Gallium a jiné prvky - kde je získat

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Banschee
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. úno 2007, 09:53

Gallium a jiné prvky - kde je získat

Příspěvek od Banschee »

Nema niekto k dispozicii par gramov Ga? Popripade chce sa zbavit telomera s tymto kovom :twisted:
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Cena galia u firmy Aldrich je nyní nejméně 400 kč/1g. Minimální odběr je 10g.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Všechny možné kovy lze zakoupit daleko levněji např zde:
http://www.smart-elements.com/index.php ... how&lid=14

Zboží zasílají i do zahraničí,osobně jsem u nich kupoval a obchod funguje i s zasláním bezvadně a bezproblémově. jediná nevýhoda že poplatky banky do zahraničí jsou někdy větší než samotná cena zboží. Ale mám pocit že platba přes Pay-Pay by mohla být levnější...pokud má někdo podrobnější informace a zkušenosti s tímto druhem paltby dejte prosím vědět.

Jinač Gália mám cca 250g 99.999 čistota :lol: :lol: :hura:
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Pandy, fakt supr stránka. Zvláště ty vzorky prvků zalité v čirých krychlích jsou fantastické.
Platba přes paypal je naprosto v pohodě, plátce nestojí vůbec nic (oproti bankovnímu převodu do zahraniči za +/- 500,-), pouze příjemce vyžádané platby (v tomto případě prodejce) platí cca 5% z oné částky jako poplatek paypalu.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
sairon
PFG
Příspěvky: 60
Registrován: stř 13. pro 2006, 17:19

Příspěvek od sairon »

Také jsem se dopoledne kochal. Mít pár tisíc euro, pořídím si periodickou tabulku z akrylátových krychliček :)
Platbu PayPalem využívám docela často a nemůžu si stěžovat. A doporučuji nastavit si při odesílání platby, aby se převod na CZK neprováděl podle kurzů PP, ale podle kurzovního lístku banky, pak se totiž bere střed dané měny a u dolaru to dělá v KB asi 0,2 Kč na USD (možná kecám, dlouho jsem to nezkoumal, ale určitě je to plusminus tak), což sice není moc, ale když kupujete často nebo něco dražšího, tak těch pár korun na pivo potěší :) Navíc je platba přes PP bezpečná (k prodejci se číslo platební karty nedostane) a je otázkou řádově sekund.

Edit: Tak jsem se podíval, prodej USD u PP (podle kterého se počítá, kolik vás bude stát platba v dolarech) je 16,07, střed KB je 15,69. U eura pak rozdíl dělá dokonce 25,45-24,80 = 0,65 Kč. To znamená, že k jedné krychličce ze smart-elements budete mít minimálně jedno pivo zdarma ;)
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Tem chlor či xenon v těch ampulkách je fakt fenomenální,ještě jenden zajímavý prodejce je zde:
http://www.elementsales.com/

Mno vidím že PayPal budu muset zřídit ,páč poplatky bance i za drobné platby jsou šílený!!
bflm.psvz
Příspěvky: 245
Registrován: úte 06. pro 2005, 00:00

Příspěvek od bflm.psvz »

Zde link na zřízení účtu pay-pal.
Jenom tam není návod kde brát peníze. :lol:
http://webnews.terc.cz/ps/article.php?arid=171
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

jj PAYPAL je naprosto v OK a neslysel sem ze by s touto sluzbou mel kdokoliv jakykoliv problemy, ale velkej pozor na banku a druh karty !! zatim co me to behalo (do doby nez sem se nasral ze furt platim poplatky :evil: a zrusil ten skur.. ucet uplne) s neembasovanou MAXkartou "VISAelectron" u postovni sporky tak treba u CS delaj pry dost problemy, musis zaridit dalsi kartu atd... idealni je pry E-banka tam neni problem v nicem (teda krom toho ze tam se tam musi posilat 20ka mesicne aby to bylo bezpoplatku a v klidku - coz je pro studenta lehce problemek :cry: )
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Ja mám pre účely paypal založený zvlášť účet vo VUB, na ktorom býva len neveľká suma - nemám k tomu tak veľkú dôveru, aby som tam používal účet, na ktorom normálne točím ostatné peniaze. Ale je to zasa dobrá vec - platy za prístup na rôzne stránky a služby fungujú bez problémov.
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
Odpovědět