lžičková vrhová zápalka

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

lžičková vrhová zápalka

Příspěvek od paplik »

Ahoj,
Měl bych na vás pár dotazů.
Tady na fóru jem trochu dýle brouzdal a objevil jsem téma o ručních vrhačích a granátových zapalovačích. v tom tématu se spíše zabívá zapalovačem z granátu F1. Jenže jak jsem se díval na iternet tak mě zaujal ,, Ruční dýmový granát" no ten granát ani tak ne jak spíš jeho zapalovač. Po dalším brouzdáním po internetu jsem došel na nějaký obrázek kde bylo alespoň maličko vidět do mechanismu. Ale nic víc o tomto ypu mechanismu jsem nenašel (na jedné stránce byl nárev ,,zapalovač typu lžička"). Ten zapalovač se mi líbí víc v tom že sekundární pojictka zůstane upevněná až do konce na granátu, nezustane mi v ruce a že nemá vršek tak protáhlý. Moje tvrzení k té zápalce je asi takové že když se odhodí granát sekundární pojistka se jakoby otevře směrem nahoru a pod ni je mechanismus jako v bouchací propisce (kanadský žertík, viděl jsem ji v jednom stánku). Funguje tak že nějaký malý plíšek je upevněný na malém pružinovém pérku a po odklopením páky se toto tělisko uvolní a překlopí se na druhou stranu pod tlakem pérka kde narazí na zápalku a dál už je to stejné jak v F1dničce.

Nezkoumali jste někdo tento granát nebo jestli jste ho někdo neměl? Jestli je mé tvrzrní správné případně jestli by jste mi mohli poradit, a jestli by šlo jako zápalku použít kapslíku do kapslovek (ten plastový válečkový) případně nějaké fígly jak ste to řešili.
Chtěl bych totiž nějaký takový granát udělat bráchovi na vánoce pro airsoft. Koupit ho se mi zdálo příliš drahé.
Díky moc za rady a doufám že za tento příspěvek nebudu kamenován. :idea:
Odpovědět