Co se děje?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dratenik
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12. lis 2011, 21:52

Co se děje?

Příspěvek od dratenik »

Jak tak pozoruji - tak to tady pěkně zdechlo. Čekal jsem na zdejším pyroforu, po vcelku dlouhé prodlevě dostupnosti nějakou ativitu ale bohužel nic moc. Spíš nic - než moc🙄
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Re: Co se děje?

Příspěvek od Blaster »

No, asi bych mohl parafrázovat jeden slavný výrok:
"Neptej se, co může udělat Pyroforum pro tebe. Ptej se, co můžeš ty udělat pro Pyroforum."
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
dratenik
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12. lis 2011, 21:52

Re: Co se děje?

Příspěvek od dratenik »

Bystrému čtenáři by došlo že jsem měl na mysli nynější znatelnou neaktivitu, na rozdíl od dob dřívějších.
Je nás zde dohromady 2042 registrovaných, takže parafráze sice hezká ale v tomto případě nepříliš vhodná. Nejsem totiž sám kdo by pro pyroforum mohl něco udělat Blastře..
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Re: Co se děje?

Příspěvek od Maniak »

Parafráze to byla nanejvýš vhodná. Když si někdo na něco stěžuje, měl by si nejdřív zamést před vlastním prahem. Nejsi tu samozřejmě sám, ale rozhodně se můžeš začít snažit a jít ostatním příkladem v plnění Pyrofora hodnotnými příspěvky, v tom ti nikdo nebrání :P
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Re: Co se děje?

Příspěvek od Dalca »

No mnoho lidí mj. pomalu stárne, času má čím dál míň starosti s rodinou, nyní starosti s čínskou rýmičkou, která mne například postavila v podstatě 3 měsíce zcela mino jakékoliv dění a následky jsou patrný doteď, atp.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Re: Co se děje?

Příspěvek od Dalca »

dratenik píše: úte 16. bře 2021, 09:13 Bystrému čtenáři by došlo že jsem měl na mysli nynější znatelnou neaktivitu, na rozdíl od dob dřívějších.
Je nás zde dohromady 2042 registrovaných, takže parafráze sice hezká ale v tomto případě nepříliš vhodná. Nejsem totiž sám kdo by pro pyroforum mohl něco udělat Blastře..
Tak ono jednoje počet registrovaných za 15 let chodu fóra a počet lidí stále "aktivních" v oboru.
Mnoho "nadšenců" odpadlo, někde pradují, mají jiný zájmy...
Já například poslední ohňostroj realizoval v 2013 roku, nyní už to nemá cenu (změny v legislativě, změny v cenách, dostupnost "velkejch kompaktů" a neochota mnohých investovat do takové pomíjivé kratochvíle.)
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
dratenik
Příspěvky: 13
Registrován: sob 12. lis 2011, 21:52

Re: Co se děje?

Příspěvek od dratenik »

Taky bych to tak viděl Dalca😑 bohužel to vypadá tak že už bude jen hůř a hůř..
tomtomin
Příspěvky: 13
Registrován: sob 03. kvě 2014, 16:31

Re: Co se děje?

Příspěvek od tomtomin »

Pyroforum by si za těch 15 let zasloužilo, všechna ty fakta, rozbory, patenty, rady a zkušenosti, shrnout do malé bible (spíš jen takového nového zákona :-) ), ze které by bylo v budoucnu možné načerpat informace, a také se vyhnout mnohému nebezpečí.
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Re: Co se děje?

Příspěvek od Dalca »

To sice ano, ale

ALE:
1) někdo by musel projít celý fórum, odfiltrovat nezajímavé a off topic komenty
2) akce či projekty, které se "vlečou" přes více vláken nějak sjednotit a dát dohromady
3) na mnohé postupy a látky mají různí lidé různý názor - jak toto zohlednit? (já co mohu to koupím, a pak z toho něco dělám, najdou se jedinci co si doma "vyrábí" pomalu i kyselinu sírovou pálením pyritu..)
4) kdo bude onon "moudrý" posuzovatel, kdy to bude dělat (tohle není práce na jedno odpoedne)
5) za co to bude dělat (i ten čas má nějakou svou hodnotu)

TZN: já jsem skeptik, nicméně nevylučuji, že se nějaký evangelisti najdou a budou tuto bibli sepisovat.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Re: Co se děje?

Příspěvek od Maniak »

Když z fóra vyházíš balast a plkání a zbytek sesumíruješ, obávám se, že z toho vyjde Šidlovskij, Urbański a možná ještě receptář od Škeříka, pochopitelně v neúplné formě. Takže bych doporučil ušetřit si práci a podstatné knihy nastudovat rovnou a celé :P
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Re: Co se děje?

Příspěvek od Blaster »

Ještě bych zmínil, že i nějaké to plkání kolikrát aspoň dobře pobavilo pokud bylo k tématu, takže bych ho nezatracoval, ta forma kterou obsah na diskusním fóru má je prostě jiná než suchá laboratorní skripta nebo encyklopedické svazky. Při výuce, pokud je dobrý vyučující, tak právě takovými informacemi "z první ruky" dokáže výuku udělat poučnější, zábavnější, prostě doplnit praxí tu suchou teorii z knih. Kdyby se z fora udělal encyklopedický extrakt, tak už to nebude ono.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Odpovědět