Zmes citliva na tlak!

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Pokud nevyhovují navržená řešení (kromě toho, že zde vymýšlíte opět riskantní blbosti), bylo by řešení v použití baterky, palníku a spínače. Což by navíc po vyjmutí baterky znamenalo 100% manipulační bezpečnost.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

sekac: vždyť je to pořád dokola.. slož která by spolehlivě zahořela od jednoduchého bouchnutí (menšího než rána kladivem..) je prostě už příliš citlivá a nebyla by vhodná ani na nošení v kapse, natož na hraní si na vojáčky v lese :roll: A klasické nárazové slože vyžadují intenzivnější a přesně cílený náraz, který prostě jen tak o šutr (nejlépe porostlý mechem :D ) nepořídíš. Každé přání nemůže být vyplněno a některé věci nejdou tak jednoduše jak bychom si představovali... :wink:

Myslím, že třecí slož je vhodný kompromis mezi bezpečností používání a pohotovostí v terénu.
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Thrax
Příspěvky: 127
Registrován: pon 08. srp 2005, 13:45

Příspěvek od Thrax »

tlak a tření jsou hodně blízko.Když dáte slož nebo citlivou třaskavinu mezi něco tvrdého,tak vybuchne i když na to stoupnete nebo to stlačíte v kleštích.Může to být kde co,třeba bouchací kuličky,kde je fulminát na křemenu,nebo roznětky,do kterých zavedete tvrdý hrot.
Jestli ti šlo o takovou formu citlivosti na tlak,pak ti to snad pomůže.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět,a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.14,29.
sekac
Příspěvky: 20
Registrován: sob 07. čer 2008, 16:33

Příspěvek od sekac »

prokolt píše:to sekac: ty sa tusim riadis porekadlom preco to robit jednoducho ked sa to da robit zlozito, na dymovnicu ti stacia cowboy zapalky ktore sa zapalia pri skrtnuti o akykolvek drsny povrch takze pokial budes robit varenu alebo tu s voskom tak ti staci dat nejakych 5 kusov dokopy zapicnut ich do dymovnice a pri pouzito uz len suchnes o nejaky suter pazbu alebo strom
mozno to vyzera ze to zbytocne komplikujem ale tu varnu dimovnicu ak chvilu postojy cca 10 dni tak ju mas problem zapalit aj z normalnym zapalovacom ked stvrdne tak niekedy sa nechce zapalit any z kapslou pusneho prachu. no s tymy kawboj zapalkamy to tiež nieje celkom pravda. skusal som ich skrtnut o drevo a neviem ale mne to neslo. potrebujes nato drsny ale hlavne tvrdy povrch a to drevo neny.
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

sekac

Příspěvek od kammo »

Super pravopis....ale chemia ti pravdepodobne ide lepsie :))))
prokolt
Příspěvky: 78
Registrován: pon 07. dub 2008, 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od prokolt »

to kammo: s tym pravopisom si na koho mieril??? dufam ze nie na mna lebo si myslim ze mam celkom slusnu gramatiku

to sekac: vcera ked sa mi vo vlaku vybila mp3jka a nemal som ani co citat, som dostal napad ktory sa tyka tvojo problemu ktoreho riesenim by mohla byt zmes ktora zapaluje organicke materialy ako jedna z viacerych sa mi zda njdostupnejsia manganistan draselny a koncentrovana kyselina sirova, zmes by si mal v sklenenej apulke alebo v nejakom krehom obale trebars igelitovy sacik ale tym si niecom isty.Iniciacia by bola jednoducha uderom ostreho predmetu (rozumej nejaky instalovany bodec, alebo klinec) by si rozbil spominanu ampulku ktora by sa rozbila, jej obsah by sa vylial na dymovnicovu zmes a nasledne by sa zapalila

to je asi tak vsetko co som mal teraz na srdci
Murphyho 4. logický závěr:
Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Definice pesimisty:
Pesimista je optimista se zkušenostmi.
Uživatelský avatar
Uran
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 18. lis 2004, 15:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uran »

to: prokolt a nebylo by potreba tam pridat jeste nejakou organiku? nebo spise jemne namlety kmno4 a glycerin (trochu problem je s delsi a ponekud nevyspytatelnou dobou zazehu takoveto smesi).
Jednou jsem ho videl na vanoce

