Co kdo mate na Silvestra?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
honza58231
Příspěvky: 29
Registrován: sob 13. zář 2008, 22:57
Bydliště: Okrouhlice u Havlíčkova Brodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza58231 »

jo to taky dělám už od rána :D i takový piráti/mega petardy vhazovaný do plechového kýble udělaj velkej kravál 8)
hasak
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15. lis 2008, 22:54

Příspěvek od hasak »

dva roky po sebe bola u nas hmla :( tento rok ju hlasia zase :?
honza58231
Příspěvky: 29
Registrován: sob 13. zář 2008, 22:57
Bydliště: Okrouhlice u Havlíčkova Brodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza58231 »

hmm to je blbý u nás zas večer svítěj na nádraží světla na koleje tak je snad na noc zhasnou jinak taky toho nebude moc vidět, a nejlepší je jít odpalovat někam na kopec za vesnici/město to je pak krásně všechno vidět :)
veryfery
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14. pro 2006, 13:26
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od veryfery »

Tak se také připojím a ukážu něco málo z mé sylvestrovské nadílky. Jedná se o 150mm , 125 mm a 100 mm kulové pumy - bohužel z nedostatku času ( a taky trochu z lenosti ) kupované :oops: . Ještě se pracuje na pospojování 75mm a 50 mm kulovek ( těch je podstatně víc ) a římanek - až bude hotovo tak sem dám fotku. Zatim mrkněte na tohle :wink:
Přílohy
25122008233a.jpg
25122008233a.jpg (18.39 KiB) Zobrazeno 29118 x
Martin-neX
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24. pro 2008, 01:13

Příspěvek od Martin-neX »

Veryfery slušné :D . Po víkendu se taky pochlubím sbírkou až bude vše hotovo :twisted:
honza58231
Příspěvky: 29
Registrován: sob 13. zář 2008, 22:57
Bydliště: Okrouhlice u Havlíčkova Brodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza58231 »

hele co kdyby jste si napsali do svého profilu své přesné bydliště,že tu jsou lidi co maj 100 a více mm pumy na silvestra a třeba zrovna zde je někdo ze sousední vesnice a aspon bych se mohl podivat na ten efekt a ohodnotit, a určitě i jiní lidi by to využily třeba někdo kdo si udělal dělobuch tak by napsal někde na PF kdy a v kolik ho chce odpálit a aspoň by tvůrce dělobuchu věděl kde až byla slyšet rána. :wink:
Uživatelský avatar
TheMelin
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 28. pro 2006, 14:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od TheMelin »

hm .. supr návod pro PČR a podobné instituce. :roll:
honza58231
Příspěvky: 29
Registrován: sob 13. zář 2008, 22:57
Bydliště: Okrouhlice u Havlíčkova Brodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza58231 »

:roll: Samožřejmně jsem nemyslel napsat přesnou adresu ale když tam má někdo napsaný třeba Vysočina a bydlí např v Havlíčkově Brodě tak si tam prostě napíše Havlíčkův brod.
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

a GPS koordináty? :D
Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

"V Havlíčkově Brodě, tam by chtěl žít každý!"
Přece jen si uvědom, že né každý, co tu je, chce aby někdo jinej věděl, kde má svojí chaloupku a dělá díry do pole... Zvláště někteří jednici jsou hrozně hákliví na ty, co si hají s chemií a pyrem...:!:

Neříkám, že bych se na nějakého místního borce rád nepodíval, neb sám toho moc neumím, ale to by se chtělo už asi nějaký čas znát...

Mimochodem, proslýchá se, že lidí z Vysočiny tu pár je, a tak by se možná časem dal nějakej sraz na silvestra nebo jindy domluvit, ale jak říkám, to by se chtělo asi alespoň mezi sebou trochu znát. :?:
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 88
Registrován: pát 09. úno 2007, 13:03
Bydliště: LA

Příspěvek od Artifex »

Souhlasím s tím že není rozumné uvádět data a místa kde se naše pyro bude odpalovat, bezpečnost nade vše ale přeci jen i když jsme mírumilovná "komunita" lidí co rozumí chemii a nechce nikomu ublížit, přeci jen nějaký vesnický oligocajt naše pyrotechnické hrátky může nesprávně pochopit a souřadnice a čas mu mohou dopomoci zničit krásný ohňostroj. Naše jednání je, uznejme si to, přeci jen stále na hraně zákona, obecné ohrožení a podobné srandičky nevyjímaje (dá se mu předejít ale nikdy není jistota).

