Zmes citliva na tlak!

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

hurá

Příspěvek od draslík »

nazdar......
tak po celém odpoledni bádání nad peroxidem karbamidu jsem konečně narazil na fungující postup......
takže k testům:
1.perox. dle BLASTERA,zkoušen hrubě krystalycký,mírně drcený a pudr......
někdy se to iniciovalo už při míchání,někdy až po tom,co jsem to sypal na papír.......
2.perox. dle mě,použit jemně krystalycký,s dithioničitanem v poměru OBJEMOVĚ 1:1.....směs se jednou iniciovala při mísení,podruhý když sem ji sypal na papír,po třetí kež jsem do ní praštil(v nouzi použita železná tyčka)
3.perox. dle mě,třen tak dlouho,dokud se z něj nezačly dělat hrudky.....s dithioničitanem-perox. 2-1 dithioničitan....výsledek obdobný pokusu č.2
4.perox jako podaždý,stejná hrubost,1:1,5....:směska se zdála nefungující,necitlivá.....nic ani při dosti drastickém tření v misce
5.moje nervy byly prolomeny-perox došel,bez uspokojivého výsledku.....použil jsem zbytek peroxidu,děláno z várky tak,že se o pár příspěvků výše uvedený poměr smíchal(1:5,88),zahřál na 60%,přez noc nechal-vypadlo obří krystal peroxomočoviny,ale chtěl jsem využít zbytek a tak jsem na cca 20ml zbývající tekutiny přisypal na špičku nožeguarové gumy.....za cca 14 dní z toho vypadly nepravidelné kuličky,nebo spíš směs všeho možného....s poslední nadějí jsem to nechal dva dny při teplotě cca 15-20oC sušit,prudukt působil "vlhkým dojmem",při mnutí mezi prsty se také zdál neusušený,ale přítomnost vody jsem nedokázal....
tak tedy rozetřeno v misce,s dithioničitanem 1:1,,ltřel jsem ho do doby dokud se nezačal hrudkovat.....po přidání dithioničitanu se nic nedělo,měřena minuta a nic...nasypal jsem to na papír a ťuk-nic,nedalo mi to a vzal jsem do ruky kousek odemě se válející kámen,dal jsem slušnou ránu a hurá,směs se vznítila(plamenem nehořela),tedy iniciovala,a za syčení se z ní uvolnil slušný obláček dýmu připomínající zápach zkažených vajec :D ....šeškrabal jsem teda zkytek ze štěn třecí misky a zkoušel třít dál:směs je dost necitlivá,což mě ještě víc použilo protože by mohla mt nějaký využití v praxi,potřebuje slušný tlak aby se započla...... :hura:

chvíli jsem dedukoval nad tím PROČ,což se tak často nestává :lol: :twisted:
po chvíli mi to nejspíš došlo,ty kuličky-není to krystalický,možná tu citlivost způsobují ostré hrany krystalků :idea: ,ale nejsem si na 100% jist(dokonce ani na 50)ale je to jedna z možností...
směsi při úspěšném pokusu bylo 5g,více nedoporučuji-viz. BLASTERova nehoda :)
tak to je snad vše,ale kdybych si s moí polosklerotickou myslí na něco ještě vzpoměl,připíšu :lol:
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Odpovědět