Jak to nema vypadat, aneb co se nepovedlo

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Jak to nema vypadat, aneb co se nepovedlo

Příspěvek od mailou »

Nevim jestli bude tohle nove tema uzitecne, ale kdyby ne, zrusit se muze vzdycky. Ze?
Prosim vsechny prispevatele aby toto tema nezahlcovaly obrazky kde nejde vlastne nic videt (viz. vystrel ceho-koliv a pak nic). Takove video je nicnerikajici a ma jen malou poucnou hodnotu. Dekuji
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

prvni kus

Příspěvek od mailou »

Tak na videu je k videni 2" valcovka. Rozbuch byl resen domacim BP. BOuzel nebyl dostatecne rychly a doslo tudiz k vyrazeni jedne ucpavky (a shodou nahod zrovna te co byla v danou chvili smerem k zemi).
Ale ten vetsi problem byl s vyskou. I presto, ze jsem se drzel obvyklych 10% z hmotnosti strely (navazka liftu), let valcovky byl hodne nizky. A jak muze divak videt, svetlicky padaji horici na zem.

BP-lift byla smeska 70%vesuvit + 30%meal

http://www.youtube.com/watch?v=YuZV1NyOBMo

P.S. V jednu chvili to vypada jako kdyby z nebe padaly meteority 8)
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

tady

Příspěvek od mailou »

HOTOVA APOKALYPSA 8)
Přílohy
MOV05409.jpg
MOV05409.jpg (15.07 KiB) Zobrazeno 32756 x
odpal to
Uživatelský avatar
heker-1
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 25. čer 2009, 16:29
Bydliště: Out of space

Toto radšej nerobte

Příspěvek od heker-1 »

Ešte štastie, že sem bol schovaný za krytom z pleksiskla inak by to asi dobre nedopadlo
Mína bola príliš utesnená takže vybuchla na zemi.

Svetlice tyger tail..... 20g
Výmet 5g
Vesuvit/meal-70/30

Poriadne peklo v dedine majú so mňa radosť
Táto mína mi nevyšla, ďalšie budú lepšie.
Naštastie všetko dobre dopadlo a ja som živý a zdravý
Přílohy
Ohnivé inferno.jpg
Ohnivé inferno.jpg (94.75 KiB) Zobrazeno 24073 x
Naposledy upravil(a) heker-1 dne ned 22. pro 2013, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Игданит навсегда
Skutočnosti uvedené v mojich príspevkoch sa nezakladajú na pravde, sú taktiež výplodom chorej mysle a nemajú z realitou nič spoločné.
Uživatelský avatar
pepica
Příspěvky: 79
Registrován: úte 15. led 2008, 11:36
Bydliště: decin

fontana jorge

Příspěvek od pepica »

tady mi jaksi explodovala profi fontana jorge -imagine http://www.youtube.com/watch?v=TpJnHyA7osU
.jsou tam i nake videa se silvestra
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

neni to moje prace, ale urcite to sem patri. Je to krasny priklad toho jak to nema vypadat :idea:

http://www.youtube.com/watch?v=ugXrJOIz ... re=related
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Jednalo se o dvojitou kulovou pumu(5") profi!!!! vyroby.
Podcenovat bezpecnou vzdalenost je fakt o hubu.
P.S. Pro vsechny rejpaly a popichovace......jednoznacne to byla moje chyba a pripadny uraz by padl na mou hlavu. Priste o par desitek metru dale.

A ted jeden technicky dotaz......
Je mozne, aby selhavku zpusobilo navyseni vymetu o 10g???
selhavku prikladam pruslehu zpozdovace, ale pokud proslehnul zpozdovac kula mela odejit v laufu a promenit se(v lepsim pripade) ve skaredou minu!!!
Ze zpomaleneho videa je patrne, ze kula v laufu nesla.

