Co kdo mate na Silvestra?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Dotaz

Příspěvek od Pandy »

K čemu tam prosím Her Derick slouží ten čárový kod?? :?:
Chtěl jsem si přečíst na zadní straně to poučení s krizového vývoje,ale foto je rozmazané,nebudu za moc velkýho šťourala kdybych požádal o poučení??? Návod obsahuje i značku o recyklaci obalů???
pkz
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 10. srp 2006, 11:42

Příspěvek od pkz »

Tak taky něco přihodím abych nebyl zahanben. Hitem letošního silvestra budou kulové pumy kde není kladen důraz na kvantitu, ale na kvalitu. A to taky z časových důvodů :(
Toto je asi polovina, zbytek je již na místě budoucího bujarého veselí. Polovina je domácí, zbytek od pana Hradila.
Všem přeju hezkého silvestra bez nechtěných efektů. A pamatujte že alkohol a pyrotechnika nejsou kamarádi, tak jako je propan a butan, tak to říkával náš učitel chemie.
Přílohy
P1030012.JPG
P1030012.JPG (164.05 KiB) Zobrazeno 33215 x
Uživatelský avatar
Derrick
PFG
Příspěvky: 226
Registrován: pon 15. lis 2004, 18:45
Bydliště: Wolfenstein

...step by step

Příspěvek od Derrick »

Chlapci a chlapci,

ve schránce se mi množí nejrůznější všetečné dotazy na ucpávky, dutinky, návody a nevím co ještě, týkající se mých dělbuchů.
Předně ovšem chci říct, že je naprosto zbytečné za tím hledat cokoliv záludného a nadpřirozeného, poněvadž vše je pouze kamufláž a trochu lepší design. Výroba není o nic složitější než příprava vašich dělbuchů, ba právě naopak - je vyladěná pro dosažení co nejmenší pracnosti a zachování kvality i vzhledu. Tento obal používám výhradně u výrobků, které nesu někam mezi lidi a "profi" vzhled zde funguje jako kamufláž pro případ náhodné kontroly příslušnými orgány. Je tady totiž opravdu zminimalizovaná pravděpodobnost, že by běžný řadový policista pojal podezření na použití a držení defacto nelegálního výrobku, jak by tomu ovšem zcela určitě bylo při pohledu do igelitky plné papírových trubek obitých po okrajích zohýbanýma hřebíkama a omotanýma hadrovou izolepou ještě zasranou od stříbřenky.
Co se pak týče samotného přebalu, tak snad většina z vás má přístup k nějaké tiskárně a je úplně jedno, zda-li laserové černobílé, barevné, nebo inkoustové a tak si na přebal samolepky může načmárat ve wordu naprosto cokoliv - od výstražného motivu s výbuchem, přes zpěvné verše Luneticu, fotku Davida Hasselhoffa až po svůj večerníčkový idol Dolly Booster ....kupříkladu.

V krátkosti teda odpovím na nejčastější dotazy ať to nemusím pořád opisovat.

1. Dutinka - papírová továrně vyrobená L = 100 mm, D = 20 mm tl. stěny 5 mm. Obdobné lze zakoupit např. zde:
http://www.pyrotechnika-online.cz/store ... tmentID=24

2. Ucpávky - obyčejné papírové kolečka průmeru 22 mm vystřižené nůžkama nebo vytlačené raznicí v lisu z běžného kartonového papíru tl. cca 1,2 mm - co jsem našel normálně v popelnici. Na hovno je papír z krabic, který je sendvičový, kdy svrchní vrstvy tvoří tenký papír a uprostřed je vlnovec, tento moc vhodný není. Chce to plný materiál, obvykle vláknitý recyklát např. z krabic od větších hřebíků apod. Ucpávka na přední straně má navíc ještě uprostřed prostřižený otvor pro zápalnici - to lze nejllépe spec. kleštěmi na prostřihovéní otvorů třeba do kůže, nebo stačí ucpávku propíchnout vhodným bodcem.
Samotné uzavření dutinky pak provádím pomocí jednoduchého přípravku - trnu - upnutému ve stojanu na vrtačku vtlačením připraveného papírového kolečka do dutinky. Dorazem si hlídám hloubku vtlačení. Trn je obyčejná dřevěná kulatina průměru menšího než samotný vnitř. průměr dutinky a to cca o dvojnásobek dloušťky papíru. Docílíme tím pěkného zapertlování. Před vtlačením ucpávky, vytřu okraj dutinky lepidlem, tj. normálním Herkulesem. Drží to, těsní to - sehr einfach.
Kdo nemá stojan na vrtačku, nebo si nedovede přípravek představit ani zhotovit, může kolečka vtláčet normálním delším dřevěným kolíkem ručně. U těchto průměrů to ještě jde celkem snadno - řadu let jsem to tak dělal - u větších (nad 30 mm) už moc ne. Akorát co doporučuju, tak je potřeba si kolík navrtat kolmo k ose ve vhodné výšce a zhotovit si tak primitivní doraz. Při vtláčení je potřeba vyvinout celkem značnou sílu a blbě se pak hlídá hloubka zapuštění ucpávky - snadno to pak vletí moc hluboko.

