Dělová rána - ohňostrojná

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

phatte
Příspěvky: 9
Registrován: úte 22. srp 2006, 13:43

Dělová rána - ohňostrojná

Příspěvek od phatte »

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších kolegů jestli se již setkali s výrobkem "Dělová rána ohňostrojná" ? Nebo jestli ho snad zkoušeli. Říkám si zda to mám koupit, mé srdce by to jistě potěšilo ale spoluobčany na našem sídlišti jistě nikoliv.

Jinak zde je link k výše zmíněnému.

http://www.pyromoravia.eu/index.php?pag ... &Itemid=78
Přílohy
delova_rana.jpg
delova_rana.jpg (45.17 KiB) Zobrazeno 46149 x
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Ano - setkali. Funguje velice dobře, mnohem lépe než běžné dělové rány ;-) .
Uživatelský avatar
Derrick
PFG
Příspěvky: 226
Registrován: pon 15. lis 2004, 18:45
Bydliště: Wolfenstein

Příspěvek od Derrick »

Dělová rána je super.
Dovolil bych si ovšem podotknout, že se jedná o "profi" výrobek a tudíž se při jeho použití očekává od uživatele jeho dostatečná "odborná způsobilost" - rozhodně NEPODCEŇOVAT!!! Výrobek obsahuje 45g flashe KP/Al s titanovým prachem v silnostěnném papírovém plášti. Proto tedy použití na sídlišti stylem "hod z balkónu" je nanejvýš nezodpovědné, hazardní a velmi nebezpečné. Dělová rána se odpaluje výhradně :!: upevněná na dřevěném kolíku a na bezpečném místě.

Derrick
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Jak znám Derricka, tak zcela určitě káže vodu, pije pivo a tyhle dělovky háže z okna 8)

Našel jsem fotku z otestování jednoho z prvních kusů těchto dělovek, odhozeno na louce do mírně vzrostlé trávy. Do okruhu jednoho metru to trávu osekalo, v půlmetrovém kruhu zůstala holá zem. Žádná hračka tohle ustrojstvo.
Přílohy
delovka v trave.jpg
delovka v trave.jpg (73.87 KiB) Zobrazeno 46033 x
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
Rater
Library admin
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 14. říj 2004, 13:11
Bydliště: Džabbal-ab-Tarik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rater »

Rovnez mohu povrdit, Blastre! Od te doby co je mam zastlane v posteli, spim velice neklidne. K te fotce jsi jeste zapomel doplnit tu skupinu skotacich dancer-manu a policii. Jinak souhlasim, ze delova rana (tzv. "Hradilovka") je super v rukou uvedomeleho cloveka !
PGP Public Key
Exploze, co mě neporazí na kolena, ta mne posílí...
phatte
Příspěvky: 9
Registrován: úte 22. srp 2006, 13:43

Příspěvek od phatte »

Derrick píše:Dělová rána je super.
Dovolil bych si ovšem podotknout, že se jedná o "profi" výrobek a tudíž se při jeho použití očekává od uživatele jeho dostatečná "odborná způsobilost" - rozhodně NEPODCEŇOVAT!!! Výrobek obsahuje 45g flashe KP/Al s titanovým prachem v silnostěnném papírovém plášti. Proto tedy použití na sídlišti stylem "hod z balkónu" je nanejvýš nezodpovědné, hazardní a velmi nebezpečné. Dělová rána se odpaluje výhradně :!: upevněná na dřevěném kolíku a na bezpečném místě.

Derrick
tak hod z balkonu by mě ani v nejmenším, nenapadl je to neprofesionální a krajně nebezpečné. Ale jak vidím z odpovědí tak to nebude vůbec na škodu koupit a zvednout sousedy za židlí. :lol:
TOMEC
Příspěvky: 72
Registrován: ned 15. kvě 2005, 17:23

Příspěvek od TOMEC »

caute
vedel by mi niekto povedat kto vyraba hore uvedenu delovu ranu? ale aspon jej rozmery?
ja som akurat nakupil neake kusy u nas na slovensku a dost sa podobaju.teda okrem toho farebneho obalu.len tie co som kupil u nas tak sa aj u nas vyrabaju.preto ma to zaujima.
Uživatelský avatar
Rivett
Příspěvky: 12
Registrován: pon 22. led 2007, 14:09

Dělová rána ohňostrojná

Příspěvek od Rivett »

Hledám hledám a nic..
Na Pyromorava ji už najít nemůžu. Asi to bude tím, že kdykoliv se tady začne o něčem psát, tak to hned zmizí :wink:

Stejně jako to bylo s armádními dýmovnicemi.

