Olovené guličky

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Taky jsem nad ložiskovýma kuličkama přemýšlel, ale spíš nad rozrbíráním kuliček... kde je napsaný průměr kuličky?myslím že asi to první číslo ne? jsou hodně těžké, pevné...semeleš i magnalko. Za 75Kč. 100 kuliček, bys nekoupil snad ani olovo. Taky teď sháním kuličky...za prvé na větší mlýn (mám teď 40 olovo koulí) a za druhé na mletí magnalka...
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Uživatelský avatar
rakosa
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27. srp 2011, 20:38

Příspěvek od rakosa »

frank9 píše:Taky jsem nad ložiskovýma kuličkama přemýšlel, ale spíš nad rozrbíráním kuliček... kde je napsaný průměr kuličky?myslím že asi to první číslo ne? jsou hodně těžké, pevné...semeleš i magnalko. Za 75Kč. 100 kuliček, bys nekoupil snad ani olovo. Taky teď sháním kuličky...za prvé na větší mlýn (mám teď 40 olovo koulí) a za druhé na mletí magnalka...
jo jasně velikost je to první číslo , např (kulička 5.000-20) je kulička 5 mm, některý jsou na tisíciny a proto ty tři 0, ale to je pro naše účely jedno
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

kdyby šlo někde sehnat polotovary kuliček jako tady na videu čas 2:12 http://www.youtube.com/watch?v=ONz6S48QgEk
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Jan Mikeš
Příspěvky: 37
Registrován: ned 04. říj 2009, 16:04
Bydliště: jižní čechy

kuličky

Příspěvek od Jan Mikeš »

odstraněno
Naposledy upravil(a) Jan Mikeš dne pon 11. kvě 2015, 21:24, celkem upraveno 1 x.
čau !
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

vypadají dobře, jen ta cena taky není zrovna přívětiva (kulička za 3 koruny) já bych si představoval cenu do kulového mlýna tak za poloviční cenu maximálně.
Zajimalo by mě, z jakého materiálu ty kuličky jsou a jak je vyrábí. Uspokojil bych se i s horší kvalitou :) hlavní je cena.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Je to vždycky stejný jako se vším - když toho budeš chtít vagon, tak pod názvem mlecí tělesa nakoupíš spoustu tvarů i materiálů který se používaj v kulových mlýnech v průmyslu běžně. Po koruně to nikdo maloobchodně prodávat nebude, resp. maloobchodně nejspíš vůbec, takže nakonec skončíš u ložiskových koulí, samodomo odlitých olůvek, nebo napíchaných válečcích z kulatiny nebo jiné tyčoviny (čtyřhran, šestihran). Když chceš "hranatou kuličku", tak se tomu bude blížit kus šestihranu - v případě oceli tě nejspíše dokonce vyjde levněji matice než ten kousek tyče + řez, záleží jestli máš doma pásovku a dost času. Silně pochybuju, že někde v ZKL/ZVL koupíš polotovary na ložiskový koule. Tyhle "speciality" člověk někdy potká jedině naprostou náhodou díky práci nebo třeba v kovošrotu, ale šance že člověk kterej to potřebuje a kterej se s tím potká je jedna a tatáž osoba se limitně blíží nule.
Odpovědět