Ještě jedna důležitá poznámka k ucpávkám u dělobuchů. Nechápu, proč všichni hysterčí s megalomanskýma ucpávkama stylu dřevěné kůly s hřebíkama či vrutama, kila epoxidu, sádry, cementy a nevím co všechno ještě. Je to úplně zbytečné, pracné a kontraproduktivní, ba co víc - nesmírně nebezpečné. Uvědomte si, že při výbuchu tyto pevné konstrukční prvky opouští většinou v nezměněném stavu výrobek vysokou rychlostí a představují pro všechny zúčastněné opravdu velké nebezpečí.
Ze zkušenosti si dovoluju tvrdit, že při použití kvalitního, jemného a proschlého flashe v množství 5g a více, odejde papírová dutinka v pohodě i překrytá po stranách celofánem.

3. Zápalnice
- po naplnění flashem a vlepení druhé ucpávky s otvorem, prostrčíme přehnutou zápalnici ucpávkou a zalepíme - ideálně tavným lepidlem. Já pro lepší pocit i vzhled přidávám přes zápalnici ještě papírový přebal ze stopiny v komunikačce, jejíž obsah jsem zužitkoval na něco jiného a papírový přebal zůstal. Tento přebal nasunu ještě do teplého tavného lepidla, takže obě oprace provádím v jednom kroku.

4. Přebal a samolepky - jak již bylo uvedeno pokud dělbuchy beru někam ven, používám kamuflovaný obal. První vrstvu tvoří PVC fólie (v rolích v prodeji třeba v OBI, papírnictví atd. stejná jako se používá na reklamy - kupte tu nejlevnější). Ta slouží jako přelep částečně chránící proti vlhkosti a taky dodá barvu a exkluzivní vzhled. Fólii nařežeme přímo na podkladovém papíru, na kterém se prodává, skalpelem a pravítkem na obdélníky - stačí jedna vrstva. No a na tuto vrstvu pak jaště dolepíme případné potištěné samolepící etikety s vlastním uměleckým ztvárněním efektu, návodem atd.. Pokud házíte dělbuchy jenom z balkónu, jsou tyto poslední estetické úpravy samozřejmě naprosto zbytečné.

Derrick

PS: Pandy má odpověď ve schránce, ostatním bylo výše uvedeným řečeno a zodpovězeno vše.
123
Příspěvky: 37
Registrován: ned 25. led 2009, 15:26

Příspěvek od 123 »

davas vzdy iba jednu ucpavku (kolecko) z kazdej strany? alebo viac na seba?
Prorok
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11. led 2009, 17:30

Příspěvek od Prorok »

Taky se připojím a ukážu s čím u nás budu řádit. Po tomto nákupu už nemám ani korunu :lol: ráže 4'' a 5'' 8)
Přílohy
:-)
:-)
DSC028692.JPG (248.07 KiB) Zobrazeno 33059 x
Uživatelský avatar
Lenny
Příspěvky: 45
Registrován: stř 23. led 2008, 22:07

Příspěvek od Lenny »

Tož chuapy, šak aj já su tu :D , no a tož sem vyhrabau staré petardy dvě 100kusovky z Haj-Taj šopu a pokusiu sem sa uděuat kobereček. No, výsuedek je na fotkách, doví co z teho vyueze, šak uvidíme. Ináč kuasika kuovky, a hotové. Podue ňa sú toto vyhoděné peníze, kupovat na siuvestra zásobu, za kerú by sa nemoseua stydět ani NASrAt. Aj toto už je moc. Dřív semtam kdyžtak negdo vystřeuiu na Siuvestra karbidem a byuo. A od púnoci začaui hrát muzikanté tichú noc a tak, prostě kouedy. A né jak včiu. Od nového roku má přibyt kopa dauších sraček v tej naší repubuice, daně navrch, platy uďom doú, no pouitikom navrch (včiu nevím, či sem mám hodit ksychta, co sa směje, anebo toho, co plače). Za pár rokú nám pyrotechniku zakážú úpuně, nebude nic, no a bude po srandě.
A včíu zasejc jakási tetka praviua, že 21.12.2012 má byt konec světa. Tož doví, třeba aj na nás dojde :? . Tož suavte, uesti máte co. :)



