jak se zbavit třaskaviny?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
bendy

jak se zbavit třaskaviny?

Příspěvek od bendy »

Malej parchant od sousedů si vyrobil asi 100g aceton peroxidu.
Oni mu to zabavili
Teda, spíš ho od toho vyhnali a ztřískali ho jak žito. :P :P
To mu přeju, debílkovi :evil:
Pořád tady něčím bouchal a bylo to na mně :x
Teď ještě mají problém.
Bojí se na to sáhnout. Nedivím se, fakt ne :!:
Myslí, že když mám chemickou průmku, tak jim s tím nějak pomůžu.
V tomhle případě ale fakt nevím, jak nepřijít o prstíčky :evil:
Odpálit na místě se nedá, má to někde v garáži.
Jedná se o tmavou zábrusovou flašku asi 3/4 litrovou, od vývojky.
Bohužel, je to už zfiltrovaný a možná i přesušený.
S úzkým hrdlem, ale stejně se bojím pohnout špuntem. Protože kolem něj něco krystalizuje... :shock:
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Na to by bylo lepší volat profíky, zvlášť pokud to není tvůj problém. Jestli je dotyčný koumes nezletilý, taxemu nic nestane.
Jestli je to ACP a už pěkně "uzrálé", navíc v zábrusce, tak neradno jakoliv dráždit. Určitě se to nesnaž otevřít a pokud možno na to vůbec nesahej. Teoreticky, je-li tam bezpečný prostor, tak by to šlo relativně potichu zlikvidovat zasypané mokrou hlínou a odpálené v minimálně 1m hloboké trhací jamce.
Ovšem, pak jdou veškerá rizika (za škody, za neohlášení nálezu, obecné ohrožení ... ) na tvoji hlavu. Mimo to, že tě to rovnou může zabít.

Na neuzavřené ACP se někdy používá olej ve spreji (WD-40), jež by ho mělo nenásilně flegmatizovat.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
Palec
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24. kvě 2008, 10:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Palec »

Kruci to je jak ze špatného filmu. Přesto, že se mně to nijak netýká, obklíčila mně jakási úzkost.
Mocinky rád bych se tady dočetl jak to dopadne...
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

No jestli už to krystalizuje kolem špuntu (desublimace), tak pokus o otevření je fakt sebevražda. Taktéž bych byl pro zásah profíků, 200g ACP jim nebude činit obtíž a přepravní box od OZM to jistí :)

Kdyby to nebylo ještě tak uleželý tak by byla manipulace přecejen bezpečnější - vzpomněli si na tebe dost pozdě..
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

...

Příspěvek od alchemi »

Taktéž bych do tohoto nešel. Hrdinou budeš jen jednou a možná po velice krátkou dobu :wink: Pyrouši to poberou do kleští, popřípadě robotem a průser nebude extremní, pokud je skutečně klučina neplnoletý.
Palec
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24. kvě 2008, 10:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Palec »

A nebude třeba někdo popotahovat rodiče?
Mají za své dítko přeci zodpovědnost, aspoň mi to takto bylo vykládáno když jsem býval neplnoletý.
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Samozřejmě by je popotahovat mohli, ale pokud dojede k nehodě, tak je popotahovat budou určitě a s výhledem na mnohem tvrdší postih. V tomhle světle se zásah profíků, kdy se nejspíš nic nestane (a to ani na majetku), jeví jako nejrozumnější řešení.
Určitě by jeho rodiče měli počítat s tím, že budou předvoláni k podání vysvětlení, ale i to je o dost lepší než jít někomu na pohřeb...
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
Palec
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24. kvě 2008, 10:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Palec »

Spolupráce s orgány je tedy v tomto případě ceněna, alespoň se vyhnou dalším skutkům, jako neohlášení skutečnosti..., které by jim připočítali.
Také bendy by se mohl ozvat co nového u sousedů.
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

Příspěvek od Dalca »

Mňo, 100g ve skle je docela dost.
Já osobně bysem doporučil nadnést tuto problematiku profesionálnímu hasičovi, nejlépe nějakému známému - máš.li takového. Závisí odkud seš a co máš za známý. Šlo by top zlikvidovat i v tichosti bez nutnosti oficiálních činitelů, ale asi to nezvládneš v amatérských podmínkách. Nezapomeň že skleněnej granát je fakt masakr. Pro manipulaci bych volil buď dlouhý kleště nebo lépe pojízdný manipulátor. Pak pěkně do trhací jámy a zlikvidovat.
A jestli krystalizuje i kolem zábrusu tak na to neházej nai zlý pohledy. drsná skleněná plocha + ACP = AUVAJS.......
Napadla mně ještě jedna možnost - ale dost ohubu. odpálit na místě v pancéřovém kontejenru tzn manipulace v nejmenší možné míře. Teď jestli to garáž a okolí přežije.
Všechno se odvíjí od polohy inkriminované garáže...
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
alchemi
PFG
Příspěvky: 178
Registrován: ned 09. led 2005, 22:49
Bydliště: praha

...