Nemáte někdo aktuální odkaz, kde dělovou ránu (ohňostrojnou) sehnat?
TOMEC
Příspěvky: 72
Registrován: ned 15. kvě 2005, 17:23

Příspěvek od TOMEC »

no keby si mal cestu na slovensko tak ja hu bravam tu:
www.privatexpyro.sk ale iba na preukaz odpalovaca.
je to nieco taketo:
Obrázek
james.potter
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. dub 2006, 09:44

K sehnání je v pyrotechnika brno

Příspěvek od james.potter »

K sehnání je například zde:

http://www.pyrotechnika-online.cz/store ... tmentID=15

Kdo je z Brna může se je vizvednout na skladě u intersparu na Cejlu.
Uživatelský avatar
pepica
Příspěvky: 79
Registrován: úte 15. led 2008, 11:36
Bydliště: decin

Příspěvek od pepica »

dneska jsem ji odpalil a ,ze je podobna voj.vybusce V-5 .
odplata

Re: K sehnání je v pyrotechnika brno

Příspěvek od odplata »

james.potter píše:K sehnání je například zde:

http://www.pyrotechnika-online.cz/store ... tmentID=15

Kdo je z Brna může se je vizvednout na skladě u intersparu na Cejlu.
Okrem delových rán , majú aj La Bomby.
Ale s5ť ku dotazu. Ako si mám vysvetliť nasledujúcu formulku :
Třída III., pouze pro oprávněné osoby. Svojí objenávkou potvrzujete, že jste držitelem Průkazu odpalovače ohňostrojů, nebo Pyrotechnického průkazu.
Stačí snáď, ak si daný tovar objednám, bez nejakého špecifického dokazovania ne/vlastníctva preukazu ...
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

no to znamena ze si to obednas, oni ti to poslou ale tou vetickou se zbavujou odpovednosti za to, ze to budes mit tak nejak slusne receno "nelegalne" (pokud na to nemas papiry) :? :wink:
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Přesně jak napsal kerut,jen bych podotknul že je tam drobná ..mno řekl bych závažná chyba.
Pyrotechnické výrobky může nabývat jen osoba vlastnící jen průkaz odpalovače ohňostrojů. Pyrotechnický průkaz k tomu NEOPRAVŇUJE !!!!
je to stále se opakující chyba, je to to samé pokud mám řidičský průkaz jen na řízení kamionů nemohu automaticky řídit motorku .
I osoba pracující ve výzkumu výbušnin mající vysokoškolské vzdělání v oboru výbušnin muže nabývat tyto výrobky jen pokud má toto pro některé možná jednoduché oprávnění ,tj MUSÍ absolvovat kurz a mít osvědčení.
Uživatelský avatar
vojtas.m
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21. pro 2007, 22:37

Příspěvek od vojtas.m »

Mohl by jsi nám neznájícím vysvětlit rozdíl mezi oběma oprávněními a přidat vyčerpávající informace jak to máš v oblibě?
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

Uživatelský avatar
vojtas.m
Příspěvky: 25
Registrován: pát 21. pro 2007, 22:37

Příspěvek od vojtas.m »

Ale pandy to umí tak super napsat.
ohnostroj

Příspěvek od ohnostroj »

Ma niekto nejaké, akékoľvek výhrady ku tejto španielskej bickfordke
:arrow: http://www.pyrotechnika-online.cz/store ... dsID=Z5-5B
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Hoří perfektně, má silnej výšleh, prach je velice hutně lisovanej. Trochu lze mít výhrady (kromě vyšší ceny) k obalu z PE. Jednak je tuhá jako klacek (proti klasický starý PVC zápalnici) a druhak se obal taví a občas propaluje.
ohnostroj.

Příspěvek od ohnostroj. »

Tak som odpálil DR3-ku od pyromoravie
Tak ako sa patrí uchytenú na drevenom kolíku asi 30 m odo mňa.
Tak neviem či to bolo tým, že som odpaloval na poli - otvorenom priestranstve alebo tým, že je delová rana len nejaký taký papierový obal, takže prevažuje záblesk
ale čakal som omnoho viac, nie len dunivú ranu, ale niečo, od čoho mi prinajmenšom zalahne v ušiach :?
Odpovědět