____________________________________________
Toto považujte jenom za jakýsi vtip, i když něco z toho je pravda, bohužel (možná pro někoho bohudík :) ).
Přílohy
Jednu už jsme testovali, jestli jsou funkční. :-)
Jednu už jsme testovali, jestli jsou funkční. :-)
P1010121.JPG (113.08 KiB) Zobrazeno 33025 x
P1010120.JPG
P1010120.JPG (100.79 KiB) Zobrazeno 33025 x
P1010119.JPG
P1010119.JPG (97.83 KiB) Zobrazeno 33025 x
Uživatelský avatar
pongo94
Příspěvky: 53
Registrován: úte 23. zář 2008, 14:12

Příspěvek od pongo94 »

Na toho čierneho pantera pozor!! Tie zapalne šnury su svinstvo .Mne zhorela cela zapalnica behoém2sekund.Od vtžedy si pyrotechniku vyrabam sám.
Uživatelský avatar
kony
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24. dub 2008, 18:18

Příspěvek od kony »

Pongo , nestraš . Tohle vypadá na regulérní II. třídu i se zkušebním protokolem a zkušebna nepustí ven nic , co by mělo zpoždění menší jak 3 sekundy. Navíc , kde vidíš problém v tom , si záplanici o kousek nadstavit , pro klid v duši třeba i tou bickfordkou ? :D
Takže zkontrolovat , jestli má na krabici kolek SZÚ , pokud jej má , je celkem nepravděpodobné , že narazíš na defektní kus. To by ovšem rozhodně nemělo být bráno jako nabádání k laxnímu přístupu , ba právě naopak !
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek
Mr.Beer
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 18. říj 2007, 18:57

Příspěvek od Mr.Beer »

Na silvestra mám pár 3" kulí, jednu 4" a něco dělobuchů co ani nestojí za řeč.
Přílohy
p1080192_562.jpg
p1080192_562.jpg (234.29 KiB) Zobrazeno 32699 x
p1080193_807.jpg
p1080193_807.jpg (243.96 KiB) Zobrazeno 32699 x
P1080197.JPG
P1080197.JPG (185.74 KiB) Zobrazeno 32699 x
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 90
Registrován: pon 03. črc 2006, 21:08
Bydliště: XiXaoLand - Za stádem slonů zahnout vlevo :)

Příspěvek od BoboAUG »

Zdravím Přítelé :D
Tak sem letošní rok chtěl prožít vklidu, v kruhu rodiném, neovlivněn pyrotechnikou a vyhnout se tak zranění :)
Bohužel (bohudík) mě na poslední dobu zchvátila ona šíleně nakažlivá nemoc zvaná pyrománie :)

No dost keců, dnešní nadšení mě už leze na mozek :D

Takže na silvestra je nachystaná baterie 50mm čísnkých pum, celkme 23ran .. stím že poslední 3 koule poletí najednou.
Dále tu je vějíř římských svící, budou všechny zapáleny najednou komunikačním svodem.
Pak nějaký malý kompakt 20 ran + 3 malé fontánky ala sopky.
Nic zvláštního, děkuji tedy obchoďáku Lídl :wink:

To zajímavější pak ale příde z domácí produkce:

4" mina - 20mm komety (meal+10%Stříbřenka) celková váha 446g
4" mina - kostky (30x30x30mm) směska flash+titan+BP kapsle. Celkem 16 kusů
Váha celku cca 400g

No a nakonec 14 raná baterie Titanových komet 2" (Meal s 25% titanu)
Každá kometka má cca 100g

Rovnou i popřeji hezky strávený konec letošního roku, a mnohem bouřlivější rok následující.

