Dotaz na šupinový hliník

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kitekat
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. pro 2005, 11:43
Bydliště: Brno

Dotaz na šupinový hliník

Příspěvek od kitekat »

Nedávno jsme s kolegou řešili efekt dlouhých bílých jisker ve směsích na silver waves apod. V návodech je použit šupinový hliník označovaný jako "flitter", nicméně jsme nenašli tuzemskou firmu, která by tento hliník nabízela. Otázkou je, jestli se na našem trhu toto zboží vůbec vyskytuje. Malé množství šupinového hliníku jsem zdědil po dědovi, který byl malíř, natěrač, takže předpokládám, že se u nás kdysi používal. Napadlo nás také namíchat prášivou stříbřenku s alprou v nějakém poměru, který by umožňoval danou směs zapálit, ale hoření by už nepřešlo k detonaci. Dark aluminium se kvůli své povaze zdá být naprosto nevhodný. Cesta optimalizace při hledání správného poměru je zdlouhavá a proto se ptám, jestli někdo z vás má odzkoušený poměr, nebo nějakou ekvivalentní náhradu za šupinový hliník, nejlépe jestli neznáte firmu, která šupinový hliník nabízí.
Přílohy
Flitter.jpg
Flitter.jpg (44.46 KiB) Zobrazeno 11833 x
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

A co elektron

Příspěvek od srabsrab »

Nedal by se pouzit?
http://www.pyrotechnika-airsoft.cz/inde ... tegorie=18

Elektronové, jemné piliny, stříbrné, obsah 92% Mg, 8% Al. Rozměr částic cca 1 až 5 mm. Látka vysoce hořlavá.

Nezkousel jsem, ale cenove to je celkem dobre.....
Uživatelský avatar
kitekat
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. pro 2005, 11:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od kitekat »

U těchto velikostí a tvarů bývá problém při tvorbě lisovaných světlic, že nechtějí držet tvar a rozpadají se (alespoň podle názoru jednoho kolegy, mnou neodzkoušeno).
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Re: Dotaz na šupinový hliník

Příspěvek od mailou »

kitekat píše: Napadlo nás také namíchat prášivou stříbřenku s alprou v nějakém poměru, který by umožňoval danou směs zapálit, ale hoření by už nepřešlo k detonaci.
jen drobna poznamka. V pripade horeni jakekoliv svetlice(tedy i KP/AL) se NEJEDNA a nikdy jednat nemuze o detonaci!!! To by pak jaksi nebyla svetlicka, ze :idea:

K slozi SW se doporucuje hlinik FLITTER osvem tento je dale deleny na tri podskupiny velikosti castic.
FINE, MIDDLE, COARSE FLAKE
a jak uvadi Shimizu prave Coarse Flake je pro SW nejlepsi.

Velikost castic je tedy pro tento typ hliniku 10-30mesh (cca2-0,6mm)

jinak co se tyce pekneho chvostu jisker hodne me prekvapila sloz SilverStar
http://www.youtube.com/watch?v=tDXAIo4Qwds
odpal to
Uživatelský avatar
kitekat
Příspěvky: 12
Registrován: pát 09. pro 2005, 11:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od kitekat »

Omlouvám se, nechal jsem se unést a použil jsem nesprávný termín. Myslel jsem tím, že při použití velmi jemného hliníku, světlice hořely příliš rychle a jejich chvost byl spíš kratší než delší. Takže se nabízí možnost retardace hoření. Osobně si myslím, že v tomto případě to nepůjde a vracíme se k otázce, kde u nás sehnat šupinový hliník čili Coarse flake Flitter?
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Ahoj, ja mam skromnou zasobicku supinkoveho hliniku, ktery jsem pozametal za firmou, ktera opracovava hlinikove plechy. Dela krasne chvosty jak ve svetlicich tak fontankach a ohnopadech. Bohuzel z duvodu nesehnatelnosti se nemuzu podelit. Uvadim to spise jako tip pro ostatni.
P.S. Pro predstavu to muzu nafotit, ale bude to az pozdeji.
marty-man
Příspěvky: 21
Registrován: sob 08. lis 2008, 13:37

Příspěvek od marty-man »

Mno co se stříbrných světlic týče tak mám skvělé výsledky s touto směsí:

KClO4 - 56%
Kalafuna - 15%
Al - alpu - 32%
Lampblack - 2%
Dextrin - 5%

Tyto světlice hoří relativně pomalu a nechávají za sebou slušný chvost. Co se zapálitelnosti týče je velmi dobrá při nepatrném množství BP nápalu 0,5mm je ideál. Video prozatím nemám ale časem dodám. :)
Pyrotechnik.....pokud mne uvidíte utíkat ...snažte se mě předběhnout
pemazl
Příspěvky: 43
Registrován: úte 24. úno 2009, 10:06

Příspěvek od pemazl »

to marty-man: nemáš v tom složení nějaký překlep? Dohromady to dává 110% :?: :wink:
Odpovědět