Upchávky

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

A kde tedy sehnat ten dobrý (čistý) betonit? Myslím, že do sorbitek, či fontánek by to s tím voskem nebylo dobré. Já momentálně dávám do sorbitek (bpček) keramické, lepené epoxidem, ale zdá se mi to zbytečně zdlouhavé, když člověk vidí, že tam někdo jenom natloukne jíl a že má trysky jen z bentonitu a létá mu to, říkám si proč dělat keramické které zaberou tak týden, než se vysuší , pak to patlat epoxidem. No myslím že do ohňostrojovek by to stačilo. Však i čí'nani to tak dělají. Myslím že by to hodně ulehčí výrobu jak trysek, tak zátek.
Takže, jestli jsem to dibře pochopil, tak když koupím bentonit pro kočky, tak v tom bude vždy písek?
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Uživatelský avatar
Tse-Tse
Příspěvky: 78
Registrován: pon 15. lis 2004, 23:07

Příspěvek od Tse-Tse »

Bentonit v menších baleních prodávají třeba v obchodech s keramikou(viz http://www.buchler.czwww.keramickecentr ... -1750.html )
Osobně používám Zeolit, materiál velice podobný bentonitu, zakoupený ve firmě Fima za cca 10Kč/kg. Kolega dělá krásné trysky z pomletého a vysušeného jílu, který našel někde ve výkopu :wink:
Tse-Tse
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

Já mám doma taky jíl, ale nechce se mi to nějak promývat a sušit. Stále jsou v tom nějaké kamínky. Zkusím se zeptat ve výtvarných potřebách na bentonit. Na zeolit se spíš zeptat v nějakém zahrádkářství že? Nejradši bych to z internetu nekupoval kvůli poštovnému, ale kdyby to nebylo k sehnání, zkusil bych i internet.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
Odpovědět