S pozdravem Bobo
Přílohy
dggdg 001.jpg
dggdg 001.jpg (93.21 KiB) Zobrazeno 32695 x
dggdg 003.jpg
dggdg 003.jpg (86.14 KiB) Zobrazeno 32695 x
dggdg 173.jpg
dggdg 173.jpg (94.73 KiB) Zobrazeno 32695 x
Výbuch co tě nezabije pouze oddálí jistou smrt.
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

neco z toho co slo na silvestra do vzduchu

Příspěvek od mailou »

silvestr davno za nama a ja mam konecne trochu casu umystit svuj skromny prispevek. Skormnym myslim tim velice chudym(Mr. Beer nam myslim vsem ukazal spravnou cestu...)

Jak jsem se trepal na hromady vyrobku nestihnul jsem skoro nic z toho co jsem si planoval a pofotit jsem stihnul jeste min.
P.S. prosim nekamenovat za tu stovecku z Chiny.

Takze prvni fotos:
puma 4" . Puvodne byla soucati efektu MULTIBLOOM CHRYSANTEMUM v 16" micude. Celkem mela jeste 21 sestricek!!! U vsech stacil jen dodelat vymet a bylo hotovo.
Přílohy
4" s vymetem
4" s vymetem
26122009781.jpg (28.28 KiB) Zobrazeno 32357 x
4" s vymetem
4" s vymetem
26122009782.jpg (15.11 KiB) Zobrazeno 32357 x
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

neco dalsiho

Příspěvek od mailou »

Pumy a miny
Přílohy
miny 40mm TT (ROs-ky i po vystreleni mohou dobre slouzit)
miny 40mm TT (ROs-ky i po vystreleni mohou dobre slouzit)
31122009816.jpg (27.4 KiB) Zobrazeno 32353 x
vyroba 5" kulka TT
vyroba 5" kulka TT
Shimizu Tiger Tail.jpg (22.33 KiB) Zobrazeno 32353 x
Takeo Shimizu tiger tail pouzity byly pro pumy a pro miny
Takeo Shimizu tiger tail pouzity byly pro pumy a pro miny
28122009806.jpg (21.91 KiB) Zobrazeno 32353 x
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

mina
Přílohy
mina v akci
mina v akci
Snímek.JPEG (15.62 KiB) Zobrazeno 32345 x
mina 8" Konstrukce zcela vlastni. Zatim je tato mina ve stadiu testovani (nicmene chodi dobre). Vyska efektu je tak 8metru (strileno bez mozdire!!!)
mina 8" Konstrukce zcela vlastni. Zatim je tato mina ve stadiu testovani (nicmene chodi dobre). Vyska efektu je tak 8metru (strileno bez mozdire!!!)
28122009812.jpg (16.96 KiB) Zobrazeno 32345 x
odpal to
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Ahoj,
mam tri otazky:
1. Nebylo by lepsi strelit tu sestnactku vcelku? Nebo to byla selhavka?
2. Nebylo u tech stovek kratsi spozdeni? Prece jenom nez to doleti do zadane vysky to trva dele, nez kdyz jsou rozmeteny po obloze do obrazce.
3. Muzes nejak popsat konstrukci te miny? Zda se mi, ze na to, ze je to strileno bez mozdire to jde az moc pekne nahoru(ne do stran). A taky se mi zda na 8 inchu maly efekt.
F.
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

ano ano. Otazka vystreleni te velke ku... me trapi dodnes. Videt na obloze paradu v podobe temer soucasne rozevirajicich se kvetu 22 stovecek by me asi privedlo do naproste extaze. Ale.....
Ta prace s tim. Mozdir bych rozhodne zakopaval a kdo videl mozdir pro 16" (ne laminat) tak si umi predstavit tu hroznou fachu. Ted sehnat misto pro odpal, sehnat auto s vozikem (popr. dodavku)...
Navic stari mela dost vysoke a po porade s Derrickem (timto mu dekuji za uzitecne rady) sla pod kudlu.
Kula byla jen jedna, tak jsem ji rozhodnul kuchnout (i kdyz s bolesti v srdci). Doufal jsem ze v ni budou "svetlicky" velikosti pinpongacu. No nakonec byla vyplnena tema stovkama.
Uz vim co znamena spojeni.....MULTI-BLOOM :)


ad2
toho jsem se obaval, ale po nekolika testech bylo jasne, ze vse bude chodit tak jak ma. Spis jsem si myslel, ze casovani bude u tech kuli ruzne, ale vypada to ze neni(+-0,5sek neberu jako casovani). Jinak si myslim ze kule uleti po obloze(pri roztrzeni kulovky) zhruba stejnou drahu jako kdyz je vystrelis z mozdire i kdyz....(ma-li nekdo jiny nazor necht opravi mou treba mylnou myslenku :idea:)

