Upchávky

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
josephinho
Příspěvky: 15
Registrován: ned 14. zář 2008, 10:51

Upchávky

Příspěvek od josephinho »

Túto tému som založil, pretože upchávky tu zatiaľ nemali vyhradené miesto. Dlho som rozmýšlal ako čo najefektívnejšie a zároveň bezpečne vyriešiť upchatie delobuchu. Žadne kovové časti neprichádzali do úvahy.
Najlepšie sa mi osvedčili upáchvky z dreva pripevnené pevným syntetickým lankom. Nakoniec sa este môže poistiť páskou na koberce.
Přílohy
DSC02589.JPG
DSC02589.JPG (109.27 KiB) Zobrazeno 35475 x
DSC02592.JPG
DSC02592.JPG (81.82 KiB) Zobrazeno 35475 x
kyselina kysličelá
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Na taku dutinku(predpokladam, ze je to chranicka na kable) su tie Tvoje upchavky predimenzovane a prilis pracne. Bohate staci sadra, alebo ak by niekto chcel pouzit drevenu zatku, nemusi ich viazat k sebe ale staci ked ju tam vlepi, pripadne zaisti jednym klincekom z boku.
Uživatelský avatar
josephinho
Příspěvky: 15
Registrován: ned 14. zář 2008, 10:51

Příspěvek od josephinho »

Len nezabudaj na bezpečnosť. Tie klinčeky by boli v pohode, avšak je možné riziko že si ťa nejaký pri výbuchu nájde.....preto tie lanká. Čo sa týka práce cca 5 min. na jeden delobuch.
kyselina kysličelá
Uživatelský avatar
brto
Příspěvky: 14
Registrován: pát 14. pro 2007, 20:46

Příspěvek od brto »

Neviem ci je v tom nejaky rozdiel, ale toto je vodovodna trubka, nie chranicka na kable :!: :?:
To čo očakávate, odíde......po tom ako napáchalo škody...... ak to bolo zlé, tak sa to vráti.
Pokiaľ sa pokus podaril, niekde nastala chyba.
Žiadny pokus nie je zbytočný. Môže poslúžiť ako príklad, ako to nemá vyzerať.
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

OK, rozdiel je v hrubke steny. A rozdiel s klincekom a bez klinceka je naozaj len v hmotnosti zatky+hmotnost klinceka. Klincek totiz vo vaccsine pripadov zostava pevne zarazeny do zatky a leti cely koniec dutinky.
Uživatelský avatar
brto
Příspěvky: 14
Registrován: pát 14. pro 2007, 20:46

Příspěvek od brto »

To Flash : ano s tym suhlasim. Ale predsa len... keby ta najde ta upchavka cela aj s tym klincekom tak je tu riziko ze ta upchavka ostane v tebe zapichnuta :death: Ale to riziko je minimalne takze pouzitie klincekov schvalujem. Aj ked kolega Josephino nie :twisted:
To čo očakávate, odíde......po tom ako napáchalo škody...... ak to bolo zlé, tak sa to vráti.
Pokiaľ sa pokus podaril, niekde nastala chyba.
Žiadny pokus nie je zbytočný. Môže poslúžiť ako príklad, ako to nemá vyzerať.
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Jasne ale je potrebne si uvedomit realne riziko a nemalovat certa na stenu. Najhorsi scenar je ten, ze sa zatka rozlomi, uvolni sa klinec a ten Ta potom trafi. Vzhladom vsak k jeho hmotnosti je to takmer zanedbatelne ak Ta netrafi priamo do oka. Dalej sa moze dutinka roztrhnut pozdlzne v mieste oslabenia klincekom a v tom pripade leti zatka, z ktorej trci klincek. Dlzka trciaceho (a tupeho) konca je maximalne hrubka steny t.j. 2-3 mm. Aka je pravdepodobnost, ze Vas zatka trafi presne tym klincekom na take miesto, kde Vas tie 3 mm porania? A posledny scenar je najcastejsi. Dutinka sa roztrhne po obvode pod zatkou a v tom pripade leti zatka aj s trubkou a netrci ziadny klinec. Ak sa dodrzia zakladne pravidla tak hroziace nebezpecenstvo je minimalne. Hlavne nestat menej ako 5m od vybuchu(uz vobec nie v pozdlznom smere leziaceho delobuchu!). Byt odvrateny, nepozerat sa na vybuch a ako bonus nejaku hrubu vrstvu oblecenia. S tymto je nehoda takmer vylucena.
Uživatelský avatar
josephinho
Příspěvky: 15
Registrován: ned 14. zář 2008, 10:51

Příspěvek od josephinho »

