výmetná směs do repliky panzerfaustu

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
7867088
Příspěvky: 4
Registrován: ned 20. črc 2008, 22:21

výmetná směs do repliky panzerfaustu

Příspěvek od 7867088 »

je možné uvést do chodu rpg 75 (nebo repliku panzerfausta) s odstraněnou výmetnou složí?? co jí tvoří??
Uživatelský avatar
kerut
Příspěvky: 263
Registrován: čtv 08. úno 2007, 16:51
Bydliště: ZOO Springfield
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kerut »

tak uvest do chodu by to asi slo a za pouziti mocneho googlu bys urcite i neco nasel ale nabizi se zde dost podstatna otazka "proc" ? resp. i kdyby jen tak ze zvedavosti, tak kde s tim chces proboha "manipulovat" (hodne slusne receno) ? :evil:

ten kdo tu zbran znehodnotil (asi armada) dobre vedel proc to dela - viz replika se sirkama ze slavne hry Afrika od Jary Cimrmana... :lol:

PS - a mimochodem obsahem ten dotaz patri spis do "pokecu"
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

:roll: Výmetná náplň RPG-75 má asi 150-200 gramov a je to jedno valcové zrno špeciálneho bezdymného prachu.

Nabiť do spaľovacej komory čokoľvek home-made môže len sebevrah alebo blbec. Uvedom si, kde sa tá spaľovacia komora nachádza pri streľbe a čo sa asi tak s tebou stane, pokiaľ nebude zbraň dokonale dynamicky vyvážená, prípadne keď to nevydrží spaľovacia komora...
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
7867088
Příspěvky: 4
Registrován: ned 20. črc 2008, 22:21

Příspěvek od 7867088 »

Semtex píše::roll: Výmetná náplň RPG-75 má asi 150-200 gramov a je to jedno valcové zrno špeciálneho bezdymného prachu.

Nabiť do spaľovacej komory čokoľvek home-made môže len sebevrah alebo blbec. Uvedom si, kde sa tá spaľovacia komora nachádza pri streľbe a čo sa asi tak s tebou stane, pokiaľ nebude zbraň dokonale dynamicky vyvážená, prípadne keď to nevydrží spaľovacia komora...
pravda..své rameno a hlavu mám příliš rád..blbý dotaz
Macek

i když i tací jsou mezi námi:-)

Příspěvek od Macek »

Před zhruba rokem jsem viděl fotky nějakýho německýho zastydlýho puberťáka, totálního blázna do zbraní, který se o něco podobného pokusil a...ta homemade nálož mu dokonce spolehlivě zafungovala.
Pochopitelně, ani ho nenapadlo, že bez potřebných zkušeností a zkoušek to není až tak bomba nápad, ale spíš ta bomba :?
Jak už jsem napsal, nálož zafungovala spolehlivě.
Ožehlo mu to celou hlavu. Hlavně xicht. Na jedno oko nevidí.
To, že šel nejspíš do pasťáku za nedovolené ozbrojování, už nepočítám :shock:
A je docela škoda, že tam tu zprávu už nemají, vidím, že pro některý z nás by se hodilo aspoň okopírovat sem fotky.
Přeji "agentovi 7867088" hodně zdaru :evil:
Filip
Příspěvky: 123
Registrován: sob 14. říj 2006, 19:53
Bydliště: česko

Pokud můžu radit

Příspěvek od Filip »

Pořiďte si raději bramborový kánon a do něj nabijte papírovou napodobeninu střely.
Aspoň to nikomu neublíží.
Zkušenosti s domácím přebíjením podobné munice jsou většinou negativní :evil:
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

Opravdu bych nedoporučoval pokoušet se oživit RPG75 na úroveň originálu!! Co ovšem doporučuji z vlastní zkušenosti je přestavba na jateční 9mm náboj a střelba tenisákem. To funguje znamenitě je ovšem nutno vyrobit na soustruhu do pístu RPG kónické lože pro tenisák a místo zápalkového šroubu udělat větší s komorou pro prasečák. Já jej mám 14mm vnější průměr ocel a jemný závit do těla.
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

To babuc..mohl by jsi upřesnit tvojí konstrukci popřípadě nějaký foto?, Celkem by mě to zajímalo.
babuc
Příspěvky: 114
Registrován: úte 15. kvě 2007, 16:56
Bydliště: Falknov

Příspěvek od babuc »

