průkaz odpalovače ohňostrojů

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Spolecne do (_o_)

Příspěvek od srabsrab »

bart píše:Preukaz odpalovaca stratil svojim sposobom zmysel a bol defraudovany na obycajny zdrap papiera za vela penazi.

Vyhoda u Vas ano vydupali ste si fajn veci. Tu je to v pr....

Tak uz sme tam taky .... o evrope fakt nemluvim ....
bart
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. čer 2014, 12:37

Příspěvek od bart »

Neviem ako to je v Europe momentalne inde ale stale v Cechach ostava ze ohnostroj do 10kg cistej zloze nemusite vobec riesit, T2 do 250gr nepotrebujete ziadat ako ja povolenie na odber vybusnin a robit technologicky . Mne to niekedy pripada ako zly sen aspon u nas.

Na nastrely mam napr. 0m bezpecnostnu vzdialenost inu aku mam dat ked to je na tele cloveka ? Este sa dozviem ze aj obet akoze zasahov musi mat pyro skolenie a dovi :(
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Příspěvek od srabsrab »

bart píše:do 10kg cistej zloze nemusite vobec riesit :(
Jenze to nikdo neresi pac by se to stejne nedalo kontrolovat jestli to bylo 10,5 nebo 9,5 nebo 20 (kdyz to neni ohlasene...) Problem je v tom ze kazdej jouda 21 let si takovej ohnostroj muze podle noveho zakona udelat sam ... bez kulovek 2,5 a vic je to uplne o nicem... Ja osobne se do 10 kg vejdu i ted (nemam rad plitvani na "mlhu" pres kterou nejde nic videt....a nedelam to pro cizi....bez tohoto specialniho zbozi je mi prukaz k ....)
bart
Příspěvky: 11
Registrován: pát 20. čer 2014, 12:37

Příspěvek od bart »

Vsak o tom to je domacich majstrov co si ten ohnostroj poriesia hocijako zakon neriesi riesi len tych s papiermi . Cize su v nevyhode drzitelia preukazov.

Staci si pozriet net koho produkty sa predavaju po inzertnych portaloch na SK ... a su to 200 ranove kompakty a pod.
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Nevítě někdo, jak je to teď s kurzem? ;)
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

kurz odpalovace ohnostroju jiz NIKDY nebude. Ted se pripravuje kurz/skoleni odborne zpusobilosti pro nakladani s vyrobky kategorie F4/T2/P2(misto kurzu odpalovace ohnostroju). Realizaci tohoto kurzu pripravuje CUZZS a letos by pravdepodobne jeden kurz mel probehnout. Orientacne zari/rijen 2016. Vse se pripravuje, je potreba vyckat.
btw. casovy rozsah kurzu bude dvojnasobny (tzn. 2 tydny) a cena taky poskoci nahoru.
odpal to
liorlior
Příspěvky: 24
Registrován: stř 03. črc 2013, 20:13

Příspěvek od liorlior »

Dekuji za nemilou zpravu
jaroš
Příspěvky: 25
Registrován: pon 06. čer 2005, 06:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaroš »

Ví někdo které výrobky spadají pod kategorii P2?Zatím jsem našel jen zásahové výbušky.
SEMTEX-nejlepší energy drink
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

kategorie P2= JINE PYROTECHNICKE VYROBKY
tzn. spada tam vse co je profi a nepatri do F4 nebo T2
v P2 je (bude) napriklad pyrolepa, ale take pyrotechnicky vyrobek na lavinovou prevenci obsahujici 1000g !!! zableskove sloze. Opravdu by me zajimalo, ktera "chytra" hlava prisla s napadem delat skoleni na kategorii P2. A taky jsem zvedav, kdo, kde a jak zjisti jake vyrobky jsou v P2 a jake vyrobky se v budoucnu objevi v P2. Na kazdem vyrobku (baleni) P2 je uveden navod k pouziti a odborne zpusobila osoba na F4 a T2 musi vedet co s tim. Skoleni je v tomto pripade slusne receno na hovno.
odpal to
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Udrzeni Osvědčení o odborné způsobilosti

Příspěvek od srabsrab »

Zdravim,
nemate nekdo vzor na lekarsky posudek dle § 37 odst 1 noveho zakona? Abych tim doktora zbytecne neotravoval a neplatil majlant za to ze bude neco vymejslet nebo shanet?

(1) Osvědčení o odborné způsobilosti pro zacházení s pyrotechnickými výrobky se vydává na dobu neurčitou s tím, že držitel osvědčení je povinen předložit Českému báňskému úřadu každých 5 let lékařský posudek o zdravotní způsobilosti k práci nebo činnosti, při níž se zachází s pyrotechnickými výrobky kategorie P2, T2 nebo F4 (dále jen „lékařský posudek“).

A jestli tohle plati (doufam) i pro klasickej prukaz odpalovace a ten je i nadale platnou legitimaci odborne zpusobilosti?
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

posudek

Příspěvek od mailou »

nevim o zadnem tiskopise pro tohle potvrzeni. Staci kdyz ti doktor napise jednu vetu:

pan Hubertus Strughold je zdravotne zpusobily k praci a zachazeni s pyrotechnickymi vyrobky kategorie P2, T2, F4


P.S. Treba muj doktor mi jen zkontroloval oci a zeptal se jestli nechci nekoho zabit :lol:
odpal to
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Mě se doktor zeptal jestli se na to cítím a když jsem přitakal, napsal na univerzální žádankový papírek: "schopen jako střelmistr"
Na baňáku je zajímalo jen to doktorovo razítko, nic víc.
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

doktor

Příspěvek od srabsrab »

Copak o to doktorum je to fuk ... prachy jako prachy za razitko ... jeste sem nezazil doktora co by si byl jistej diagnozou a kdyz tak byly vedle jak ta jedle takze vetsina je lina neco zjistovat ...urednicke formulare berou nastesti spis jako zdroj prijmu za hotove ...
Ja aby to bral taky bansky urad a nerekl ze tohle teda ne vrat prukaz, nebo jo to je dobre ze pisete my na vas uz zapomely a ani by sme nezjistily ze to posilate pozde (od posledni ohnestrojne prace to ber uze by se to melo pocitat ne? nebo to nejak zustava ty prace jakoze k tomu posilani od doktora?)... a tady mas k tomu jeste zasahovku s informaci jestli nemas nekde nakou vysyslenou 2" kulovku z treti tridy za kterou by sme te pekne protahli represivnim systemem :D
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Adresa uradu

Příspěvek od srabsrab »

Jeste dotaz koukam na stranky banskeho uradu a obvodni oddeleni Pribram ktere mi prukaz vydalo tam nevidim? Na jakou adresu se to potvrzeni ted posila? Do Prahy nebo podle bydliště?
Stalo mi to 3 kila tak bych to nerad poslal nekam kde to hodej do kose ....
Odpovědět