Navrhuji ale něco jiného: pořizovat videozáznamy našich nejlepších kousků a hodit je na youtube či jiný veřejný server, tyto cesty zveřejnění jsou dostatečně anonymní na to aby se nějaký oligocajt hrabal kdo, co, kdy, jak uploadoval, kde se to stalo a i ostatní se mohou pokochat uměním zdatného amatérského pyrotechnika. :twisted:
Hic incipit tragaedia...

... Ty, kdož jsi bez miny... hoď kamenem?

Na světě je v oběhu 550 milionů zbraní, to je jedna zbraň na každého 12ctého člověka.
Otázka zní : Jak vyzbrojit těch ostatních 11?
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

sraz

Příspěvek od Dalca »

já som za. občas někam vyrazit a něco bouchnout.
Venkoncem někteří z nás mají i vhodné papíry a dalo by se tot stretnutí i "legalizovat" - prostě "preventivne" nahlásit konání ohňostroje na obecním úřadě..... s místním zemědělcem dohodnout pronájem pole (nedávno vyřešeno půlčákem slivovice)
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Xduke88
Příspěvky: 8
Registrován: pon 22. pro 2008, 13:49

08/09

Příspěvek od Xduke88 »

Cus
tak tu pridam neco i ja. :P
megatresk,pirat triple,superdelobuch,koberecek ,a ostatni petardy III. trida.
+kulove pumy 45mm,50mm,a dvojkule.

Jinak preji vsem hlucneho a barevneho silvestra, (a zadne zraneni).
Přílohy
IMGP0188.JPG
IMGP0188.JPG (238.64 KiB) Zobrazeno 28912 x
hasak
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15. lis 2008, 22:54

Příspěvek od hasak »

duke tie drakule 50mm stoja dost za hovno :( som ich mal min. rok a lepsi efekt mali klasicke 45ky..vsak uvidis..otestoval si ten delobuch zlty? tie cierne valce co pises, ze je 3 trieda to mas shoux warrior?..podobne mam aj ja..aj tie s tou smrtkou a efekt je rovnaky ako pri megatresku :D tiez som sa osral, ale aspon uz viem, ze ked nieco vacsie od megatresku tak bud delovu ranu, alebo nejaky homemade :D
Xduke88
Příspěvky: 8
Registrován: pon 22. pro 2008, 13:49

re:

Příspěvek od Xduke88 »

ne e zadnej shoux ale...
apache warrior mam jen 2ks(ty mensi),a ta rada 6ks je komanche warrior 2.
njn ty 50mm jsou levnejsi koule je mozny ze to nebude ono :D
hasak
Příspěvky: 11
Registrován: sob 15. lis 2008, 22:54

Příspěvek od hasak »

aha :wink: daj vediet, ked to otestujes...mohol by si aj skor ako na silvestra :D ale predpokladam, ze taka labomba by sa tomu vyrovnala :D
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

hmmm

Příspěvek od srabsrab »

veryfery: Koukam mas pekne zarizeny sklad vybusnin :death:
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

veryfery: slusny arzenal 8) Ale tech kacek za to.
hans.depp

Silvestrovský arzenál

Příspěvek od hans.depp »

Od silvestra 1994 používám signální světlice 15mm
do plynové pistole+šrapnely a jsem spokojen.
Sice kulová puma je taky velice moc hezká,ale v roce 1998 jsem jí vyzkoušel 50mm.Jsem jí zapálil jako 4 pumy předtím které vylítly bez problémů,zapálim hodim do trichtýře puma vylítne tak půl metru a řách,měl jsem propálené oblečení :cry: Tak jsem se vrátil zpět k signálním světlicím,je to bezpečnější a nemusím každou světlici zapalovat extra zapalovačem.U mne ve městě,tak jeden český obchodník a spekulant prodává zábavnou pyrotechniku třídy III a IV kompakty které bych se i já bál odpálit a on i po domácku zhotovuje ohňostroje bez licence a povolení,poskládá kompakty do velké papírové krabice spojí je zápalnicí a utěsníto montážní pěnou a hotovo.Prodavačem sestrojené silvestrovské překvapení stojí od 1.800Kč vejš.
honza58231
Příspěvky: 29
Registrován: sob 13. zář 2008, 22:57
Bydliště: Okrouhlice u Havlíčkova Brodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza58231 »

Pumy se nezapalují předem ale až po vložení do moždíře a ne z trychtýře.!!
Odpovědět