Stránka 1 z 1

Dotaz na šupinový hliník

Napsal: sob 06. bře 2010, 17:38
od kitekat
Nedávno jsme s kolegou řešili efekt dlouhých bílých jisker ve směsích na silver waves apod. V návodech je použit šupinový hliník označovaný jako "flitter", nicméně jsme nenašli tuzemskou firmu, která by tento hliník nabízela. Otázkou je, jestli se na našem trhu toto zboží vůbec vyskytuje. Malé množství šupinového hliníku jsem zdědil po dědovi, který byl malíř, natěrač, takže předpokládám, že se u nás kdysi používal. Napadlo nás také namíchat prášivou stříbřenku s alprou v nějakém poměru, který by umožňoval danou směs zapálit, ale hoření by už nepřešlo k detonaci. Dark aluminium se kvůli své povaze zdá být naprosto nevhodný. Cesta optimalizace při hledání správného poměru je zdlouhavá a proto se ptám, jestli někdo z vás má odzkoušený poměr, nebo nějakou ekvivalentní náhradu za šupinový hliník, nejlépe jestli neznáte firmu, která šupinový hliník nabízí.

A co elektron

Napsal: sob 06. bře 2010, 20:43
od srabsrab
Nedal by se pouzit?
http://www.pyrotechnika-airsoft.cz/inde ... tegorie=18

Elektronové, jemné piliny, stříbrné, obsah 92% Mg, 8% Al. Rozměr částic cca 1 až 5 mm. Látka vysoce hořlavá.

Nezkousel jsem, ale cenove to je celkem dobre.....

Napsal: sob 06. bře 2010, 20:53
od kitekat
U těchto velikostí a tvarů bývá problém při tvorbě lisovaných světlic, že nechtějí držet tvar a rozpadají se (alespoň podle názoru jednoho kolegy, mnou neodzkoušeno).

Re: Dotaz na šupinový hliník

Napsal: ned 07. bře 2010, 00:14
od mailou
kitekat píše: Napadlo nás také namíchat prášivou stříbřenku s alprou v nějakém poměru, který by umožňoval danou směs zapálit, ale hoření by už nepřešlo k detonaci.
jen drobna poznamka. V pripade horeni jakekoliv svetlice(tedy i KP/AL) se NEJEDNA a nikdy jednat nemuze o detonaci!!! To by pak jaksi nebyla svetlicka, ze :idea:

K slozi SW se doporucuje hlinik FLITTER osvem tento je dale deleny na tri podskupiny velikosti castic.
FINE, MIDDLE, COARSE FLAKE
a jak uvadi Shimizu prave Coarse Flake je pro SW nejlepsi.

Velikost castic je tedy pro tento typ hliniku 10-30mesh (cca2-0,6mm)

jinak co se tyce pekneho chvostu jisker hodne me prekvapila sloz SilverStar
http://www.youtube.com/watch?v=tDXAIo4Qwds

Napsal: ned 07. bře 2010, 10:06
od kitekat
Omlouvám se, nechal jsem se unést a použil jsem nesprávný termín. Myslel jsem tím, že při použití velmi jemného hliníku, světlice hořely příliš rychle a jejich chvost byl spíš kratší než delší. Takže se nabízí možnost retardace hoření. Osobně si myslím, že v tomto případě to nepůjde a vracíme se k otázce, kde u nás sehnat šupinový hliník čili Coarse flake Flitter?

Napsal: ned 07. bře 2010, 14:08
od flash
Ahoj, ja mam skromnou zasobicku supinkoveho hliniku, ktery jsem pozametal za firmou, ktera opracovava hlinikove plechy. Dela krasne chvosty jak ve svetlicich tak fontankach a ohnopadech. Bohuzel z duvodu nesehnatelnosti se nemuzu podelit. Uvadim to spise jako tip pro ostatni.
P.S. Pro predstavu to muzu nafotit, ale bude to az pozdeji.

Napsal: ned 07. bře 2010, 14:17
od marty-man
Mno co se stříbrných světlic týče tak mám skvělé výsledky s touto směsí:

KClO4 - 56%
Kalafuna - 15%
Al - alpu - 32%
Lampblack - 2%
Dextrin - 5%

Tyto světlice hoří relativně pomalu a nechávají za sebou slušný chvost. Co se zapálitelnosti týče je velmi dobrá při nepatrném množství BP nápalu 0,5mm je ideál. Video prozatím nemám ale časem dodám. :)

Napsal: pon 08. bře 2010, 10:01
od pemazl
to marty-man: nemáš v tom složení nějaký překlep? Dohromady to dává 110% :?: :wink: