Obsah fóra Pyroforum.org
 FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů    Uživatelské skupinyUživatelské skupiny    ProfilProfil    Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení   RegistraceRegistrace 
Zákaz chemických pokusů ve škole

Stáhnout téma

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hosmel

PříspěvekZaslal: st 23. prosinec 2015, 16:23 Stáhnout příspěvek    Předmět: Zákaz chemických pokusů ve škole Citovat

Už jste o tom slyšeli??
https://www.google.cz/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://chemistry.ujep.cz/download.php%3Fsoubor%3Dprednaska-c.-13-bezpecnost-prace-v-chemii.ppt&ved=0ahUKEwi5qajDlfLJAhUJwxQKHQuPCRQQFggvMAU&usg=AFQjCNFvA66162g2z6sKKxn32pLBuUmVIw&sig2=LKuZYWeqEOmZ_P5BTbnXqQ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
steasy1

PříspěvekZaslal: st 23. prosinec 2015, 17:26 Stáhnout příspěvek    Předmět: Zákaz chemických pokusů ve škole Citovat

Nazdar,mám 14 ročného syna a u nich na ZŠ to takto funguje už asi 3 roky.
kammo

PříspěvekZaslal: st 23. prosinec 2015, 19:24 Stáhnout příspěvek    Předmět: ?? Citovat

planovana debilizacia spolocnosti...co ine k tomu dodat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hosmel

PříspěvekZaslal: st 23. prosinec 2015, 19:54 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Dobře ZŠ bych pochopil, ale SŠ, to už nechápu a v čem je nebezpečný technický líh to taky ne.(snad by nikoho kdo jde studovat chemii nenapadlo se napít)
+možná zruší chem. olympiádu
Atrey

PříspěvekZaslal: st 23. prosinec 2015, 19:56 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Ale tohle je naprosto v poradku, pokud chci, aby moje dite bylo blbecek.

My co mame jiny nazor, jsme teroristi. More idiots.

Mikulecc

PříspěvekZaslal: čt 24. prosinec 2015, 00:13 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

No přece nemůžeme nechat tak malé a nevědomé děti aby si hráli s chemikáliemi Rolling Eyes , jsem studentem střední školy s chemickým zaměřením a nadeštěstí jsem už za 18 a utekl jsem této hrůze, vědomí, že podle zákona nemohu ve škole dělat relativně primitivní práce a nějaké složitější, které také stojí za to, už vůbec nemohu dělat, by mě naprosto odrovnala. Crying or Very sad

Takovou budem mít samé šikovné a prakticky zručné chemiky, kdy buď získají pořádné zkušenosti tím, že nebudou dělat určitě úkoly nebo jim učitelé a laboranti odpipetují koncentrovanou kyselinu nebo státem označenou nebezpečnou látku a poté co se zředí už s ní žáci mohou pracovat. A proč taky nenechat jen učitele aby vše dělali oni a žáci ať jen s nadšením a zájmem sledují jak by se to mělo dělat, to je přece super nápad, ne?... Idea Napad
kerut

PříspěvekZaslal: čt 24. prosinec 2015, 00:52 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

ad Hosmel - me to napadlo i na VS (cca decku na cisteni johansonek) a jeste jsem drze poprosil, jestli by nebylo taky do druhy nohy Mr. Green

jinak je to samozrejme totalni picovina, nicmene svet k tomu speje jiz dlouho.. jsem zvedavej kdy nam zakazou vydechovat CO2 Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hosmel

PříspěvekZaslal: čt 24. prosinec 2015, 11:28 Stáhnout příspěvek    Předmět: Nojono Citovat

Docela bych si je dokázal představit jak na tebe museli koukat Laughing
A vůbec mi nejde do hlavy, proč teda když už chtěj všechno zakazovat, tak by mohli přece stanovit nějakou %koncentraci kyselin s kterejma se může pracovat a s kterejma ne.
Maniak
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 24. prosinec 2015, 12:20 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Pánové, nechci vám kazit vánoční nadáváníčko na neutěšené poměry, ale vždyť všude píšou, že se jedná o omyl ve vyhlášce ministerstva zdravotnictví, který by měl být během příštího roku napraven... Pochybuju, že by někdo dělal nějaké problémy učitelům chemie, kteří se na doslovný výklad vyhlášky prostě vykašlou a budou se řídit zdravým rozumem...

BTW pěkný svátky všem Chlast Puffy

Béda

PříspěvekZaslal: čt 24. prosinec 2015, 13:11 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Připojuji se ke zdravému selskému rozumu, klidné vánoce, a pod stromeček přeji všem ty nejluxusnější chemikálie, mezi nimiž by neměla chybět stoprocentní duska ( pořádně vychlazená ) nebo chloristan amonný a Lithný, vše samozřejmě v p.a. kvalitě.
Béda

kerut

PříspěvekZaslal: čt 24. prosinec 2015, 14:38 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

ee, pan doktorand z katedry fyziky ani moc nekoukal, naopak jsem byl vyzvan abych koukal ja - doslovne vetou "koukejte mazat do drogerie, a ten lih koupit" Smile

tak ze je to "omyl" kdy vypadla z textu zakona jedna kratka avsak podstatna veta jsem pochytil, ovsem oficialni slib ze by to melo byt v nejkratsi mozne legislativni dobe napraveno jsem nezaznamenal, a i kdyby tak co do oficialnich slibu ministru, ...kdo vi co bude na vlade za mesic, natoz za rok, ze Smile

kazdopadne svet k takovym opatrenim speje jiz dlouho, urcite nechci byt skeptik ale moc pozitivne to v tomto ohledu skutecne nevidim Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
liorlior

PříspěvekZaslal: út 29. prosinec 2015, 15:06 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Je to smutný, ale ve školách už se zdaleka neprovádí tolik pokusů, jako za mě. Po rekonstrukci naší základní školy jsem byl svědkem, jak se vyhazovalo veškeré vybavení, destilační kolony, sklo, chemikálie. Všechno muselo pryč. Nyní se už téměř žádné pokusy provádět nesmí a ani to nejde Very Happy Pan učitel si jen povzdychnul že teď už děti uvidí všechno jen na filmu a zavzpomínali jsme na dobu, před 20 lety, kdy nám ukazoval reakci sodíku s vodou, na Vánoce dělal světličky (recept na výrobu však neprozradil ani těm nejneodbytnějším studentům) zkoušeli jsme jak hoří hořčík. To jsou věci, které dokáží člověka nadchnout a zaujmout. Pokud by jste v té nové učebně byli, nepoznáte, že se jedná o učebnu chemie, snad jen podle periodické soustavy prvků na stěně by se to dalo odvodit.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Stáhnout téma
Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.