To je síce pravda až na tú vzdialenosť. Kdesi som čítal, že kovové časti lietajú až stovky metrov, takže asi nie je moc priemne keď ťa pri takej rýchlosti trafí klinec na nechránené misto.
kyselina kysličelá
beginner
Příspěvky: 38
Registrován: sob 26. led 2008, 15:53

blbost

Příspěvek od beginner »

1.pchat kovove projektili do delobuchov je pekna ......
2.klinec vystreleny flashom? zanedbatelny???? hmm ma vysoku hustotu , aerodynamicky tvar tiez nestoji za hovno a jeden koniec je dost ostry. vzhladom na rychlost flashu moze byt jeho rychlost vacsia ako zo strelnej zbrane.takze ak nemas nepriestrelny oblek tak je nechranene miesto cele tvoje telo.
3. hmnmm ako sa da este viac skazit pozitok z odpalovania? ked sa nebudem pozerat , pripadne sa este musim schovat alebo ho nemozem hodit aby sa tou smrtiacou zatkou neotocil ku mne... snad uz len poriadne chranice na usi...
4. 5m od niecoho co vybuchuje a su v tom este aj klince? a ked sa rurka neroztrhne uplne rovnomerne tak si ta kludne tie zatky najdu aj ked ich na seba nemas namierene...

ak pisem blbosti - opravte ma :idea:
kdyz mne uvidite utikat, snazte se mne predbehnout
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

1) suhlasim, ale zalezi na kazdom, ako bude odpalovat. V takom pripade je kludne mozne to zaliat olovom.

2)bez stabilizacie rotaciou ta trafi ostrou hranou len velmi tazko. Ad rychlost. Rychlost projektilu vystreleneho z pusky sa pohybuje do
1000m/s. Aka je rychlost flashu pri detonacii? Naozaj odpalujete flashove delobuchy rozbuskou? Odpor vzduchu nieje zanedbatelny a navyse vaha maleho klinceka(kolarskeho) je niekde na urovni diabolky takze 9 gramov do zatylku naozaj nehrozi.

3) Delobuch by mal podla mna plnit najme zvukovy efekt, samozrejme ak niekto uprednostnuje zablesk, postaci mu jednoduchy papierovy obal prip. lepiaca paska. BTW "smrtiaca zatka" je uz naozaj hard core.

4)Jasne ze upchavky nepoletia presne v ose delobuchu ale ak sa pozries na to, ze tlak sa siri +- rovnomerne vsetkymi smermi od iniciacie zistis, ze aj keby si velmi chcel nepoleti upchavka kolmu na os delobuchu. Jedine ze by sa odrazila od nejakej prekazky ale to sme tu neriesili. A este k tomu hadzaniu delbuchov, ja ho radsej vzdy polozim a nasmerujem. Ja to predsa len istejsie a navyse ak sa podari ho vhodne umiestnit, mozem si z blizka vychutnat aj zablesk aj zvukovy efekt.
Palec
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24. kvě 2008, 10:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Palec »

Bez urážky pánové, ale mám pocit, že tu nic neřešíte.
Kdyby jste si řádně pročetli PF, našli by jste informaci, že obyčejný papír z obalu se dá najít deset metrů od výbuchu... Hmotnost kousku papíru a jakéhosi špuntu komentovat nebudu.
Udělat dělobuch z plastové trubky je taky docela odvaha a vychutnávat si z blízka výbuch to taky nebudu komentovat.
S plastovým obalem riskuješ statickou elektřinu, střepina z té trubky je těžká a vypadá trochu asi jako mačeta - je ostrá.
Když vidím tato nebezpečí, tak řešit hřebíček ve špuntu je opravdu konina :lol:
P.S. Jako si necháváš běžně střílet vduchovkou za krk?
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

A o to prave jde. Kdyz uz delam delobuch do plastu, tak si dam sakra bacha na to, kam a jak ho ulozim a jak budu od nej vzdalen. A ne opravdu si nenechavam bezne strilet vzduchovkou za krk, ale jednou jsem nedopatrenim dostal na obnazeny kousek tela a nic jineho nez modrina se nestalo. A pochybuji, ze v zime odpalujete v trenyrkach.
Uživatelský avatar
tunelář
Příspěvky: 6
Registrován: úte 09. zář 2008, 10:45

Příspěvek od tunelář »

Co to tady je? Nějaká slovenská debata o ničem ? Ach jo
Uživatelský avatar
brto
Příspěvky: 14
Registrován: pát 14. pro 2007, 20:46

Příspěvek od brto »

