Slivovice

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Blein
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. črc 2007, 09:53

Slivovice

Příspěvek od Blein »

Zdravím,

mám dotaz, myslím, že není ani tak off. Hlavně jsem se rozhodl jej napsat sem, protože vím ,že zde nejsou žádní blbci.


Jak známe historky od dědečků, od tatínků i dokonce už z vlastních zkušeností, že po vypálení kořalky rozbily demión se slivovicí, protože se jim utrhlo ucho u proutěného obalu.


mně se stala neobvyklá menší nehoda. Nechal jsem v demiónu hadičku, kterou vytahuji slivovici do skla.

Po čase jsem si toho všiml, hadice, která byla ponořená ve slivovici změnila barvu z oranžové na bílou. Slivovice bohužel z číré na růžovou.
Nevím co s tím, zda to vůbec pít, kdyby se jednalo o 2 litry neřešil bych to jedná se ale o 25l 68%slivovice.


Otec řekl, že to vyžere jakmile dojdou zásoby ze skla, hehe. A že pro jistotu to nebude ani ředit.


Děkuji za radu a info.

Doufám, že ti, kteří mi neporadí jsem aspoň rozesmál svoji historkou.
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

štaprdle

Příspěvek od Béda »

No... v methylalkohol se to asi neproměnilo. Jestli to nějak podezřele smrdí, tak bych to předestiloval. A jestli to nesmrdí, tak bych do sebe kopnul malé štamprdlátko, sednul si před zrcadlo a pozoroval, zda-li na obličeji (či jiných choulostivých místech) nenaskakují na kůži růžové fleky.
No a když se nebude nic dít, ( ani po 3 hodinách) tak bych vylohnil ještě 2 až 4 panáky a opět pozoroval. Pokud se po 5 panácích začne vlnit zrcadlo, nebo se rozdvojovat, nemá to s vylouhovanou hadicí nic společného. Při tak vysoké koncentraci jde o normální jev, hadice nehadice.
Béda
Výzkum deflagračně detonačních energetických materiálů
jaroš
Příspěvky: 25
Registrován: pon 06. čer 2005, 06:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaroš »

Klidně to zkonzumuj,mně letos 20 litrů samo od sebe zbělelo jak mlíko a dnes mám sotva 3 litry. :D
SEMTEX-nejlepší energy drink
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Na to zbělení je dobré destilát vyčeřit Bentonitem pro vinaře. Pěkně to ten kal odstraní.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
osel
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. lis 2013, 18:59

Příspěvek od osel »

bílej zákal sám zmizne v řádu týdnu max měsíců, stalo se mě to už několikrát a vždycky jsem měl po čase čirou slivku, je to něčím v kvasu co se projeví u pálení - říkal palírník moc si toho nepamatuju :idea:
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

no, to je zvlastni, ze by se do alkoholu treba extrahovalo barvivo z hadice ? hmm ? :tooth:

co je to zac vi cert, a mozna vyrobce hadice.. bud to - pokud chces mit jistotu uchylne zdravotni evropskounijni nezavadnosti - proste predestiluj, nebo po tom proste nepatrej a vypij to, osobne dost pochybuju ze v takove koncentraci (na zruzoveni etOH staci fakt malo) by cokoliv mohlo ublizit vic nez ta ostatni (v dnesni dobe kdy se meri kazda picovina) vsudy pritomna "cihajici nebezpeci" :-D

kazdopadne priste bych pro "peroralne konzumovany ethanol" doporucil silikonovou hadici, ..a ani tu bych asi (uz z hygienickych duvodu - etOH na stenach se odpari, a zbytek... fuj..) v koralce nekoupal jaksi trvale :puffy:
Blein
Příspěvky: 33
Registrován: pon 16. črc 2007, 09:53

Příspěvek od Blein »

Jen tak pro info.

Nakonec se s tím nedělalo nic.

Mám za sebou 2 litry otec 4, hh rád se napije.
Žádné další hadice nám nenarostli, takže to vypadá, že je to nakonec v pořádku. A pro návštevu na nalítí mám připravené sklinky, kde je ponořená sušená švestka, takže barva je ještě tmavší a je to na co svést. Dokonce kořalku vychvalují.

A teď hurá do palírny s třešní a s bezem. 8)
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

d

Příspěvek od Béda »

Děkujeme za zprávu, koukám že to dobře dopadlo. Jak vidno, k selhání důležitých orgánů nedošlo ani při obrovském průtoku zkrze veškeré živočišné tkáně. :D Konec dobrý, všechno dobré. Vychlastat.
Výzkum deflagračně detonačních energetických materiálů
Odpovědět