Dotaz

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Jestli to je "kalené" sklo, tak bych se spíše zamyslel nad nějakým "pyroaktuátorem". Tedy válec, pístek, palník, drobet prachu a ocelovej špičatej tlouček. Vše řešeno tak aby ten pístek nenemohl vyletěl ven a někoho picnout (festovní doraz a odfuk). Přeci jen by to takto vyšlo podstatně menší a jednodušší než pneumatickej systém.
brnos
Příspěvky: 76
Registrován: úte 04. pro 2012, 10:44

prodleva

Příspěvek od brnos »

Prosím Vás. Mám dotaz. Existujou profi výrobky (hlavně kulovky a válcovky) kde uváděn čas mezi iniciaci (el. palníkem) a samotným efektem? Chci jen vědět zda to je někde dané , nebo je to u každé kulovky jiné. Když například při hudebním podkladu (např při refrénu) chtějí aby v daný moment kulovky explodovali na obloze tak se musí odpálit s nějakým předstihem. Ale zajímá mne, zda jsou u konkretních typů tyto časy pevně dané, nebo si to návrháři ohňostrojů zkoušejí pokus/omyl.


Děkuji za zkušenější za odpověď. Je to čistě jen ze zvědavosti.
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

Rozptyl je bez přesný časovací zápalnice docela značnej, klidně +-0,5s i za dobrejch podmínek :(
djgeneral
Příspěvky: 14
Registrován: pát 31. říj 2008, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djgeneral »

Záleží samozřejmě na kalibru, typu efektu a konkrétní šarži produktu. U velké většiny kulovek můžeš počítat se zpožděním:

2" (50 mm) - 1.5-2 s
3" (75 mm) - 2,5-3 s
4" (100 mm) - 3 s
5" (125 mm) - 3.8-4 s
6" (150 mm) - 4 s

Nejlepší je použít kulovky se známým zpožděním, tedy buď mít alespoň autentické video téže šarže od výrobce či distributora, nebo si ji vyzkoušet sám.
pentol
Příspěvky: 49
Registrován: pát 10. říj 2008, 15:52

Příspěvek od pentol »

Zdravím! Chtěl bych se zeptat jestli někdo neznáte návod na sulfonovaný ricinový olej. Moc dík za každou informaci!
Jan Mikeš
Příspěvky: 37
Registrován: ned 04. říj 2009, 16:04
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od Jan Mikeš »

ODSTRANĚNO
Naposledy upravil(a) Jan Mikeš dne pon 11. kvě 2015, 18:30, celkem upraveno 1 x.
čau !
pentol
Příspěvky: 49
Registrován: pát 10. říj 2008, 15:52

Příspěvek od pentol »

Moc děkuji! Potřebuji to právě na kůži. Ještě jednou moc děkuji!
Jan Mikeš
Příspěvky: 37
Registrován: ned 04. říj 2009, 16:04
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od Jan Mikeš »

ODSTRANĚNO
Naposledy upravil(a) Jan Mikeš dne pon 11. kvě 2015, 18:29, celkem upraveno 1 x.
čau !
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

Nebo koupit olej na kůži přímo pro koňáky. Já s ním dělám všecky boty co mám a paráda.
http://www.bense-eicke.de/page/node/10/story/124
miro
Příspěvky: 29
Registrován: pát 11. pro 2009, 21:34

odmorovací roztok

Příspěvek od miro »

Nevedel by niekto určiť pôvod a zloženie týchto odmorovacích reagencii ?
Přílohy
obrazok (1).jpg
obrazok (1).jpg (33.47 KiB) Zobrazeno 16216 x
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

Myslím že je to na hovno.
Bez urážky
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

tak rozpoustedlo, pokud za dobu sve existence v lahvicce nevyprchalo, by mohlo byt k necemu pouzitelny (na prace typu cisteni..)
slozeni tezko rict, odhad maximalne cuchometricky + b.p. a pod, ale nejspis to bude beztak nejaka smeska.. tak leda prohnat nejakou analizou..
samotny odmorovadlo viz babuc - dost pochybuju ze bude k necemu uzitecny :-)
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Vážení přátelé při pohledu na tyto hranaté lahvičky a nápis odmořovač jsem si vzpomněl ,že před více jak 10 spíše 15 lety jsem toho / odmořovač/ měl mraky ,několik stovek lahví, je to v podstatě vodný lihový roztok a druhý tuším roztok louhu nebo uhličitanu..přesně si to již nepamatuji a poznámky vzal již čas.
Z toho odmořovače jsem rektifikoval čistý líh a z něj dělal celou řadu gořalek,jako např ořechovku , domácí becherovku , čeřeš palenku , rum , a jiné domací likéry , samozřejmě vše za pomocí trestí ,dokonce jsem i vykoumal jak na domácí švestkovou slivovici...což byla dost chemická výzva . Šlo to dost na dračku , ovšem do doby než to někdo prásknul a konzumentům se najednou skřivily huby a přestali chlastat. Do té doby ovšem tisíce děkovných dopisů a ani jeden slepej konzument. Dokonce i za 5 Kč jsem prodal ty pěkný hranatý zábrusky.
Jenže... v dnešní době jednak delší dobu alkohol nekonzumuji ,protože opravdu škodí zdraví ,druhák po tý mega meťasový aféře bych do toho nešel ani náhodou a třeťák finanční vejvar z akce odmořovač nic moc.
Ale jako zdroj etylalkoholu to není asi špatný navíc je tam opravdu nedenaturovaný ,ale musí se opravdu vydestilovat přes rektifikační kolonu. Prostá destilace nestači.....věřte zkušenému praktikovi.
Jooooo....odmořovač...to byla doba..... Se divím ,že se to ještě někde vyskytuje ,armáda to likvidoval opravdu před více jak 15 -ti lety.
:lol: :lol: :lol: :wink:
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Normanal je nazev pro kazdou latku pouzivanou ve volumetrii.

Volumetrie je analyticka metoda s roztokem vody vcetne analytickeho cinidla,respekktivne hlavne cinidla rozpustenenem ve vode.

Podle objemu vody a hlavne cinidle obsazenem ve vode, zjistime obsah dane latky.
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
Odpovědět