Zabezpeceni ohnostroje proti desti

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Zabezpeceni ohnostroje proti desti

Příspěvek od srabsrab »

Moc se omlouvam vsem zkusenym ohnestrujcum za asi relativne jednoduchy problem, ale potrebuju nutne vedet (delam prvni vetsi ohnostroj - vse pouze II. trida) jaka zakryvaci folie se da pouzit na ocharaneni ohnostroje pred promocenim. Nikdy jsem jeste nestrilel ve spatnem pocasi a na spouste fotografii hotovych ohnostroju jsou efekty, a nebo dokonce cele krabice efektu vedle sebe, pretahnuty necim co vypada jako svacinova folie, nebo dokonce balici folie, ktera je jeste pevnejsi nez ta svacinovka.
No a jde o to ze mi prijde, ze to nema sanci v pripade mensich efektu prostrelit skrz(ona je ta folie fixovana lepici paskou), a i kdyby tak si nejsem jisty ze se to nezpomaly a neni tedy dolet takoveho efektu mnohem nizsi.... a take fakt ze by folie nemusela byt primo kolmo k mozdiri ale pod uhlem (tedy valecek by se "svezl" po te folii a skoncil nekde v krabici a udelal neplechu v nacasovani)
Bohuzel nemam dost prostredku a prostor to jenom tak vyzkouset - kompakt jen tak, a stejny pretahly folii a, a pak treti kompakt pretahly folii b.....

Muze mi tedy nekdo pls poradit co vse ma odzkouseno a jestli pripadne moje obavy jsou zbytecne? Jo a mam nektere kompakty dane do uhlu a proto potrebuji aby litali co nejvys....

Dekuji za radu a pls ne:lol: se mi...
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

Já moc zkušeností nemám

Příspěvek od Filip »

Ale třeba ta potravinová fólie natažená na těsno přes ústí moždíře nebo několika moždířů se prostřelí poměrně dobře, když přidáš asi o 10% víc liftu. Aspoň tak to mám vyzkoušený já. Když je zápalnice vedená ústím a tu fólii částečně propálí, tak se rozdíl mezi střelbou bez fólie a s fólií nedá od pohledu poznat. Jenomže blbý je to, že asi budeš muset balit každý jednotlivý svazek těch efektů. Mám to vyzkoušeno od ráže 27 mm do 75 mm. Malinký efekty typu pískací raketky odpalovaný z papírové "kaťuše" chráním jinak, udělám do té fólie malý dírky, menší než průměr raketky podle rozestupu raketek a na ty raketky ji navleču, aby lezla asi třetina, to že to shora zmokne nevadí, používám plastové dutinky. Světlice a válcové pumy stabilizované rotací jsem chránil nažehlením obalové hliníkové fólie s tavitelnou vrstvou na ústí moždíře (každý směřoval trochu jinam a tak by se blbě obalovaly) . Když mě došla ta fólie a potřeboval jsem ji něčím nahradit, tak to byl staniol od čokolády a od cigaret.
Pak když jsem jednou neměl fólii a zrovna začalo sněžit, zazátkoval jsem moždíře vnitřními víčky (asi z PET) z nádob od chemikálií a od silvestrovských slaných tyčinek :) .
Nejlépe to všechno ale ochrání lehký přístřešek který chvíli před odpalem , když se umoudří počasí, odstraníš :) Když by se nemělo umoudřit přístřešek je naopak ta nejhorší varianta :) Protože přimět někoho aby vynášel na odpaliště nějaké větší efekty v poklusu minutu před tím než je chceš odpálit a ten dotyčnej neměl k dispozici nějaký bezpečný kryt je někdy nemožný a mám dojem že i proti předpisům :)
Uživatelský avatar
ucho
Příspěvky: 15
Registrován: pon 10. říj 2005, 19:42

Alobal

Příspěvek od ucho »

Alobalem by to nešlo překrýt? Ten by to mělo hodně jednoduše prostřelit. Jen ho tam pořádně upevnit, aby celej neodlítl. Allobal normální, ne grilovací, ten je tvrdší. (nezkoušel jsem)
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

no prave

Příspěvek od srabsrab »

BoboAUG - no ted si na to kap ;) ja tam vubec zazeh zhora, krom 30ti kulovek a nakych rimskych svici, vubec nemam. Jsou to samy kompakty..... A komunikacni svod mam homemade(vesuvit v pasce) a ten jaksi hori pouze uvnitr a do okoli jen nahodne psoukne, pajklize v urcitem miste slepena paska nevydrzi tlak...
Přílohy
Takhle to zatim vypada ... staci zabezpecit proti desti (nebo to nechat a kdyz bude prset tak nic) spojit modules a zapalit (doma teda neeee!!!!) ...
Takhle to zatim vypada ... staci zabezpecit proti desti (nebo to nechat a kdyz bude prset tak nic) spojit modules a zapalit (doma teda neeee!!!!) ...
hovnostroj.jpg (126.93 KiB) Zobrazeno 20607 x
Nitron
Příspěvky: 14
Registrován: ned 11. bře 2007, 19:08

Příspěvek od Nitron »

U moždířů se té folie vůbec bát nemusíš. Běžně to používáme a kulovka s tím nemá žádný problém (prostřelí i několik vrstev). Při zážehu to tu folii roztaví ještě dřív než to stačí vystřelit. Problém jsou pak upatlané moždíře od roztavené folie. Pro menší efekty se běžně používá už zmiňovaný alobal nebo voskovaný papír.
Uživatelský avatar
BoboAUG
Příspěvky: 90
Registrován: pon 03. črc 2006, 21:08
Bydliště: XiXaoLand - Za stádem slonů zahnout vlevo :)