Na silvestra jsem mel jako predposleni vystrel 7 techto stovek v serii a jedna z nich odesla temer hned po vystrelu z mozdire.
Byla to prvni selhavka z 10 kuli. Pripisuji to pruslehu zpozdovace.



ad3 MINA
tech 8" je trochu zavadejicich. Kdyz reknes ze jsi mel dvoustovku minu tak kazdy si hned prestavi vystrel do "sta" metru :twisted:
Jak jsem rikal konstrukce je zatim v testu a mam v umyslu jeste par uprav, kde doufam vysledek predci me ocekavani.
Jak bude hotovo hodim fotoreport z vyroby :wink:
odpal to
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Příspěvek od heker-1 »

Zdravím.
Máte už niečo nachystané na Silvestra? Ja som už troška začal s výrobou.
Celkom vľavo hore sú 500g dymovnice 3ks (1 hotová a dve ešte čakajú na zlepenie). Ďalej sú 2 tiež 500g dymovnice ale bez otvorov po stranách. Všetky dymovnice sú KNO3/cukor/vosk-50/50/20. Nasleduje batéria z rímskych sviecí čo mi ostali z min. roka, efekt-červené a zelené svetličky s výbuchom. Sú prepojené zápalnicou silver fish fuse.
Dolný rad
Kompakt- v strede je fontánka z BP Lancaster+Al piliny a okolo nej sú miny kométky z BP+Ti piliny. Potom nasledujú komerčné kompakty 6ks s hvízdajúcimi raketami (25 rán každý) a budú odpálené naraz, na koniec 6 mín. Prvé 3 sú plnené epoxidovkami 5x5mm (červená, žltá a zelená) posledné 3 budú odpálené naraz a obsahujú zlož D1 Glitter. V pravo je jedna modrá pochodeň čo tiež ostala z min. roka.

Na Silvestra plánujem ešte koberčeky z mega petárd, tak počkám kým sa budú u nás predávať, a ešte chystám rakety-práve mi schne 30 motorov z BP Lancaster. Samozrejme aj firebally a delobuchy (s KP/Al/Sb2S3) ale to budem vyrábať tak 2 týždne pred Silvestrom, nerád skladujem flash dlhšiu dobu.
Přílohy
Pyro.JPG
Pyro.JPG (117.5 KiB) Zobrazeno 31318 x
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
fallcon967
Příspěvky: 13
Registrován: sob 28. lis 2009, 23:29

Příspěvek od fallcon967 »

Silvestr už se nám pomalu blíží, tak už někdo něco kutíte, schromaždujete ?? Já mám zatím pouze kupvanou pyro.
dbarvik
Příspěvky: 9
Registrován: stř 24. pro 2008, 10:26

Příspěvek od dbarvik »

heker-1 doufám že sem dáš taky video odpálení toho tvého kompaktu, vypadá to zajímavě
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Příspěvek od heker-1 »

To dbarvik: budem sa snažiť natočiť všetko home-made.
Práve som dokončil sadrové termity.
Na vrchu 250g, 32x160mm
V strede 250g, 50x110mm
V ľavo dole 180g, 40x180mm
V pravo dole 800g, 50x310mm
Tie 4 v strede obsahujú klasický termit Al piliny/Fe2O3-1/3 230g a sadrový termit je len 2 cm od vrchu zvyšné sú celé zo sadrového. Teraz bude nasledovať výroba rakiet, tiež by som si chcel pripraviť aj zopár 50mm gulí. A predaj pyrotechniky je už v plnom prúde takže zajtra idem nakúpiť dáke lacné megy a piráty na koberce :twisted:
Přílohy
Sadra/Al-50/50 + voda
Sadra/Al-50/50 + voda
termit.jpg (39.66 KiB) Zobrazeno 30810 x
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
Uživatelský avatar
Dr.G.Freeman
Příspěvky: 22
Registrován: stř 23. led 2008, 22:59

Letošní silvestr

Příspěvek od Dr.G.Freeman »

by mohl být pěkně hustý a bez omezení:
http://zpravy.idnes.cz/pozor-na-urazy-u ... nomika_spiprodejci nemohou být podle zákona kontrolováni a pokutováni
Vím že jednou přijde chvíle kdy se prostě seknu, jenom pořád doufám, že to nebude teď.
Odpovědět