Příspěvek od alchemi »

Ono by na těch 100 g v pohodě stačilo, kdyby se vyhoubila díra do země (klidně před garáží)...stačí metr a do té by se tento fujtajbl vložil (opatřen ždibcem modelíny s rozbuškou) a následně zasypal a odpálil. Na povrchu by to jen tak puflo a nadskočilo...Tzn teorie je to hezká, ale kdo na to bude sahat a opatlávat tou modelínou, toť otázka....Znovu opakuji, nešel bych do toho ani omylem :wink:
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

likvidace

Příspěvek od Dalca »

Teda teď se pouščtím na supertenký led.
Flegmatizace fujtajblu chladem.
Sehnat větší kýbl tekutýho dusíku a inkriminovanou flašku podchladit.
(hrozí nebezpečí iniciace třením chladem se smršťujícího skla, zvlášť v zábrusu)

Nebo co takhle likvidace chemickým rozkladem?
Ve vhodném rozpoštědle rozpustit a poté nechat cemicky reagovat na něco méně nasíracího - jen mně teď nenapadá jak to provést. holt je poránu a ještě nejsem úplně probuzenej.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Jakákoliv manipulace s tím je pokoušení osudu. Kapalný dusík, v tom kdo s ním nedělal, vzbuzuje dojem, že se chová jak voda. Jenže to není pravda, on se prudce odpařuje a vrstva odpařeného plynu velmi dobře izoluje. Takže si s ním lze polít ruku aniž by zmrzla. Na efektivní vychlazení čehokoliv v kapalném dusíku se předmět do něj musí ponořit. A toho dusíku musí být docela dost velký objem.
Je nerálné, že si někdo riskne zrušit Dewarku s dusíkem při už takhle riskantním pokusu. No, a nakonec pnutí ve skle příjde dřív než nastane nějaká flegmatizace obsahu sklenice chladem. Ani si nejsem jistý, zda se ACP chladem flegmatizuje...aby tomu nebylo naopak...
Jo, a jeden nejmenovaný přispívajcí do této diskuse je profík, který má k tématu zatraceně blízko a ani ten by do toho v neprofesionálních podmínkách nešel. S tímto poznání bych si dovolil diskusi ukončit.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
bendy

skělý i blbý

Příspěvek od bendy »

Zavolali na to asi profíky. Ale já jsem to neviděl. Což mě přijde celkem blbý. No, ale určitě od toho všechny vyhnali tak na sto metrů.
A docela je chápu, že se o tom nesmí ani mluvit. Tam u nás se všechno děsně rozkecá :x Rovnou by mohla přijet jedna nejmenovaná televize :)
Blbeček je malej, stejně mu nehrozí ani pasťák :(
S tím dusíkem by to stejně byla slušná bejkárna. No, já bych do toho nešel :?
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

dusík

Příspěvek od Dalca »

Dusík je opravdu zajímavá věc.. prošlo mi rukama mooooc litrů této kapaliny, Doro, máš s tím chlazením recht, co se tejše pnutí bysem se ho taky obával (dyk to tam máš napsaný..) spíš by mně zajímalo, jestli by na ACP podchlazení mělo vliv.
Ve fabrice jsem na tuto odpověď nenarazil.
A Vůbec zkusím formulovat dotaz.
Víte někdo nebo máte nějakou tabulku, co se děje se známými energetickými materiály při jejich hlubokém podchlazení?
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

dusik

Příspěvek od kammo »

No myslim si,ze ak na to ideme logicky,tak staci prepocitat kolko tepla odoberieme pri schladeni a kolko tepla sa vyvinie pri explozii.Ten rozdiel je potencial silno schladenej vybusniny.Vykon bude ist pravdepodobne rapidne dole,a obdobne to asi bude aj s citlivostou.Podla tohto by nizkoenergeticke trhaviny mali stratit vybusne vlastnosti.
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Väčšina "vecí" prestáva fungovať pri podchladení pod -70°C.
Teda, aby som bol presnejší - prestáva fungovať v tom zmysle, že rozbušky a roznetky prestanú reagovať na nápich, "kast" u pentritu narastá na hodnoty okolo 100cm/2kg, výrazne klesá detonačka a podobne.
Ale ak je podchladená nálož iniciovaná detonačnou vlnou, väčšinou odíde - viď trhaviny s tekutým kyslíkom typu "oxiliquid" a podobne.
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

oxi

Příspěvek od kammo »

Neviem ci je to az take jednoznacne,ze akakolvek vybusnina v podchladenom stave odide od detonacnej vlny....oxiliquit je vysokoenergeticka zmes,skus prepocitat energiu z jednoduchej rovnice a porovnaj s tabulkovymi udajmi ... verim,ze podla tabuliek bude energia vybuchu ovela nizsia ako vychadza podla teorie.
Uživatelský avatar
Semtex
PFG
Příspěvky: 292
Registrován: pon 15. lis 2004, 20:00

Příspěvek od Semtex »

Máš zrejme pravdu, zníženie výkonu proti teórii tam určite bude.
... potom to nasypali do trauzlovho valca a odpálili...
Nie že nenašli ten valec... Oni nenašli ani ten barák...
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

Potíž bude v tom, že i snížení výkonu třeba i o 50% bude u 100g ACP ve skle celkem jistě stačit na solidní paseku.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

acp

Příspěvek od kammo »

ACP zase nieje vybusnina s vysokym energetickym obsahom.Bol by som zvedavy,kolko tepla sa zhruba odoberie z tejto latky pri podchladeni na bod varu kvapalneho dusika....je celkom mozne ze viac ako vznikne pri jej vybuchu.Nevie to niekto prepocitat?...
Odpovědět