Trecí zapaľovač

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
karabin
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. pro 2012, 18:09

Trecí zapaľovač

Příspěvek od karabin »

Na nete som našiel zaujímavý spôsob vyrobenia trecieho zapaľovača.

http://www.youtube.com/watch?v=HNFhbrFbImo

Neviete mi niekto poradiť čím by sa dala prostredníctvom "detskej šapusky", ako je v tomto návode, zapáliť zápalnica tak, že by som to mohol držať v ruke bez újmy na na zdraví?! Chcel by som tým zapaľovať dymovnice.
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Ten zapalovač v šampusce je klasický bouchací provázek. MYslím že se tu o tom někde debatovalo, mělo by stačit přidělat bouchací provázek k zápalnici, ale to mi často neodešlo. Ten dotyčný nasypal k tomu provázku ještě flash z petardy, který od bouchacího provázku lépe chytne. Možná, kdybys naříznul zápalnici a přiložil k provázku, mohlo by to lépe chytnout.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
kvako
Příspěvky: 53
Registrován: pon 16. bře 2009, 14:59

Příspěvek od kvako »

tohle uspěšně používam už leta, 4 bouchací provazky a doprostřed 1 cm černe stopiny a chytne to na 100 %
pak to přilepiš kčemu chceš- spožďovač, zapalnice atd...
je to nejlevnější a nejrychlejší varianta.a bezpečná hlavně...
Uživatelský avatar
karabin
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. pro 2012, 18:09

TZ

Příspěvek od karabin »

S tou stopinou sa mi to zdá najlepšie, budem to musieť skúsiť, len musím nejakú zohnať. Kde sa dá najlepšie kúpiť? :lol:
Uživatelský avatar
karabin
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. pro 2012, 18:09

Příspěvek od karabin »

Skúšal som to s tou "šampuskou" narezal som klasickú 3 mm zápalnicu, prisypal som tam prach z petardy, stiahol som to páskou a nezapálilo to zápalnicu. Nevedel by mi niekto poradiť, ako by sa to dalo zvládnuť?
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

myslím, že bude potřeba těch provázků dát víc, jak psal kvako. V tom bouchacím provázku je armstrongova směs, nebo tak něco a je tam toho hodně málo a ta zápanice se taky zrovna dobře nezapaluje. Zkus to s více provázky. Koupíš je skoro všude...v hračkářství, já je viděl i v rybářských potřebách atd...
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Odpovědět