Obsah fóra Pyroforum.org
 FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů    Uživatelské skupinyUživatelské skupiny    ProfilProfil    Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení   RegistraceRegistrace 
průkaz odpalovače ohňostrojů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Stáhnout téma

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MartasZLA

PříspěvekZaslal: po 04. leden 2010, 23:53 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Jo to je fakt. Proto raději kupuji pyrotechniku jen u spolehlivých prodejců kteří už něco s pyrotechnikou pamatují a mohu se na jejich výrobky spolehnout...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepica

PříspěvekZaslal: út 05. leden 2010, 02:00 Stáhnout příspěvek    Předmět: valcova puma Citovat

promin, ale 150 válcovka: Esplosioni Multicoloro nema 3 kyla
Dalca
PFG

PříspěvekZaslal: út 05. leden 2010, 10:23 Stáhnout příspěvek    Předmět: válcovka... Citovat

No jestli to byla zrovna tahle přesně nevím, byl jsem v odpališti a nestíhal jsem přesně registrovat co neodešlo v luftě. Neodešly 2, tohle je jedna z nich. Váhu jsem odhad, prostě je dost těžká. Příklad jsem neuvedl kvůli diskuzi na téma kolik co váží, ale proto, že i u slušnejch výrobců dochází občas k selhávkám.
Někde bych měl mít fotku, jak vypadalo odpaliště, když jedna 100 měla nachlazenej lift, takže jen povyskočila z moždíře a bouchla na zemi.
To celé uvádím proto, aby si lidi uvědomili, že není nejlepší nápad odpalovat cokoliv, jakkoliv a kdekoliv.
Fakt je, že asi těžko ožralej týpek bude střílet uprostřed davu 150, no ale já bych se tomu ani už nedivil.
Jen jsem uved jako "zážitek z natáčení" co lze po ohňostroji dohledat kousek od odpaliště. A řekněme si, i kdyby neodešla koule/válec/cokoliv, co je dost vysoko a váží třeba jen kilo tak to není nic příjemnýho koupit tímto tělesem když se vrací zpět k zemi.
Tzn prosím čtenáře, aby váhu a výšku brali jen jako odokiho metodou odhadnuté údaje (opravdu ani dostřel jsem neměřil)

pepica

PříspěvekZaslal: út 05. leden 2010, 13:16 Stáhnout příspěvek    Předmět: kulovka Citovat

no to je pravda . na odpalisti musis mit ochrane prostredky helmu, rukavice atd. me se nekolirat stalo ze mi neco spadlo na hlavu proto nosim mam helmu.
Dalca
PFG

PříspěvekZaslal: st 06. leden 2010, 10:51 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

No já používám jen helmu... v rukavicích houby uděláš a dvoje brejle překážej. No a tu helmu taky jak kdy.... když střílím jen maluchy (2÷3"), tak na to občas hřeším. Hlavní zásadou je žádný hadry ze syntetickejch materiálů, na to si dávám majzla a kontroluju všecky kluky, co se mnou střílí a hlídají.
Fakt je, že mně docela udivuje, jak občas lidi podceňujou velikost dopadovýho prostoru.
No a diskutovat o různejch záběrech na jůtůbku, kde se koule házej jen tak na zem - plýtvání materiálem a ohrožování lidí - já bych zaved fyzický tresty pro podobný jedince.
Teď někdy ve volný chvíli chci kuchnout tu selhanou válcovku (aby se konečněš vědělo, která neodešla Rolling Eyes) a provést pár "tormentačních" pokusů s moždířema. Jestli se k tomu dostanu, tak sem hodím výsledky.
Přemejšlím, jak jednoduše změřit tlak v moždíři. Nemám dost rychlý převodníky P/i.... nevíte někdo kde sehnat něco , čím by šlo měřit impuls maximálního tlaku (talkoměrný válečky jsou mi taky nedostupný)

Dalca
PFG

PříspěvekZaslal: pá 08. leden 2010, 11:27 Stáhnout příspěvek    Předmět: pitva výšeuvedené válcovky Citovat

je v sekci Ostatní efekty / Pitva profesionálních výrobků
pepica

PříspěvekZaslal: pá 08. leden 2010, 12:38 Stáhnout příspěvek    Předmět: omluva Citovat

omlouvam se Smile opravdu mela pre tri kyla Rolling Eyes
Unclean One

PříspěvekZaslal: pá 08. leden 2010, 16:44 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

kila Ty vole! Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepica

PříspěvekZaslal: pá 08. leden 2010, 17:38 Stáhnout příspěvek    Předmět: 3 kila :) Citovat

