Skladování dělobuchů

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Blein
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. črc 2007, 09:53

Skladování dělobuchů

Příspěvek od Blein »

Ahojte znovu. Ještě dotaz na dělobuchy, které mám vyrobené ze Silvestra. Je možné je skladovat do dalšího roku v nějákém tmavém suchém místě? Nebo je mám spotřebovat co nejdříve od výroby. Zbylo mi asi 30 dělobuchů a hmotnosti flashe KClO3 + Al 20g-50g. Děkuji.
Tominakasi
Příspěvky: 29
Registrován: ned 22. led 2012, 18:29

SKLADOVANI

Příspěvek od Tominakasi »

Fuj, KCLO3 bych určitě neskladoval.U flash prachu s KCLO4 bych se nebál delšího skladování na přesrok ale s chlorečnanem by mi to strach nedovolil :)
Blein
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. črc 2007, 09:53

Příspěvek od Blein »

Oj hle fuj. Zde je omluva to je překlep, samo sebou, že používám chloristan. Až mě zalilo teplo jak jsem si to jen přečetl. :puffy:
Medák
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 09. zář 2010, 10:54
Bydliště: Praga caput regni

Příspěvek od Medák »

koukám na krabičky petard od silvestra, DumBum : vyrobeno 2012, spotřebujte do 8/2018, FP3 a JC05 :spotřebujte do 31.12.2022
Jak vidno, není to rychle zkazitelné zboží :-)
dudakhonza
Příspěvky: 90
Registrován: stř 23. pro 2009, 09:51
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od dudakhonza »

No nevím proč tak strašit u toho KClO3 - není to úplně ideální vyrábět z něj flash, nicméně pokud má člověk rozum a nemíchá to železnou lžící v hrnci (jako mnozí) a ve směsi není obsažena síra tak jsem přesvědčen že i flash na bázi chlorečnanu je použitelnej, sám ho čas od času taky něco málo udělám. A co se stability týká, tak bych se nebál - z hlediska skladovatelnosti je to rozhodně daleko lepší než flashe na bázi dusičnanů nebo dokonce KMnO4, rok by měl být u chlorečnanu v pohodě. A pokud máš dělobuchy s KClO4 tak vydržejí v suchu léta..
Po nezdařeném pokusu rozhodíme rukama

20 metrů od sebe a následně to zkoukneme s nadhledem

hlava uletí směrem nahoru...
Odpovědět