michačka

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rakosa
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27. srp 2011, 20:38

michačka

Příspěvek od rakosa »

Zdravím, mám takovej dotaz, stavím si míchačku na nabalování světliček ale nevím jestli mám dostatečnej sklon bubnu. Mohl by my někdo říct jestli to bude stačit?

Obrázek
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 208
Registrován: stř 01. pro 2004, 20:08
Bydliště: Prefektura Walašsko

Příspěvek od Karlos »

Sklon je třeba řešit tak, aby byl nastavitelný, ideálně tak, aby šel kýbl vyklopit, ale na obrázku je to málo.....světlice budou mít tendenci se vysypávat ven.
私は花火を愛しています。 カレル. ハイダ
Uživatelský avatar
rakosa
Příspěvky: 35
Registrován: sob 27. srp 2011, 20:38

Příspěvek od rakosa »

Díky za radu, sice jsi mě nepotěšil ale aspoň to pak bude snad fungovat.
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

zdravim karlose a pridam taky svoji troskou do mlyna. Idealni je nastavitelnost a moznost vyklapeni, ale solidne vse funguje i kdyz je roller na pevno. Pokud ma buben usi(nebo se da jinak chytnout) neni problem po rollovani buben sundat a rucne vyklopit.
Uhel hridele uchyceni bubnu ku rovine zakladny se osvedcil 20-30°. Ale zalezi jaky tvar a velikost bubnu se pouziva.
Pri konstrukci nezapomenout na moznost regulace otacek. Vhodny je frekvencni menic. Pozor na klesajici ucinnost. Pri nevhodnem navrhu komponentu muze dojit(pri snizovani otacek) k zastaveni bubnu.
Hodne zdaru pri konstrukci :wink:
Přílohy
roller.JPG
roller.JPG (31.62 KiB) Zobrazeno 9682 x
odpal to
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

míchačka

Příspěvek od Dalca »

Pěkný míchátor, jen se ohrazuji proti
Pozor na klesajici ucinnost. Pri nevhodnem navrhu komponentu muze dojit(pri snizovani otacek) k zastaveni bubnu
Pohonařinou se už pár desetiletí zabývám, ale že by měniči s klesajícím kmitočtem klesala účinnost... no teda....
Buď to není měnič, ale xindl, nebo ho mám blbě naprogramovaný.
I prehistorický skaláry umožňovaly nastavení bodu zlomu charakteristiky U/f kdy se pod tímto bodem zvyšovalo budicí napětí (na motoru) aby nedocházelo k tomuto tebou zmíněnému efektu.
Starý lenzáky z 90-tejch let řada E82 už toto měla standartně a chodila krásně pod 3Hz...
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Jsem strojar, informaci o menici mam z praxe a vysvetleni od elektrikare. Puvodni navrh jsem mel se slabym motorem. Na vystupu z prevodovky bylo nejakych 65 ot/min. Pri snizeni otacek na 20ot/min a plnem bubnu doslo k jeho zastaveni.
odpal to
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

měnič motor

Příspěvek od Dalca »

Zjednoduším to.
Správně naprogramovaný moderní měnič umí provozovat standartní trojfázový asynchronní motor s kotvou nakrátko od nějakých min 2 až 3 Hz do jmenovitejch (50Hz) s konstantním momentem na výstupní hřídeli motoru.
V případě že měnič má možnost zp. vazby (snímač otáček na motoru a měniš schopný tuto "věc" zpracovat) tak lze prohlásit že s plným kroutícím momentem na hřídeli lze pracovat v rozsahu 0 až 50 Hz.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Odpovědět