Dělová rána - ohňostrojná

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Příspěvek od srabsrab »

ohnostroj - no nevim jak je to presne s touto ranou, ale predpokladam ze je ve III tride. Tam jeste porad plati jista pravidla o maximalni hlucnosti a silnejsi ten vyrobek proste byt nesmi, jinak by patril jiz do IV tridy.
j.r.
Příspěvky: 2
Registrován: úte 27. pro 2005, 00:45
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od j.r. »

Jinak dělové rány ohňostrojné vyrábí též Zeveta Bojkovice, ks za cca 75 Kč, jsou jen pro elektrický odpal.
perzeus
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21. říj 2008, 10:13

Příspěvek od perzeus »

Nechystá sa niekto na nákup do predajne
http://www.vltava2000.cz/pyrotechnika-o ... tmentID=15
na chemky aj delobuchy, pridám sa.
Cestovné ma vyjde lacnejšie než poštovné.

Ak už niekto cestoval vlakom z Kútov do Brna do predajne, mohol by mi prosím napísať, kde vystúpiť prípadne akým ďalším spojom sa dostanem ku predajni
ďakujem :wink:
Palec
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24. kvě 2008, 10:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Palec »

V prvé řadě si ověř kde prodejna sídlí. Dle mých informací mělo proběhnout stěhování.
Palec
Edit: jako skladu, adresa obchodu asi zůstává stejná.
delova rana

Příspěvek od delova rana »

Obalil som DR-3 konopným hrubým špagátom, tak ako to možno vidieť na jednej staršej výbuške a môžem si to len pochvaliť.
pemazl
Příspěvky: 43
Registrován: úte 24. úno 2009, 10:06

Kvalita dělovek

Příspěvek od pemazl »

Měl bych dotaz ohledně kvality dělovek (Hradilovek). Někde jsem slyšel, že dřív používala Pyromoravia do dělovek slože pocházející z delaborací starých výbušek. Tyto výbušky pak neměly nijak valný zvukový efekt. Asi před rokem nebo dvěmi jsem to sám zažil, že „výbuch“ jen vyrazil dno a byly to spíš fontány než dělovky. V současné době jsou prý již dělovky vyráběny z nových čerstvých surovin a ne z x let starých delaborovaných složí a kvalita by měla být lepší. Tyto informace jsou však jen z doslechu, takže nevím co je na tom pravdy.

Chci se tedy zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s dělovkami od Pyromoravia koupenými v současné době? Dá se na ně spolehnout a je jejich efekt adekvátní 45 g flashe, které obsahují? Ono je totiž docela trapné naslibovat někomu jaké budou rány a pak to jen sem tam pšoukne a prskne.
djgeneral
Příspěvky: 14
Registrován: pát 31. říj 2008, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita dělovek

Příspěvek od djgeneral »

Měl jsem pár kousků vloni, a po protřepání byl efekt vynikající, opravdu silná dunivá rána. To však mohly být ještě ty staré verze.
Netuším, jestli se nyní opravdu vyrábějí s kvalitnějším flashem, ale dle nárůstu ceny v oficiálním ceníku PM je to možné.
Medák
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 09. zář 2010, 10:54
Bydliště: Praga caput regni

Dělovky

Příspěvek od Medák »

Na neuspokojivý efekt dělovky si na fóru Pyromoravie kdosi stěžoval, a Hradil ho upozornil na nutnost petardu důkladně před použitím protřepat - čím víc protřepeš, tím větší ránu to dá.Z bezpečnostních důvodů to neplní směsí, ale postupně jednotlivými složkami.
Koho by, ze studijních důvodů, zajímala její konstrukce, pak zde :
http://www.pyrotechnika-online.cz/71,de ... rojna.html
pemazl
Příspěvky: 43
Registrován: úte 24. úno 2009, 10:06

Příspěvek od pemazl »

Ano, vím o tom že dělovky nejsou plněny hotovou složí, ale postupně jednotlivými složkami. Před použitím jsem s tím třepal několikrát a dost dlouho, ale stejně to nepomohlo a efekt byl naprosto bídný.
Odpovědět