Uvalení spotřební daně na pyrotechniku

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ashen-Shugar
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 08. lis 2012, 17:42

Uvalení spotřební daně na pyrotechniku

Příspěvek od Ashen-Shugar »

Ahoj, co říkáte na tuto petici?

http://www.petice24.com/uvaleni_spotebn ... rotechniku

v době, kdy odesílám tento příspěvek ji podepsalo téměř 1000 lidí.

Zde je celé znění:
My, níže podepsaní, nesouhlasíme s chováním některým občanů a jejich manipulací s ohňostroji vůči svému okolí Petardy a podobná zábavná pyrotechnika mohou ohrožovat zvířata, děti i starší lidi. Tímto chceme omezit a korigovat zacházení s výše uvedeným zbožím.

Důvody:


1) Petardy jsou nebezpečná zábava pro děti, dospělé i zvířata.
2) Obsahují toxické a zdraví nebezpečné látky (dioxiny).
3) Jsou hlučné, zapáchají, zhoršují stav ovzduší, vzniká po nich nepořádek.

Požadavky:

1) Uvalení spotřební daně na "zábavní" pyrotechniku.
2) Zákaz manipulace s ní při jakékoli konzumaci alkoholu.
3) Zpřísnit a korigovat podmínky prodeje osobám mladším osmnácti let.
4) Definovat místa vhodná pro odpalování.

Tímto žádáme zákonodárce o pozměnění vyhlášky č. 123/2014 sb. o bezpečnostních a technických požadavcích na zacházení s pyrotechnickými výrobky, či nařízení vlády 32/2014 sb. o zacházení s pyrotechnickými výrobky a také zákon č. 353/2003 sb. o spotřebních daních, kam by byla přidána část obsahující petardy, dělobuchy a další pyrotechniku.

Spotřební daň zavádí stát za účelem regulace ceny určitých komodit na trhu. Sníží prodávané množství zboží, jehož spotřeba je považovaná za škodlivou pro jednotlivce i pro společnost.
Nevím, jakým způsobem tito lidé přemýšlejí, ale pokud se uvalí na kvalitní originální pyrotechniku spotřební daň, způsobí to maximálně tyto dvě věci:

1) Do ČR se začne více pašovat nekvalitní Vietnamská pyro a stát bude prodělávat ještě víc, protože Vietnamci to nezdaní vůbec a neodvedou ani DPH, rovněž přibude utržených prstů kvůli špatným zpožďovacím složím.

2) Skupinky nadšenců, kteří nechtějí nebezpečnou Vietnamskou pyro a nemají moc peněz nazbyt by se mohli pokusit dokonce takových šíleností, jako vyrábět si pyrotechniku doma :o
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

no, tak ono se neni cemu divit, venku to je jeste ted jak na krymu ta to je prvniho vecer.. a treba pod tu dvojku bych se podepsal myslim s klidem..
reseni jest pravda nestastne, nicmene bud ubezpecen ze ze petice podepsana par nadsenci je na hranici mezi zpestrenim okurkove sezony pro slabsi internetove "novinare" a dobrym vtipem ;-)
Uživatelský avatar
mortl112211
Příspěvky: 35
Registrován: ned 27. čer 2010, 21:39

Příspěvek od mortl112211 »

TO nechapu jak se nekdo muze ztotoznovat z dvjkou je to totalni blbost vzhkedem ktomu ze z aut se fakt nevypousti kyslik / pri topeni fosilnimi palivy / ruzne potravinarske odvetsi , chemicke atd... kde se proste do vzduchu vypousteji Milirady tun skodlivych plynu fakt chytry ......
Uživatelský avatar
Ashen-Shugar
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 08. lis 2012, 17:42

Příspěvek od Ashen-Shugar »

Kolega kerut asi myslel tuhle dvojku:
2) Zákaz manipulace s ní při jakékoli konzumaci alkoholu.

a s tou se ztotožňuju také. Je to podle mě podobné jako řídit nalitej. Nejlepší jsou ožralci, co na silvestra hážou v davu na náměstí La Bomby pod nohy :evil:

Jinak je mi jasné, že nějaká online petice s pár tisíci podpisy nic nezmůže, jen jsem se snažil poukázat na to, že uvalení spotřební daně na pyrotechniku problémy těchto lidí určitě nevyřeší. Maximálně přispěje ke zhoršení bezpečnosti vlivem levné vietnamské "profi" pyrotechniky.
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

presne tak, ale musim uznat ze Mortl docela pobavil :-D :-D

jinak chapu ze te to nastvalo, me stve hodne veci, ale tohle je opravdu naprosteo zbytecne zkraciovani si vlastnmiho zivota stresem z totalniho nesmyslu (nesmyslu jak logicky, tak legislativne)


petice ma jista pravidla (napr vlastnorucni podpisy na skutecny doopravdicky nevirtualni papir + adresu, nejaky pocet podpisu, a pod.) jejich splnenim jest nasledne zaruceno to ze tuto petici muze (musi) prevzit peticni vybor PSP-CR a nasledne behem 5 minut zasedani prohlasit "ze je jim to u prdele" (pripadne pak ve strizlivem stavu vyraz "u prdele" zamenit za "jedno")

vytvareni internetovych petic je pak dilem potomku babky Mani, jenz nabyli jakehosi falesneho dojmu ze kdyz maji internet, tak je vsechno "smeroplatny", a pak naprosto zbytecne travi svuj volny cas vytvarenim podobnych, legislativne vicemene neexistujicich, hovadin.. :-)
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

DMNC:)

Jsem pro totalni zakaz alkoholu. (tim se odectou ostatni demence)
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Opravdu mě pobavila trojka
3) zapáchají, zhoršují stav ovzduší
Někomu nevoní síra. Buď to psala ženská, nebo špatný chlap.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Uživatelský avatar
Tse-Tse
Příspěvky: 78
Registrován: pon 15. lis 2004, 23:07

Příspěvek od Tse-Tse »

frank9:
To mi připomíná jeden krásný citát, na který jsem náhodou narazil na dovolené... Peklo mě už asi nemine :wink:
Přílohy
DSC07591.JPG
DSC07591.JPG (206.35 KiB) Zobrazeno 11179 x
Tse-Tse
Odpovědět