Příspěvek od BoboAUG »

Stydlivě se červenám :oops:
Odpověď sem smazal z důvodu že to samé předemnou již někdo napsal.
Omlouvám se tedy za vnesení zmatku do tématu.
K tomu komuničáku, moc kulí sem nenastřílel ale pokaždé při hoření komuničáku byl znatelný plamen který by určitě tenkou fólii propálil. Možná to bylo způsobeno jen jednou vrstvou pásky (taková ta co se navlhčí a pak lepí).
Tenká fólie je vidět kolikrát i na malinkatých kompaktech koupených v obchodě, ale podle fotky sou kompakty potaženy červeným papírem který nepromokne.
Kdyby pršelo tak bych to přikryl pro jistotu igelitem a před odpalem oddělal.
Výbuch co tě nezabije pouze oddálí jistou smrt.
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

hmm

Příspěvek od srabsrab »

Ano je pravda ze se kompakty dodavaji jiz docela slusne vodovzdorne prebalene, ale ja jim vzdy od toho ochraneho obalu pomohl, nebot se domnivam, ze to pak dosahne nejvyssi mozne vysky. Asi se to ale strhavat nema (nemusi) ... no trebas jeden mikrokompakt co tu mam na mikroohnostroje (takove ty hypermarketove 16 ran a kolem 30ti kc/ks - kdyz vyndate patrony a pridate k nim alobalove minibombicky s flashem a spostou mikrosvetlic tak nejsou vubec za tu cenu pak spatne) vyzkousim a uvidim...
otazkou je zda pripadny dest vydrzi muj komunikacak a ty spoje mezi zapalnou snurou a komunikacakem, ktery drzi na dobry slovo a nejsou ani trochu vodotesne :oops:
JA bych to nehrotil nebyt naprosto nemozneho mista konani akce a pouze II. trida (nemam na to ty papiry odpalovace :cry: ). Proste lidi sou na kopci a kolem mista kde jsou je zasazeno hodne vysokych jehlicnatych stromu ... kolem mista je tedy spad dolu a proto je dost rozhodujici, aby to ty stromy dostatecne prestrelilo a bylo vse krasne tip top i na kamere (treba videa ignis kde neco prekazi mi vadi, ale samo ze v realu by to ani tak moc nevadilo...)
honza58231
Příspěvky: 29
Registrován: sob 13. zář 2008, 22:57
Bydliště: Okrouhlice u Havlíčkova Brodu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od honza58231 »

někde jsem viděl fotky profesionálních ohnostrojů a tym požívaly toto: http://www.vltava2000.cz/pyrotechnika-o ... tmentID=12
Uživatelský avatar
TheMelin
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 28. pro 2006, 14:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od TheMelin »

prostě obyč skladová folie.

Ale to je spíš na ochranu před akcí ale při samotém odpalu bych to nezkoušel.
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alacatazar »

Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
terka
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. črc 2008, 23:09
Bydliště: KRUMSIN

Re: Zabezpeceni ohnostroje proti desti

Příspěvek od terka »

srabsrab píše:Moc se omlouvam vsem zkusenym ohnestrujcum za asi relativne jednoduchy problem, ale potrebuju nutne vedet (delam prvni vetsi ohnostroj - vse pouze II. trida) jaka zakryvaci folie se da pouzit na ocharaneni ohnostroje pred promocenim. Nikdy jsem jeste nestrilel ve spatnem pocasi a na spouste fotografii hotovych ohnostroju jsou efekty, a nebo dokonce cele krabice efektu vedle sebe, pretahnuty necim co vypada jako svacinova folie, nebo dokonce balici folie, ktera je jeste pevnejsi nez ta svacinovka.
No a jde o to ze mi prijde, ze to nema sanci v pripade mensich efektu prostrelit skrz(ona je ta folie fixovana lepici paskou), a i kdyby tak si nejsem jisty ze se to nezpomaly a neni tedy dolet takoveho efektu mnohem nizsi.... a take fakt ze by folie nemusela byt primo kolmo k mozdiri ale pod uhlem (tedy valecek by se "svezl" po te folii a skoncil nekde v krabici a udelal neplechu v nacasovani)
Bohuzel nemam dost prostredku a prostor to jenom tak vyzkouset - kompakt jen tak, a stejny pretahly folii a, a pak treti kompakt pretahly folii b.....

Muze mi tedy nekdo pls poradit co vse ma odzkouseno a jestli pripadne moje obavy jsou zbytecne? Jo a mam nektere kompakty dane do uhlu a proto potrebuji aby litali co nejvys....

Dekuji za radu a pls ne:lol: se mi...
pyro
Příspěvky: 2
Registrován: pát 04. led 2008, 21:26
Bydliště: HK

Příspěvek od pyro »

Nemusíš se bát , použivá se vjetšinou balící folie , prostřelíto na pohodu
u pum to vjetšinou propálí ještě komunikačka. :)
jaroš
Příspěvky: 25
Registrován: pon 06. čer 2005, 06:29
Kontaktovat uživatele:

Zabezpeceni ohnostroje proti desti

Příspěvek od jaroš »

Balit.balit,balit.Není větší ostuda když neodstřílíš kvůli dešti.Jak už bylo řečeno nejlepší je strečovací(skladová)folie.Střílím už několik let a pokaždé,i když na obloze není ani mráček vše důkladně zabaleno. :D
SEMTEX-nejlepší energy drink
Odpovědět