Kanon na brambory

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

jak se zdá, tak tvoje rovnice nebere v potaz tlak a vlhkost vzduchu(resp. rychlost zvuku v něm)...

Jinak nebyly by 2 fotobrány a stereo zvuková karta lepší(přesnější)? Eventuelně můžeš zkusit i balistické kyvadlo 8) ...
Greg.vs
Příspěvky: 28
Registrován: pát 29. úno 2008, 18:32
Bydliště: Walachia Royal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greg.vs »

Ano, s těmito veličinami jsem neuvažoval. Fotobrány by přesnější určitě byly, ale šlo mi o jednoduchost a dostupnost měření v domácích podmínkách. O balistickém kyvadlu jsem uvažoval, ale více se mi vyhovovalo měření za pomocí mikrofonu. Teď s odstupem času si myslím, že bych tímto způsobem mohl zkusit měřit.
Bohužel nejsem si úplně jistý jak jsi myslel nápad se stereo zvukovou kartou. Já si to vysvětluju připojením dvou mikrofonů na samostatný kanál (pravý, levý), které jsou umístěny v ústí hlavně a místa dopadu, tedy aby nedošlo k časovému zpoždění kvůli rychlosti zvuku. Nebo jsi to myslel jinak?
Uvádím znovu zdroj kvůli nefunkčnímu odkazu:http://arxiv.org/ftp/physics/papers/0601/0601102.pdf
Noha nohu mine, ale mina nohu ne!
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

mikrofony ne, fotobrány - nějak takhle http://rayer.ic.cz/elektro/gaussgun.htm#MYGGUN30 (dole)

na vstupy se připojí fotodiody(případně ještě zesilovač pokud karta není dost citlivá), nechaj se od sebe v přesný vzdálenosti a hotovo...
s trochou seřizování by to mohlo fungovat i na venkovní světlo, případně to bude chtít ještě zdroj(e) světla...
můžou bejt celkem blízko sebe(třeba 10cm), furt by to mělo bejt přesnější než s mikrofonem...
Uživatelský avatar
mark.123
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. říj 2006, 17:35
Bydliště: Morava

Příspěvek od mark.123 »

Tak jsem se konečně dostal k tomu a nafotil svůj KK, abych se sním mohl pochlubit.

Popis:
Ráž 45mm
Délka 2 110mm
Délka hlavně 1 270mm
Váha 4,5 kg
Dostřel 100m

Fotografie:
celkový pohled
spodní část
spínač
skříňka

Zatím je můj KK hotový jen z 60% (nyní, už 2 roky :-( , je v testovacím provozu), časem chci dodělat lafetu s brzdovratným mechanismem. Bohužel mě docela zklamal zpětný ráz, nejspíše díky dlouhé hlavni KK kope jen minimálně.
Jelikož jsem byl líný, na zdroj VN jsem použil elektrický paralizér, který jsem koupil na aukru za 200 Kč a následně jsem ho zaimpletoval do zapojení.
Ovládání jsem vyvedl přes relátko na 10metrovou dvojlinku, na jejímž konci je spínač jištěný přepínačem.
Zajímám se prakticky o vše, jsem takový renesanční člověk. Bohužel je to spíše danajský dar, protože tím pádem, nikdy v ničem nevyniknu.
Uživatelský avatar
BaronFernet
Příspěvky: 46
Registrován: sob 24. bře 2007, 09:01
Kontaktovat uživatele:

hmm

Příspěvek od BaronFernet »

IMHO ti výkon brzdí dlouhá hlaveń, takže zkrátit tak o 15 cm, a taky si neuvedl co používáš za palivo, ono se to nezdá ale rozdíl mezi osvěžovačem vzduchu a deo AXE je docela znatelnej, proto neveřím že při stejné hlavni a větší expanzní komoře než jsem měl původně doma máš tak malý výkon,,, jinak iniciační systém máš fakt super :old:
Uživatelský avatar
mark.123
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. říj 2006, 17:35
Bydliště: Morava

Příspěvek od mark.123 »

Jako palivo jsem zatím používal jen levný osvěžovač vzduchu značky Clean maximo prodávaný v Kauflandu. Tento rok jsem si řekl, že si pořídím velký sprej na plnění zapalovačů, nebo sprejovou náplň do kempingových vařičů.
Neustále narážím na problém přesného dávkování, ač se snažím sebevíc, jednotlivé výstřely se od sebe výrazně liší.
Proto až narostou žňovky, které používám jako munici, půjdu už jen cestou čistého plynu bez parfémů a podobného. Navíc to pěkně sajrajtuje vnitřek KK.