Gold "3-Ethyl-1,2,2-trimethyl-bicyclo[2.1.0]pentane"
prokolt
Příspěvky: 78
Registrován: pon 07. dub 2008, 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od prokolt »

to uran: ale stale je to bezpecnejsie nez to co myslel v prvom prispevku autor, a nechcem vediet ake mnozstvo by musel pouzit na jeho 10 dnovu dymovnicu takze by asi dobre nedopadol
Murphyho 4. logický závěr:
Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Definice pesimisty:
Pesimista je optimista se zkušenostmi.
sekac
Příspěvky: 20
Registrován: sob 07. čer 2008, 16:33

Příspěvek od sekac »

no vidim ze sa to tu pekne rozbehlo. tu 10 dnovu ak na nieco pridem tak ju nebudem zapalovat priemo. teraz ju zapalujem cez kapslu pusneho prachu na ktorej je nanesena skrtacia sloz
prokolt
Příspěvky: 78
Registrován: pon 07. dub 2008, 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od prokolt »

to sekac: ako si si urcite vsimol dal som sem navod na dymovncu s voskom takze chod tam a s tou taky problem mat nebudes kedze vosk sa pouziva ako konzervacna latka
Murphyho 4. logický závěr:
Udělat cokoliv blbuvzdorným je nemožné, protože blbci jsou ohromně vynalézaví.
Definice pesimisty:
Pesimista je optimista se zkušenostmi.
sekac
Příspěvky: 20
Registrován: sob 07. čer 2008, 16:33

Příspěvek od sekac »

dakujem. pozriem.
tarran
Příspěvky: 29
Registrován: pon 10. bře 2008, 18:34

Příspěvek od tarran »

A nebylo by nejlepsi pouzit neco takovehleho: http://www.airsoft-tipy.estranky.cz/stranka/as-granat? Neni to sice chemicke, ale zda se mi to jednoduche a bezpecne.
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

směs citlivá na tlak

Příspěvek od draslík »

po včerejším otestování směsi dithioničitanu s peroxomočovinou musím opět poreferovat,i když s třesoucími se dlaněmi, tato směs použitelná je......
měl bych pár otázek na Blastera-jaké poměry jsi při výrobě peroxomočoviny použil?Jak jsi to sušil,míchal atd,já to dělám takhle:10g močoviny rozpustím v 58,8 ml 30% peroxidu vodíku,nechám vykrystalizovat,ale ne vše,jen cca 2 desetiny původního objemu,jsou to takové bezbarvé kousky nepravidelného tvaru,neželatinuji to ani nijak jinak nečistím,jen enchám volně schnout na novinovém papíře pří pokojové teplotě......rozetřu v misce a smícham(na papíře) s dithioničitanem(používám odbarvovač DUHA) v poměrech od oka cca 1:1.....zabalím do kousku isolepy ,někde položím v ťuknu do toho kamenem,za cca 2 sekundy se to hodně zahřeje a začně vznikat bílý dým....
směs se mi nikdy nevznítila plamenem,proto se tomu že se to směs(a k tomu ještě vlhká vznítila),když jsem zkoušel na zahuštěný roztok peroxomočoviny přisypat dithioničitan,směs pouze "bublala" za uvolnění bezbarvého plynu páchnoucím po H2S...
pokud by se dodzžel tento postup(3 krát sem ho ověřoval,abych s jistotou mohl říct že to tak je)tak by tato směs měla být relativně bezpečná a citlivá na tlak.....
prosím někoho,aby také zkusil a poreferoval,mě samotnému ještě schne jedna várka zahuštěná guarovou gumou,až vyschne,dám vědět jak dopadly testy
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Původní postup pro přípravu peroxidu močoviny opsaný a přeložený z blíže nespecifikované literatury:
Připravíme si roztok močoviny v 30%-ním peroxidu vodíku v molárním poměru 2:3 a zahřejeme na 60°C, poté necháme vychladnout. Vykrystalizovaný produkt odsajeme a vysušeníme. Odsátý louh možno zahustit varem a znovu nechat krystalizovat pro vyšší výtěžek.

