Beer
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 18. říj 2007, 18:57

Příspěvek od Mr.Beer »

krouzik: to sou blbý výmluvy! pár dělobuchů se dá udělat na stole 150x50 A koupit si KP, Al a třecí misku zas není takovej problém. Takový blbý řeči typu nemám kde dělat mě dost vytáčí. :evil: Plně souhlasím s Unclean One - závod...
Letos se mi s kulama moc dělat nechce, ale určitě se tu s něčím pochlubím :D
marty-man
Příspěvky: 21
Registrován: sob 08. lis 2008, 13:37

Příspěvek od marty-man »

Letošní silvestr hodlám trávit s kolegou Smokym03 a kolegou já ne! a rozhodly jsme se to rozjet ve velkém stylu. Uděláme mega show z vlastní i kupované pyrotechniky. Zatím sem házím pár fotek té trošky co máme.

Album 1:
Zde jsou některé efekty pum

Obrázek 1 - 6" Kulová puma Brocade to red
Obrázek 2 - Ta samá 6" puma na moždíři
Obrázek 3 - 3" Titanium salute
Obrázek 4 - Fontána 800g 8m vysoká Gold

Album2:
Zde je množství efektů

Obrázek 1 - Kompakty, římské svíce 30mm, římské svíce 10mm twilight glitter to red, padáčkové rakety atd.
Obrázek 2 - Kulové pumy 2" - 6" různé efekty, válcové pumy 63mm gold brocade, la - bomby atd.
Obrázek 3 - Válcové pumy 63mm, kulové pumy 50mm atd.
Obrázek 4 - Pohled na muničák

Poslední obrázek

Muničák
Přílohy
PB070141.JPG
PB070141.JPG (27.95 KiB) Zobrazeno 37893 x
Album 2.JPG
Album 2.JPG (55.52 KiB) Zobrazeno 37893 x
Album 1.JPG
Album 1.JPG (39.55 KiB) Zobrazeno 37893 x
Pyrotechnik.....pokud mne uvidíte utíkat ...snažte se mě předběhnout
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 20
Registrován: pon 13. črc 2009, 20:44
Bydliště: LIBEREC

odůvodnění

Příspěvek od krouzik »

to Mr.beer:sorry,ale vzhledem k mému věku(16)-nikde mi neprodali žádnou pyro chemikáli za přijatelnou cenu bez povolení-navíc bydlím v bytě1+1 s matkou a tříletými dvojčaty=2lidé na 1 místnost.takže vážně moc možností nemám.
to Unclean One:zatím jsi se s ničím neukázal:blabla:
ale o tom tohle téma není takže:
to marty-man:pěkné,velké ale též nakladné-na kolik tě to vyšlo(hrubý odhad????
také jsem nakoupil nějaké megatřesky+kompakty+kulovky45mm(spartakus)+masařky(dobrý a levný efekt)+prskavky a nějaké fontány.toť vše(zatím) :patlal: :twisted:.
Naposledy upravil(a) krouzik dne pon 07. pro 2009, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět