Obsah fóra Pyroforum.org
 FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů    Uživatelské skupinyUživatelské skupiny    ProfilProfil    Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení   RegistraceRegistrace 
Dotaz
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Stáhnout téma

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alik0011

PříspěvekZaslal: po 01. březen 2010, 23:14 Stáhnout příspěvek    Předmět: Dotaz Citovat

Dobrý den rád bych se zeptal co je to a nač to je.
Metasiřičitan draselný (pyro sůl)
Našel jsem u dědy pikslu a tak mě zajímá co je to??
popř. jak se to dá využít v našem oboru?
Kdo ví ať mi odpoví..
Předem dík za odpovědi..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepica

PříspěvekZaslal: po 01. březen 2010, 23:34 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Laughing
Konzervační látka užívaná v domácnostech do kompotů a vína i do průmyslové vyráběného piva
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alik0011

PříspěvekZaslal: po 01. březen 2010, 23:39 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

dík za odpověd......Embarassed

a dá se nějak využít??
v našem oboru?
Maniak
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 02. březen 2010, 00:15 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Kolego, přesouvám do pokecu a doufám že příště na zodpovězení podobné otázky použiješ radši google, bude to pro tebe rychlejší Rolling Eyes

http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_metabisulfite

alik0011

PříspěvekZaslal: pá 05. březen 2010, 00:01 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

OK
dík a příště to tak udělám..
pentol

PříspěvekZaslal: pá 30. červenec 2010, 14:19 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Já vás zdravím!
Nechce se mi zakládat nové téma ale potřeboval bych nějaké info ohledně výbušiny LX 11. Jedná se mi o detonačku a další parametry. Na netu jsem nic moc nezjistil ale podle mých testů je to docela slušný. Dík za každou odpověď! Wink

Naposledy upravil pentol dne pá 30. červenec 2010, 15:27, celkově upraveno 1 krát.
Maniak
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 30. červenec 2010, 15:05 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Stačí se podívat do příručky
Dobratz, Crawford - LLNL Explosives Handbook (1985)
ideálně na stranu 19-81. Nejedná se o nějak extra používanou věc, takže tech naměřených parametrů až tolik není. Detonační rychlost při 1,87 g.cm-3 v náložce velkého (blíže nespecifikovaného) průměru je 8320 m.s-1. Je tam i pár dalších údajů.

Výpočtem dle Urizarovy metody dojdeš k hodnotám 8370 při TMD a 8322 při 1,87 g.cm-3.

pentol

PříspěvekZaslal: pá 30. červenec 2010, 15:25 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Díky moc!!! Tohle info můžete tímto smazat aby nezabíralo zbytečně místo. Wink
miro

PříspěvekZaslal: pá 06. srpen 2010, 11:17 Stáhnout příspěvek    Předmět: neznama latka Citovat

Dobrí den Nedavno som našiel v jednom opustenom labaku v kupeloch chemicku látku s nazvom NORMANAL chemický vzorec je C10H14O8N2Na2.2H2O je to asi niake titračne činidlo našiel som to v zataveních skumavkach . Mala by tato chemikalia niake využitie v pyrotechnike ?
CZip

PříspěvekZaslal: pá 06. srpen 2010, 12:19 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Podle vzorce bych to tipnul na disodnou sůl EDTA, ale nevím, můžu se plést.
Maniak
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 06. srpen 2010, 12:25 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

No, tady jde o menší nepochopení popisku - žádná látka se určitě nejmenuje "Normanal" Wink
http://leccos.com/index.php/clanky/normanal
http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/e0170.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/EDTA

O využití této látky v pyrotechnice jsem zatím neslyšel, mohla by se hodit možná nějakému kovanému analytikovi. Dá se využít například na chelatometrické stanovení železa či olova.

mark.123

PříspěvekZaslal: st 18. srpen 2010, 22:21 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Nechce se mi zakládat nové téma, ale chtěl bych se zeptak jestli je tu nějaký nadšenec z Kroměříže nebo okolí. Jedno jakého odvětví pyrotechniky. Už vícekrát při obchůzce okolí mého bydliště jsem nalezl zbytky pyro jak vojenské tak i homemade výroby. Dyžtak se ozvěte na SZ.
Dominik

PříspěvekZaslal: pá 20. srpen 2010, 17:25 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Pripájam sa k Markovy len s tým rozdielom že hľadám niekoho z Popradu a blízkeho okolia. Taktiež píšte ss
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dominik

PříspěvekZaslal: pá 08. duben 2011, 19:38 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

je nejaka cesta ako chemicky oddelit cín od olova?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Beer

PříspěvekZaslal: pá 08. duben 2011, 20:39 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

rozpustit v HNO3 a sraženinu SnO redukovat uhlíkem. Teorie.. v praxi jsem se dostal k prvnímu kroku a pak to skončilo v kanále...
AKA the A

PříspěvekZaslal: so 09. duben 2011, 14:07 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

@ Mr. Beer - ekologicky zlikvidováno, koukám Twisted Evil
Mr.Beer

PříspěvekZaslal: ne 10. duben 2011, 00:19 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

co pamatuju na školách běžná praxe...
AKA the A

PříspěvekZaslal: st 13. duben 2011, 21:27 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

mám na mysli ten Pb(NO3)2...něco mi řiká, že to čistička neřeší (byť je to tou dobou už slušně naředěný)
Pandy
PFG

PříspěvekZaslal: čt 14. duben 2011, 08:49 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Ale řeší....odpadní vody jsou obecně alkalické a Pb z dusičnanu se postupně vyloučí jako PbO. Já bych netrpěl až tak ekologickou fobií. Olovo se sice dostane do čistírenských kalů ale opět...v silně naředěné formě.
Na problematiku je třeba nahlížet tak ,že olovo je přírodní prvek,jeho toxicita je sice prokázána ,ale kladu otázku a co oblast kde se olovo vyskytuje?? To přeci není mrtvá krajina.
Dominik

PříspěvekZaslal: po 18. duben 2011, 16:57 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Ahojte, neviete v ktorom obchode by som kupil vystrazne cedulky?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Stáhnout téma
Strana 1 z 4
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.