Zeolit?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Zeolit?

Příspěvek od draslík »

Zdravím,
celkem mě zaujala jedna problematika a bohužel, v té naší slavné vlasti není ani jedno slušné fórum s výskytem chemmanů, tak to hodím sem, omlouvám se za dělání svinčíku v pokecu. Jde o kamínky Shiazo do vodní dýmky. Docela by mě zajímalo, zda by se dalo něco takového: http://www.shiazo.cz/tajemstvi-shiazo/m ... vzaly.aspx udělat doma. Konkrétně ten porézní podklad, z vlastností a popisu toho jak se to chová to tak nějak vypadá na zeolit (pokud se pletu tak prosím opravit, ale opravdu mě nic jiného minerálního, porézního, odolného teplotě atd. atd nenapadá). Líbí se mi na tom hlavně ta recyklovatelnost a obsence tabáku. Samozřejmě zeolitů je mraky druhů, onehdá jsem byl na přednášce na Pardubické univerzitě, která se týkala právě zeolitů. Želbohu si už krom nějakých těch struktur, velikosti pórů a tabulek se stovkami a stovkami různých zeolitů moc nepamatuju. Nenajde se tu někdo kdo se v této problematice prochu orientuje, popř. kdo má zkušenosti se sháněním zeolitů tady v ČR? Melasa by obsahovala glycerin, něco propylenglykolu, vodu, porůznu sacharidů, v menším pak ethanol, nějakou karboxykyselinu a ždibec nějakého toho vonného esteru či jiného aromasajrajtu. Takže pokud by někdo alespoň něco málo věděl, každou radu uvítám :)
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
miro
Příspěvky: 29
Registrován: pát 11. pro 2009, 21:34

Příspěvek od miro »

Zdravým.
Čo tak skúsiť infuzoriovu hlinku.Vyžíhaná pohlcuje až pětinásobné množství kapalin. Vo vodnej fajke nieje nejaká extrémna teplota ktorá by infuzoriovu hlinku rozložila 8)
Odpovědět