Unclean One napsal:
kila Ty vole! Mr. Green

lol. jsem to, ale tvor hloupy ! pardon Smile (zato ,ale muze fernet)
Dalca
PFG

PříspěvekZaslal: pá 08. leden 2010, 18:42 Stáhnout příspěvek    Předmět: 150 Citovat

jojo měla přes 3 kila....
Malý válcovky z ní jsem testl z 50 moždíře... A aby někteří uvěřili, musel sem koupit váhu do 5kg Blbec měl jsem jen do 2kg.... stálo mně to celých 250,-, Confused

Alacatazar

PříspěvekZaslal: so 09. leden 2010, 11:38 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Tak se asi máme na co těšit jestli je to pravda a ne nějaký hlod.

Cituji pana Hradila: "Všechny kulové pumy i malé budou přeřazeny do čtvrté kategorie a budou na průkaz!"

Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MartasZLA

PříspěvekZaslal: so 09. leden 2010, 11:47 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Platí to i pro padesátky?
srabsrab

PříspěvekZaslal: út 19. leden 2010, 21:52 Stáhnout příspěvek    Předmět: Pravda se ukazala - trojka zustane trojkou jen na prukaz Citovat

Tak tu mame uz 19. ledna a nikde v eshopech zadna zmena .... jako vzdy jen hradilovska kachna a krome DPH (zas....e politicke vyzirky) se nezmenilo vubec nic .....
Takze komu staci 2. trida muze klidne spat ... ostatni muzou dale stradat do prasatka na kurz.....
Alacatazar

PříspěvekZaslal: st 20. leden 2010, 11:20 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

No má to být novela platná od 1.7.2010 (jestli to projde) Proto žádné změny zatím nejsou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bigmzungu

PříspěvekZaslal: st 20. leden 2010, 11:48 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Uz se to tu nekolikrat v minulosti resilo ale nikdy nikdo poradnou odpoved nepodal...Kam jit na kurz odpalovace???Zeveta nebo Policka???Vim ze se to bude tezko srovnavat neb kazdy byl na skoleni u jedne z organizaci ale stejne se zeptam.Jinak Zeveta uz vypsala na letosek terminy.
A dalsi otazka je jestli by nekdo ze zde pritomnych panu byl tak laskav a alespon v kostce popsal jak vycvik probiha pripadne jestli by nekdo poskytl alespon hruby nahled na obsah uciva.
Predem moc diky Wink
Alacatazar

PříspěvekZaslal: st 20. leden 2010, 15:25 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Tady jsou kompletní učební materiály ze zevety.

Arrow http://www.uloz.to/3725466/zeveta.pdf

rakosa

PříspěvekZaslal: po 10. prosinec 2012, 12:32 Stáhnout příspěvek    Předmět: průkaz Citovat

Zdravím, měl bych zájem si udělat průkaz odpalovače. Někde sem slyšel že ČBU snad chce papíry zrušit a že se pak budu muset dělat noví za šílenej ranec. Tak jestli o tom někdo něco neví abych to nedělal zbytečně.
scorpions-cz

PříspěvekZaslal: po 10. prosinec 2012, 13:05 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

ČBU asi samo o sobě nic zrušit nemůže.Musela by být vydána nová vyhláška nebo zákon. (tím nechci říct že se to stát nemůže).
V roce 2010 byla založena ASOCIACE ČESKÝCH PROFESIONÁLNÍCH OHŇOSTROJAŘŮ ,která by měla naše zájmy při tvorbě vyhlášek chránit.

http://acpf.cz/stranky/cestina/uvod.html
rakosa

PříspěvekZaslal: pá 25. leden 2013, 14:33 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat je vlastně momentálně průkaz k něčemu dobrej, když je teď 3 prodejná od 21 let??
scorpions-cz

PříspěvekZaslal: pá 25. leden 2013, 16:55 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Volně prodejná od 21 let je kategorie 3 nikoli třída III.
Např koule 75mm a 100mm jsou stále ve třídě III.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Stáhnout téma
Strana 3 z 5
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.