Co když kulová puma nevylétne a bouchne v moždíři?

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Mrkva
Příspěvky: 38
Registrován: stř 29. pro 2010, 18:01

Příspěvek od Mrkva »

Dobrý den Co když kulová puma nevylétne a bouchne v moždíři?
Na tohle téma jsem viděl hezké video. Fakt je, že papírový moždíř nebude klást takový odpor jako HDPE, takže to bude o dost míň razantní. Ono problém je spíš ve světličkách které jsou se rozletí v několikametrovém okruhu a jsou schopny zapálit trávu (ne v zimě), oblečení ale i krabici se zbylými kulovkami (to se naštěstí nestalo mě, ale údajně to byl docela masakr). Komerční kulovky klidně, ale držet si od moždíře minimálně tak 5m odstup (a krabici se zbylými mít samozřejmě taky dál a pokud máte strach tak před každým odpalem zavřít).[/quote]
construct
Příspěvky: 64
Registrován: sob 25. pro 2010, 21:34

Příspěvek od construct »

aha niekto si mysli ze je terminator http://www.youtube.com/watch?v=xJNqoQgoiUs&NR=1
Uživatelský avatar
Dora
Moderátor
Příspěvky: 206
Registrován: úte 16. led 2007, 23:29
Bydliště: Betelgeuze

Příspěvek od Dora »

no, tak to je ukázka jak nepoužívat zábavní pyrotechniku. Ne, že by nešlo ustát zpětný ráz KP do 50mm, ovšem v momentě kdy dojde k předčasné iniciaci kulovky, letí prsty spolehlivě pryč. A to i v případě mnohem kvalitnějšího moždíře než se standardně dodává.
„Čas je jen hrst listí ve větru.“
Tominakasi
Příspěvky: 29
Registrován: ned 22. led 2012, 18:29

Nehoda moždíře 108mm

Příspěvek od Tominakasi »

Takhle to vypadá,když nevýjde válcovka z moždíře ven a lupne uvnitř. Jedná se o nerezový moždíř síla stěny 3mm a náplň válcovky 200g Flash prachu (KCLO4 / AL) . Jelikož kov má velkou tažnou schopnost a trubka ideální tvar pro udržení vysokého tlaku, většinou se trhne dno/ svár.Věřte,že bezpečná vzdálenost má svoje důvody kor u větších průměrů.
Přílohy
mozdir108.jpg
mozdir108.jpg (205.63 KiB) Zobrazeno 9153 x
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 20
Registrován: pon 13. črc 2009, 20:44
Bydliště: LIBEREC

papírový moždíř

Příspěvek od krouzik »

já sem tedy pár selhávek zažil,u 45mm kulových pum Spartakus a papírový moždíř vydržel,byla z toho pěkná mina...
jinak papírové moždíře používám už dlouho(cca 5 let)vždy originální a loni jsem testoval a vydržel i výbuch petardy Achtung a to je dost slušná pecka,zatím se mi nestalo že by se roztrhl i po takových 30 výstřelech,doufám že se to ani v budoucnu nestane,i když je to jen 45mm a komerční...
Zbraně jsou nutné pro udržení míru!!!
Uživatelský avatar
Dalca
PFG
Příspěvky: 236
Registrován: pát 16. pro 2005, 21:48
Bydliště: Brno

selhávky

Příspěvek od Dalca »

Selhávek mám za sebou víc...
Malé kalibry moždíře většinou vydrží, v jednom případě odešla kulovka kousek nad moždířem a odpálila mi pomalu celej zbytek ohňostroje....
Kalibry 100 a výš se spolehlivě při selhávce škubou.
Velké válcovky (hmotnost kolem 3 kg) 125, 150 umí rozervat HDPE moždíř i běžným výmetem, slušnej prodejce na to upozorňuje, moždíř třeba alespoň z půlky zakopat, nebo jít do kovovýho. Ono s velkejma kalibrama to obecně není sranda. Si představ, že selže zpožďovač a 3 kilovka se ti vrátí na zem.. z 200m vejšky...
Naštěstí selhávky v laufu byly jen u malejch kalibrů, ale 150 mi spadla zpět - neodešla, paradoxně se mi zatím nevrátila na zem žádná velká kulovka, jen válcovky...
Jedna taková navrácená byla podrobena pitvě a je nafocená v patřičným vlákně.
Umřel s udiveným výrazem na tváři: "Někde se asi stala chyba.."
Odpovědět