chemie z ebay

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

chemie z ebay

Příspěvek od AKA the A »

Takle z nudy jsem jsem v ebay nechal hledat "thallium", a hele ho...

Takže otázka zní - jak je to s průchodem chemek skrze celnici? :twisted:

p.s. jaktože něco co má bejt T+ má dle NFPA "jen" 3 pro zdraví :?:
Mrkva
Příspěvky: 38
Registrován: stř 29. pro 2010, 18:01

Příspěvek od Mrkva »

Tak ono to nechodí přes standardní poštovní celnici (protože tohle je něco co prostě poštou nepošleš), ale kurýrní službou. Ti si pak milerádi za proclení naúčtují oproti dvěma stovkám od ČP klidně i tisícovku.
A nevím jak to je vůbec s dovozem chemikálií pro osobní potřebu (on s ničím takovým zákon asi ani počítat nebude), ale jako firma musíš mít povolení.
petrsx01
Příspěvky: 109
Registrován: sob 14. čer 2008, 11:52

Příspěvek od petrsx01 »

Podle mě se musíš řídit zákony té země do které to dovážíš, takže byť ty můžeš vlastnit thalium v USA, tady na to musíš mít povolení, pokud ho nemáš a chemikálii vlastníš, dopouštíš se trestného činu. Samozřejmě tohle se týká pouze látkek T+,E,R atp.
When you do things right people won't be sure you've done anything at all.
Mrkva
Příspěvky: 38
Registrován: stř 29. pro 2010, 18:01

Příspěvek od Mrkva »

Pozor, to s tím T+ a trestným činem neplatí tak úplně. T+ bez papíru je minimálně přestupek (zákon o ochraně zdraví obyvatelstva, nebo něco podobného). Trestný čin je přechovávání, prodej (a tak dál) jedů vyjmenovaných nařízením vlády 2009/467 a to se zdaleka nevztahuje jen na T+ látky. Je tam třeba kovová rtuť (jen T), diazinon (jen Xn), Ergokalciferol (vitamin D2, i když je pokud vím označený jako T)...
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Napřed napíšou thallium sloučeny a pak je stejně jmenujou... :idea:

Jinak docela zajímavý že tam je surovej fluor, zrovna jeho toxicita by byla to poslední co by mě trápilo :evil:

Zápis 0,000x gramů ani komentovat nebudu :roll:
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

s tim ze (neco postou neposles) bych si troufl dost polemizovat.. ze zkusenosti s cimkoliv z ebaye si myslim ze vetsina prodejcu (zejmena v techto cenovych relacich "levnejsi nez zadarmo") posle s klidem uplne cokoliv vcetne snehu nebo ziveho hada proste jak jim to zrovna padne do ruky, tim nejlacinejsim zpusobem.. co z toho bude za pruser kdyz na to cestou nekdo prijde je pak vec druha.. shrnuto podtrzeno bych to rozhodne neriskoval.. :roll:
Odpovědět