Brzdová kapalina

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Brzdová kapalina

Příspěvek od Dalca »

Ahoj vespolek, je to trochu mimo téma, proto to píšu sem.
Otázka: co bude dělat brzdová kapalina v dieslově motoru s palivem?
Proč se ptám.
Synátorovi se podařilo "omylem" nalít cca litr nový brzdovky (DOT3) do soudku kde mám naftu (cca 50l)
Mno, je mi líto zlikvidovat 50l nafty, ale nejsem si jist, jestli něco nezkurvím, když ji chrstnu do nádrže.
Je to common rail, starej, 1.9 dCi
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Dalca »

Takže výsledek.
Nalil jsem to do auta...
NAstartoval a vše jelo.
Nádrž už jsem vyjel celu, takže brzdovka prolítla výfukem bez jakékoliv pozorovatelné změny.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
crazy_horse
Příspěvky: 41
Registrován: stř 30. lis 2005, 12:28
Bydliště: Liberec

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od crazy_horse »

:D To máš odvahu! Já bych to byl teda nezkoušel. Rozhodně né bez pořádného rozředění další naftou. Ale tak hlavně, že to prošlo. Možná bych být tebou do příštího tankování přidal nějaké čisticí aditivum... :wink:
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Dalca »

No 50l nafty se mi vyhodit nechtělo... No mi se nafta v nádrži nikdy moc dlouho nezdrží :lol:
Už je v pejru celá další nádrž, a pulka následující.
Auto tahá a čoudí stejně, nepozoruju změnu.
Motůrek 1.9dCi, mám ho od r. 2002 a furt šlape. Něco jako nezmar.
Aditivovat to čistidlem nemá cenu, brzdovka sama o sobě je "čistidlo" jsem měl fedry že se nekde něšco uvolní, co se tam léta hromadilo...
Filtr taky v p ohodě, nejeví známy nadměrný "přicpanosti" - před zimou tam vrazím novej, léto musí ještě vydržet.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Buk »

Kdysi na Dakaru dojela jedna posádka s nafťákem na brzdovku (došla nafta a na korbě měli sud brzdovky). Vzhledem k tomu, že to jsou obvykle nějaký glykoly, tak po naředění naftou ji motor sežere. Problém je delší expozice NBR hadic a těsnění brzdovce. Měl by se používat EPDM (kterej v palivový soustavě nemá co dělat, protože zase nesnáší uhlovodíky). Ale chvíli to vydrží.. z nedostatku času vyměnit (lenosti) mám už druhej rok NBR hadici od spojkový nádobky k válci a kromě toho že hadička je oslizlá na povrchu a trochu lepí (a barví brzdovku na černo) zatím celkem drží.
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Re: Brzdová kapalina

Příspěvek od Dalca »

Nojo, kompatabilita těsnicích materiálů s kapalinama to je věda.
Mi takhle nabobtnalo jedno těsnení od olejový vany... Ze setrvačnmosti jsem ho dal umejt do nafty (jenže sem si tak nějak zapoměl uvědomit, že to co mám v kanystu je SETA DIESEL (kdo pamatuje 50% řepa 50% nafta) a do druhý ho dne bylo těsnení o půlku větší.
Mno umyl jsem ho řádně v petroleji a nechal venku. to mytí bylo tak 2x 3x denně, jak jsem si vzpoměl. Něž byla GO motoru hotová, mělo těsnění "normální" rozměry
Tato směska byla ve stroji tejden, než prolítla výfukem. Teď už zase celou dobu nafta.
Já měl nervy spíž z toho, jestli brzdovka neuvolní nějaký 100letý usazeniny z nádrže nebo komonrajlu a neucpě vše co se postaví docesty (pumpa, filtr, vysokotlaký čerpadlo, vstřiky...
Mňo, vypadá to, že stroj (opět) bez újmy přežil.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Odpovědět