Co s tim?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stenly
Příspěvky: 8
Registrován: sob 06. pro 2008, 01:44
Bydliště: Vsade dobre, doma naj... Spišský región

Co s tim?

Příspěvek od Stenly »

Zdravim vsechny nadsence,


jeden rodinny prislusnik po urcitych negativnich zkusenostech s vykonnou moci SR se rozhodl likvidovat labak. Nasel tam krome jineho :

800 g NaNO3
250 g DNT
50 g NC
15 g AgN3

Dotycny je celkem zbehly v problematice, tudiz vi, ze vyse uvedene latky nejsou prilis vhodne k vzajemnemu miseni, ze k DNT by byl mnohem vhodnejsi NH4NO3, taktez absence vhodneho sekundaru je problem, presto pribuznemu je lito jen tak likvidovat tyto latky a pred blizicim se Silvestrem by je chtel nejak smysluplne vyuzit.

Dekuji predem za mozne navrhy efektnich a zaroven bezpecnych moznosti spotreby techto latek.
Hmota je Energia, ktora "vymrzla" ochladenim vesmiru po Bigbengu...
pomalsie E=mc2
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

Jestli mněl kolega oplétačky tak přeji hodně úspěchů nakupujícímu. Orgány jistě čtou a orgány jistě budou konat. Třeba je někdo kovboj co hledá arenalín a koupí. :roll:
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

SN

Příspěvek od Béda »

Možná se pletu, ale ten dusičnan sodný je snad ještě volně prodejný. Tudíž dle mého může zůstat v regále. A pokud je ta nitrocelulóza dvojková, tedy s obsahem dusíku dejme tomu do 12,8%, koupená v e-shopu/a podobně/, tak taky. S tim AgN3 a DNT to bohužel nevim. U dědka v regále jsem nikdy nic takového neviděl. Jinými slovy, starouš nemá v držení nic, co by se nedalo normálně koupit. Jsem jen pouhý pozorovatel, takže nejhorší věc co vlastním já osobně, je kyselina sírová z drogerky... 8)
Béda pozorovatel
Výzkum deflagračně detonačních energetických materiálů
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Odpalovat takovouhle "tvrdou" pyrotechniku na Silvestra je podle mě kravina. Dusičnan prodat, DNT a NC spálit a AgN3 rozmíchat s litrem vody a rozprášit na zem. V klidu a bezpečně.
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Odpovědět