čím mám zapálit thermit?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

čím mám zapálit thermit?

Příspěvek od Filip »

Potřebuju odpálit HC dýmovnici thermitem, čím mám zapálit ten thermit (z tzv. okují a hrubého hliníkového prášku) když právě nemám Mg pásku, práškový hořčík ani žárové zápalky a světlicovou směs jsem nedávno vystřílel? Kde si koupit nové práškové kovy vím, ale do zítřka je nepošlou.
Pokud tady ten dotaz vadí, klidně ho dejte do pokecu.
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Prskavky by měly vyřešit tento problém
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

tož zbejvá nadrtit prskavky (ale nevim jestli hrubej termit zvládnou) nebo vzít ignit (práškové železo s manganistanem), popř. uplně v nouzi namíchat ten hrubej hnilík s manganistanem... možností je vícero, ale práškovej kov tam nějakej holt bude potřeba, aspoň ten hrubej hnilík..
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

Největší sranda pánové je, že HCčko kupodivu chytne od zelený zápalnice (několikrát přeložit). Nikdy bych tomu nevěřil, ale osobně jsem to před pár dny zkoušel. Jen je potřeba ji nevkládat předem, neb vlhká od perchloru nehoří.
QNX
Příspěvky: 153
Registrován: pát 30. bře 2007, 16:17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od QNX »

Do terénu to moc použitelný není, ale termit jde krásně zapálit elektrickým obloukem. Svářečka funguje výborně :-)
Již dnes se máme lépe než zítra
http://www.sobestacnost.cz
Spider
Příspěvky: 56
Registrován: pon 15. lis 2004, 15:16
Bydliště: Praha

Příspěvek od Spider »

Naprosto perfektni jsou tycinky/kousky sadroveho termitu, pripraveneho z praskoveho hliniku / horciku. Staci k nim izolepou prilepit zelenou zapalnicku a to cele zapichnout do HC. Jen je dulezite termit pripravit opravdu z praskoveho hliniku, jedine tak chyta spolehlive od zelene zapalnice.
9 chyb sem vychytal,na desatou mi uz nezbyla síť.
Uživatelský avatar
dag
Příspěvky: 5
Registrován: stř 14. pro 2011, 11:40
Bydliště: Slovácko

KNO3 u termitu

Příspěvek od dag »

Nedala by se u termitu udělat zápalná směs ze sanytru? Manganistan nemám, hořčík taky ne a prskavky taky ne. Hliník mám dobrý. Teda aspoň myslím. Je z fichemy.
dudakhonza
Příspěvky: 90
Registrován: stř 23. pro 2009, 09:51
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od dudakhonza »

Tradiční směs 70% KNO3 a 30% cukru hoří teplotou kolem 1000°C, nevím jestli to na termit stačí stačí.
Ale pokud máš síru tak namíchej směs 20%S 30% Al a 50% KNO3. Zapaluje se hůř ale hoří vysokou teplotou a termit zapálí určitě.
Po nezdařeném pokusu rozhodíme rukama

20 metrů od sebe a následně to zkoukneme s nadhledem

hlava uletí směrem nahoru...
Odpovědět