Pyro začátky

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

rcdriver
Příspěvky: 26
Registrován: ned 02. led 2011, 15:50

Příspěvek od rcdriver »

ja zacinam u dymovnic a fleshu s KNO3 a hodlam prejit na BP a az budu mit hlinik tak zkusim i Dusicnan amonny+Al :wink:
JanNovak
Příspěvky: 40
Registrován: ned 24. dub 2011, 17:41

Příspěvek od JanNovak »

Já začínal cca před rokem u termitů.
dudakhonza
Příspěvky: 90
Registrován: stř 23. pro 2009, 09:51
Bydliště: Praha 4

..

Příspěvek od dudakhonza »

KNO3 dýmovnice, pak fontánky, později flashe, rakety, BP... člověk se ani nenaděje a zjistí že se má doma desítky kg chemky a ani neví jak k tomu přišel :D
Po nezdařeném pokusu rozhodíme rukama

20 metrů od sebe a následně to zkoukneme s nadhledem

hlava uletí směrem nahoru...
Mlha
Příspěvky: 5
Registrován: úte 28. pro 2010, 16:09
Bydliště: Haná

Příspěvek od Mlha »

To já začínal už jako malý kluk, kdy jsem škrabal "síru" ze zápalek a sypal ji do trubiček z propisek apod. Když jsem byl na druhém stupni ZŠ, tak se u nás začala prodávat zábavní pyrotechnika, kterou jsem vylepšoval, nebo delaboroval a ze získaných pyrosloží vyráběl vlastní výtvory. Pak několik let nic až cca před 3 lety jsem se vrhl na flash KP+Al, loni na pokusy s fontánkama a raketama.
Ještě k tomu období na druhém stupni ZŠ. Byl jsem malý chemik se svou laborkou. Ke konci 9. třídy jsem vyrobil vrchovatou lžíci jódodusíku, ta hromádka se sušila na filtračním papíru na okenním parapetu v mém chem. koutku v dílně. Den na to po škole přijdu do dílny a chytnu ten suchý jódodusík na filtráku, dívám se na to asi z 30ti cm a najednou prásk. Skončilo to týdením léčením na očním odd., naštěstí bez následků.
Proto všechny potencionální výrobce jódodusíku důrazně varuji, aby s touto třaskavinou manipulovali pouze v mokrém stavu, jinak mohou dopadnout jako já.
petrsx01
Příspěvky: 109
Registrován: sob 14. čer 2008, 11:52

NI3*NH3

Příspěvek od petrsx01 »

Hlavně je kravina vyrábět toho lžíci, že? :evil: Rozhodně toho dělat jen tak maximálně 1g a to už je dost a chovat se k tomu s tím, že to práskne i samovolně třeba akustickejma vlnama a bez štítu nebo minimálně bez brejlí se k tomu nepřibližovat.
When you do things right people won't be sure you've done anything at all.
Mlha
Příspěvky: 5
Registrován: úte 28. pro 2010, 16:09
Bydliště: Haná

Příspěvek od Mlha »

Teď už to vím taky ty chytrej. Tenkrát byl internet v ČR ještě v plenkách, tudíž info a teorie žádná k mání nebyla. Vyrobit toho lžíci, proč ne ? Ale manipulovat s ním pouze v mokrém stavu hned po výrobě.
Psal jsem to jako odstrašující příklad a ponaučení pro ostatní a ne abych se chlubil.
Na co všechno je citlivý sem psát nebudu, to ať si každý vygůglí sám.
Odpovědět