Zkracovat hlaveň zatím nebudu.
Sháním nějakou publikaci zabývající se vnitřní balistikou, jelikož o ní vím jen málo, na FTP je co jsem našel jen vnější balistika.
Zajímám se prakticky o vše, jsem takový renesanční člověk. Bohužel je to spíše danajský dar, protože tím pádem, nikdy v ničem nevyniknu.
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Zkoušel's třeba denaturovanej líh nebo benzín do zapalovačů? (Či cokoliv jinýho co dobře hoří a je levný)
To 2. jsem viděl použitý v "minometu" na jablka :P , prostě se tam odměřené množství rozleje na stěny, uzavře a...
Takhle můžeš celkem přesně trefit mmnožství (třeba injekcí, ta by řešila i to rozlejvání).
keg987
Příspěvky: 26
Registrován: pon 21. pro 2009, 21:04

Příspěvek od keg987 »

Niečo na inšpiráciu....zaujímavé je najme riešenie zápalnej munície 8) www.themonkeybase.com
a jeho účet na youtube: http://www.youtube.com/user/MushiYoshi
Uživatelský avatar
BaronFernet
Příspěvky: 46
Registrován: sob 24. bře 2007, 09:01
Kontaktovat uživatele:

hh

Příspěvek od BaronFernet »

To dávkováni je ošemetné, ale bordel nedělají doedoranty ale antiperspiranty, jinak ani s plynem do zapalovačů to nemáš jisté(koncentrat), je pravda že je to 100% použitelný narozdíl od osvěžovače ale některé spreje mají dobrý poměr plynů a dávkování neni problém já sem u axe potřeboval vždy tak 2 mini stříknutí :idea:
Uživatelský avatar
mark.123
Příspěvky: 11
Registrován: pon 02. říj 2006, 17:35
Bydliště: Morava

Příspěvek od mark.123 »

Docela by mě zajímalo co vše jste opravdu v praxi používali jako palivo a jaké byly vaše výsledky s ním.

Např. já:
Palivo: Clean maximo vyrobeno pro Kaufland
Cena: 20Kč
Jelikož jsem zatím používal jen výše uvedený typ nemohu objektivně posoudit jeho kvalitu.
Po vystřílení pytle žňovek byl KK cítit tou vůní a spáleninou zhruba na 15m. Navíc ten nespálený parfém z KK začal už i vytékat.
Dávkování se nedalo pořádně odhadnou, někdy šlo více parfému, někdy méně.

Sice výsledky výkonu budou neporovnatelné, protože kažký má KK jinak velký a munice je taky silně proměná záležitost, ale spíše mě zajímají praktické zkušenosti s palivem.
Zajímám se prakticky o vše, jsem takový renesanční člověk. Bohužel je to spíše danajský dar, protože tím pádem, nikdy v ničem nevyniknu.
Uživatelský avatar
BaronFernet
Příspěvky: 46
Registrován: sob 24. bře 2007, 09:01
Kontaktovat uživatele:

palivo

Příspěvek od BaronFernet »

já sem zkoušel celkem asi 3 paliva:
první byl levný deodorant z kauflandu, který se dávkoval špatně kvůli malému obsahu použitelného plynu, takže jedna plechovka za 30 kč ale malý výkon a velká spotřeba
2) plyn do zapalovačů(propan/butan), obtížné dávkování ale malá spotřeba a bezkonkurenční výkon, cena tak 60-80 za 500ml cca
3) deodorant axe,dávkování zdaleka nejzvládnutelnější, výkon srovnatelný s plynem do zapalovačů ale vydrží méně výstřelů, které ale mají konstantní výkon narozdíl od kauflandu cena cca 100 kč nebo levně ve slevě

nejlepší se opravdu zdá ten butan do zapalovačů už kvůli tomu že obsahuje 100% použitelného plynu, jinak by se dal použít dávkovač ve formě doplnitelného zapalovače s hadičkou/ ventílkem do komory :idea:
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

A nebude teda už lepší adaptér na "bombu" a dávkovač z trubky?
Odpovědět