Mohl, ovšem musím pokoupiti baterky do foťáku neb mi NiCd umřely. Fotky dodám. Jde o to že v části kterou vytahuješ je vepředu šroub který kdysi držel granát pomocí trhacích šroubů. Ten vyšroubuješ a zahodíš. Jeho okolí je z hodně kvalitního duralu. Tam vysoustružíš kónus tak, abys mohl do futrálu té jezdící části natlačit tenisák a ten se tedy mohl vozit v hlavni sem a tam. No a pak mušíš ucpat bývalou trysku. Tam , do bývalé spalovací komory jsem vysoustružil fíbrový válec 4cm v průměru a 13cm dlouhý a opřel jej o původní rošt. Trocha epoxydu po stranách je frajeřinka ale pomůže. ¨No a hlavní věc je futro na prasečák. Původní zápalkový šroub jsem vyšrouboval po vytvoření šlicu pilkou a zahodil. Díru jsem zvětšil na 13mm a řezal závit M14x1. Jde to dobře, mazal jsem lihem. No a do této díry je s pojišťovací pastou zašroubováno futro , jež má na povrchu závit M14x1 a v ose díru 9.55mm, nahoře osazenou pro rantlík nábojnice tak, aby celá zapadla do futra. futro je profrézováno na kraji kam zapadá rantlík ještě o 2mm hlouběji, tak aby bylo možné vystřelenou nábojnici šroubovákem vypáčit. Jde to docela dobře. Původně jsem chtěl bajonetovým způsobem zajišťovat nábojnici před vylétnutím, ale zjistil jsem že míč ačkoli nový neklade takový odpor, respektive expanzní prostor se tak rychle zvětšuje posunem míče, že spoušťový systém pastičky ma myši a tření stěn nábojnice o ocelové futro ji na místě spolehlivě udrží. Tož tak. Dotazy zodpovím a baterky buďto koupím a nebo pokud za ně budou chtít ranec, nafasuji až se kolegyně co vládne skladu vrátí z Maďarska. Čelem k masám!!
veryfery
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14. pro 2006, 13:26
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od veryfery »

Tady je fotka hnací náplně RPG - mám jí od jednoho dobrého kamaráda - díky.
Přílohy
26062008117.jpg
26062008117.jpg (150.49 KiB) Zobrazeno 27175 x
veryfery
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14. pro 2006, 13:26
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od veryfery »

A ještě jedna.
Přílohy
26062008118.jpg
26062008118.jpg (146.66 KiB) Zobrazeno 27171 x
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Nie je to náhodou náplň raketového motoru pre náboj PG-7V do RPG-7? Pre RPG-75 by mala mať asi len polovičnú dĺžku (okolo 12 cm pokiaľ sa pamätám....)
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
TOMEC
Příspěvky: 72
Registrován: ned 15. kvě 2005, 17:23

Příspěvek od TOMEC »

ja by som tiez povedal ze je to z pg-7.

Obrázek Obrázek
veryfery
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 14. pro 2006, 13:26
Bydliště: Středočeský kraj

Příspěvek od veryfery »

Omlouvam se všem , jež mou nepravdivou dezinformací mohlo vzniknout nebezpečí nebo dokonce újma na zdraví . Je to opravdu hnací nápln raketového motoru pro náboj PG-7V do RPG - moje chyba - měl sem si to předem ověřit , obrázky od ,, TOMECe,, to jasně dokazujou . Díky kolegům za upozornění a uvedení věcí na pravou míru.
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

TOMEC - jedna technická: nemáš obraz rezu PG-7S1?
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
tarran
Příspěvky: 29
Registrován: pon 10. bře 2008, 18:34

panzerfaust

Příspěvek od tarran »

Nebyl by takovito rez panzerfaustem?
ChemMax

Příspěvek od ChemMax »

je to naskenovane z knižky, omlouvám se za kvalitu ale zmenšovanim se to stalo nečitelné
Přílohy
IMG_0002.jpg
IMG_0002.jpg (18.82 KiB) Zobrazeno 26913 x
tarran
Příspěvky: 29
Registrován: pon 10. bře 2008, 18:34

Příspěvek od tarran »

Dik, ale ja myslel neco jak ty obrazky od TOMECE. Zajima me hlavne odpalovaci mechanismus.
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

však ho tam máš nakreslený....
Síce ho neni skoro vidieť, ale na tom ani neni "čo" vidieť.
Horizontálny bicí mechanizmus s úderníkom uloženým v šikmej drážke. Zápalka je umiestnená na výmetnej náplni priamo na strele.

RPG-75 - odpalovacie tiahlo(12) uvoľňuje preklopný úderník(13), ktorý dopadá na zápalku (23).
RPG-7 - kohútový bicí mechanizmus zbrane udiera na zápalku (24) a odpaluje výmetnú náplň. Raketový motor je odpálený inerčným Pyrotechnickým oneskorovačom - pri pohybe strely vpred sa zápalka (40) v nosiči 41 odpužená pružinou 38 napichne na ihlu 37 a zapáli oneskorovač 35, po prehorení je zapálené zosilovacie teliesko 33 a zažehovač 32, plameň zažehovača zapáli náplň motoru 10.
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
Odpovědět