A takto to probíhalo prakticky:
Na 950g flašku 32-35%-ního peroxidu vodíku (uvažujme raději koncentraci 30%) je to 335g močoviny a teoretický výtěžek 525g peroxidu karbamidu. Po ochlazení na 8°C a krystalizaci výtěžek 320g = 60%

Takto vyrobený peroxid močoviny s dithioničitanem reagoval velmi energicky, i bez tlaku se do půl minuty rozjela reakce a to tak inenzivně, že z toho v krátké době vyšlehnul plamen i v relativně malých množstvích.
Pokud jak píšeš ti to běhalo celkem klidně, tak by mohl být nějaký rozdíl i v tom odbarvovači. Já použil čistý dithioničitan, je docela možné že v odbarvovači je ještě nějaká jiná příměs fungující v tomto případě jako inhibitor reakce.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

dobrá,já to takhle zkusím(fakt sem to nezahříval a byl větší přebytek peroxidu) a pak pereferuji,zda to bylo peroxidem nebo tím prokletým dithioničitanem
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Je to podivné. Jelikož jsi použil ještě větší přebytek H2O2 tak nepředpokládám vznik něčeho jiného než čistého peroxidu karbamidu. Na druhou stranu odbarvovač duha
má být dle MSDS stoprocentní dithioničitan sodný.

Příležitostně zkusím ten odbarvovač koupit a vyzkouším to s ním, jestli se to bude chovat jako s tím dithioničitanem co jsem původně použil.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

a ty jsi ten peroxid roztíral ne jemno?Já ho totiž den rozdrtil druhou stranou tloučku v odpařovací misce(možná za to může příliš velký reakční povrch),po smíchání s dithioničitanem vznikne nestojnorodě vyhlížející směs,která ale JE funkční.....
a když už se k tomu chceš vracet,zkus to s tím větším přebytkem peroxu....
a nakonec bych tě chtěl požádat,jstli bys neuveřejnil tvoje zápisky z pokusů s touto záhadnou sloučeninou..... :idea:
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Peroxid karbamidu byl použit tak jak vykrystalizoval tj. hrubě krystalický. Po promíchání s dithioničitanem se celá směs během cca půl minuty začala prudce zahřívat, ztvrdla a pak už neohrožený pokusník ani nestačil uskočit a celé to vzbuchlo. Celkové množství bylo cca půl malého kelímku na kávu (takový ten bílý plastikový z automatu na kafe).
Co se týče slibovaných zápisků, tak ty už jsem zveřejnil výše, viz postupy výroby, já vím není toho moc :)
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

eh,půl kelímku je trochu moc,navíc mě to v krystalech dosti blbě vysychá,takže to drtím......dnes sem zkoušel podle tvého poměr udělat ten peroxid,když to vykrystalizovalo,čekalo produkt sušení na sluníču a poté rozdrcení asi na takovou jemnost jako má hrubá mouka.....po smíchání ve třecí misce toho bylo 5 g,chtěl sem to natočit,ale sypal sem to na papír,a najednou to začalo dýmit,a celá laboratoř okusila "vůni" H2S,takže z videa nebude nic Embarassed .....ještě nechám přez noc vykrystalizovat druhou várku,budu robit opatrně a snad-jinak nevím proč se to aktivovalo,jestli kvůli špatnému peroxidu nebo kvůli mojí blbosti Rolling Eyes

takže peroxomočovinovému komplexu zdar! Laughing
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

takže,dneska jsem zkoušel další várku peroxidu močoviny podle návodu dle Blastera,s malým přebytkem peroxidu vodíku....a je to špatným peroxidem,po chvilce,co leží ve směsi s dithioničitanem,tak se stává citlivý i na velmi slabé mechanické podněty,ale nikdy se nevzítí sám.....
zkoušel sem to natočit,jenže mi to opět začalo dýmit dřív,než jsem to stačil úmyslně iniciovat..... :roll: :oops:
videa pro vtipálky nebopro ty,co to zajímá zde: http://uloz.to/650735/tuhý peroxid-dithioničitan.mov

takže funguje použe poměr spočítaný-tj.5,88dílů úeroxidu na 1 díl močoviny :wink:
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Odpovědět