Myslim si ze vacsina tychto prispevkov je zbytocna. Trubka tohto delobuchu je antistaticka takze... Dalej upchavky su drevene a vnutry je 10g flashu (dusicnanoveho) takze odpalovat tento delobuch z 15-20 m si myslim ze je bezpecne a mozem vas ubezpecit ze neplanujeme odpalovat delobuchy 2 metre od seba. Co sa tyka pravdepodobnosti trafenia tou zatkou je nekonecne zanedbatelna a ked vas us nahodou trafi tak to mate sakramentskuuuuuuuuuuu smolu. Ulomky plastu nemusim komentovat. Ked zoberiete este teplotu vybuchu tym padom znizenie hmotnosti ulomkov a spominanych 20 metrov... proste neni o com. No a hlavny problem, klinceky, konkretne v nasom pripade za uvedenych podmienok by som ich tam kludne dal. Len pripominam ze ten klinec tam nebude cely ale zrezany a ako ste tu spominaly hrot klinca teda nebude a tato vaha je priblizne rovnaka ako vaha zatky.

Takze pokial tento delobuch s touto plastovou trubkou, s tymyto upchavkami a klincekmi mozme povazovat za bezpecne, ak bude odpal z tej vzdialenosti 15-20 metrov. Odporucam ked niekto napise prispevok nech sa najprv zamysli co napise a ci to ma vobec zmysel pisat :idea:
To čo očakávate, odíde......po tom ako napáchalo škody...... ak to bolo zlé, tak sa to vráti.
Pokiaľ sa pokus podaril, niekde nastala chyba.
Žiadny pokus nie je zbytočný. Môže poslúžiť ako príklad, ako to nemá vyzerať.
beginner
Příspěvky: 38
Registrován: sob 26. led 2008, 15:53

blbost

Příspěvek od beginner »

Tunelar:
1.to ma byt rasizmus alebo co?
2.o nicom je vecsina tvojich prispevkov a v niektorych pripadoch by som to nazval disinformacny

Flash:
1Zalievat zatky olovom? ako daleko chces este zajst :)
2.olovo je tazsie ako zelezo , tym chces dosiahnut vyssiu energiu projektilu? snad v 6. triede sa na fyzike dozvies viac, pretoze ako vidim tu to nema vyznam ked ti nevadia kusky kovu lietajuce rychlostou projektilu. (takze do teba mozem kludne strielat z brokovnice pretoze tie projektili nemaju ostru hranu? )
3. (flash - záblesk) , suhlasim ze ide hlavne o zvuk ale to nieje ziadny zlepsovak ked sa musim este aj schovavat... to iste by som ti mohol povedat na gulovku ze vystrel delobuch do vzduchu a potom zapal svetlice na zemi , ne? :roll:
4.pisal som ked sa neroztrhne durinka rovnomerne , v tom okamihu moze moment na neroztrhneutej dutinke vystrelit zatku tvojim smerom aj ked pravdebodobnost je mala

je to tvoja vec ako si vyrabas delobuchy ale prosim nikomu nenavrhuj pchat kovove casti do delobuchov , samozrejme okrem efektnej zloze :lol:

su ovela lepsie riesenia ako tam pchat kov :)
kdyz mne uvidite utikat, snazte se mne predbehnout
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Tak panove, a dost. Timto ukoncuji debatu o nicem. Radeji prechazim zpet do cestiny aby to nekomu nevadilo! Chapu, ze konverzace v cizim jazyce muze nekomu cinit potize. Brto to vyjadril krasne, k ostatnimu se neminim dal vyjadrovat. Je to na kazdem jak si bude delobuchy delat a jak je pouzivat.
Palec
Příspěvky: 22
Registrován: sob 24. kvě 2008, 10:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Palec »

To je sice pravda, ale až Tě začnou lidi odsuzovat protože nějakého matláka roztrhalo, urazilo mu pracky či oko, případně způsobil škodu, myslím, že příjemné to nebude.
Doporučuji brát ohled na solidní zájemce o tento obor a nepoutat zbytečně pozornost...
Uživatelský avatar
PHONEUTRIA
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. led 2009, 02:28

Re: Upchávky

Příspěvek od PHONEUTRIA »

najlepsiu ucpavku na PVC trubkach mas ked nad ohnom nahrejes oby dva konce a potom ich pekne sformujes je to rychlejsie nez hrat sa zo sadrou a 100 ucinne samozrejme to nerob ked budes mat delobuch naplneni 8) postup je klasicky najpv zobrej oba konce zahni ich a potom cez tu dieru kade ti ide zapalna snura napln zmes po zohnuty koncov to nechaj vychladnut!!!!
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

sorry ale plnit delobuchy pres 3mm diru je stupidita...
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

proč by to byla stupidita? cpát ucpávky na přímo flash nebo na něj lejt sádru je jako lepší?
Odpovědět