Druha koule z te dvojite sla ovsem normalne ve vzduchu. Na videu zelene svetlicky.

http://www.youtube.com/watch?v=OUVhddFF1bk
odpal to
flash
Příspěvky: 124
Registrován: stř 05. zář 2007, 12:08

Příspěvek od flash »

Za prve musim pochvalit hudbu :-)
A ted k pume. Jak byla stara a jak skladovana? Ten spozdovac mohl na stotinku vteriny nekde horet normalne a proto to bouchlo az nad laufem. Jinak efekt to byl hezky - z videa mam pocit, ze ta druha koule je tlacena motorkem, nebo je to jenom spozdovac? Pokud ano tak mam takovou teorii. Vsimni si, ze je v nem dost hrube uhli -> dava dlouhe jiskry -> spatne se to lisuje/droli se to -> muze proslehnout.
BTW auto je v jakem stavu?
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

no hudba byla pridana az dodatecne. Usuoudil jsem ze poslech originalu je nevhodny (jen nadavani, udiv a sprosta slova).
Stara byla hodne. Neni na ni rok, ale kupovana byla tusim 2001-2002. Skladovana byla v prirucnim skladu (vetsi zahradni domek), takze v suchu, ale teplota(a vlhkost) stejna jako venku.
To co vypada jako "motorek", je ve skutecnosti svetlicka, ktera mi proletela asi tak metr nad hlavou(ty jiskry bych prisoudil napalu).
Efekt byl blicker (green and yellow) takze jsem byl vcelku prekvapen ze svetlicky za sebou tahly stopu jako u chryzantemy. Teda u te zlute, ta zelena byla bez stopy.
Auto OK ani jedna svetlicka ho netrefila (a i kdyby, tak si myslim, ze by se jen odrazila a zadnou stopu by nezanechala)
odpal to
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

svetlicka TT od Shimizeho

Příspěvek od mailou »

Takze na videu je videt prubeh horeni svetlicky ze sloze TT od pana Shimizeho. Hori pekne a jisker dava taky dost. Problem je ovsem po dohoreni. Po svetlicce zustane velke mnozstvi zhave strusky, ktera je rozpalena do oranzova.
Takovato svetlicka se diky tomu nepovedla a proto ji davam to tohoto tematu.
Zaroven prosim zkusenejsi pyro-nadsence o radu. Co je ve svetlicce spatne? Jak zamezit vzniku zhavych zbytku?
Veskere slozky byly rozemlety na jemny prach. Uhli je mix dub a buk (nic jineho jsem k dispozici nemel). Svetlicka byla typu TAPPED, akorat s tim rozdilem ze nebyla vytlacena z formy hned. Forma byla papirova a po vyschnuti svetlicky jsem papir rozriznul a svetlicku vyjmul.

http://www.youtube.com/watch?v=P93RmdTU_eU
odpal to
Uživatelský avatar
kony
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24. dub 2008, 18:18

Příspěvek od kony »

Jen taková drobná poznámečka : veškeré trasovací a jiskřící tělesa by se měli zkoušet výhradně v pohybu - tedy testovací mina , válcovka , kometa , ap. Pokud totiž takovouto světlici zapálíme na zemi , zůstává na místě kvantum žhnoucí strusky , kterou by ale jinak v pohybu strhl proud vzduchu a vznikl by tak další podíl vznikajících jisker. Winokur 20 ti na podložce taky blikat nebude .
K tomu jemnému semletí všech komponent - záleží co požaduješ od efektu , ale možná by bylo dobré nechat si podíl uhlí v hrubší frakci .
Zkus si tedy vystřelit světličku jako kometu , nebo udělej minu - takovýto test bude výmluvnější o tom , jestli ti skutečně vzniká po hoření pevná hrouda žnoucí strusky , nebo se za letu promění v chvost .
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek
Uživatelský avatar
BaronFernet
Příspěvky: 46
Registrován: sob 24. bře 2007, 09:01
Kontaktovat uživatele:

další

Příspěvek od BaronFernet »

Takhle to vypadá když se vám nepovede pískací raketa ID=2cm, na vině byl příliš dlouhý kanálek :oops: http://www.youtube.com/watch?v=JECIoYXMzeI
djgeneral
Příspěvky: 14
Registrován: pát 31. říj 2008, 16:25
Kontaktovat uživatele:

Hazardéři v Thajsku

Příspěvek od djgeneral »

Asi by se našlo více vláken, kam tento příspěvek hodit, zkusím to sem.

Jde o čerstvý incident při odpalování velkých kulových pum (odhadem tak 100-125 mm) na thajské pláži Hua Hin.

Těžko říci, čím konkrétně to bylo způsobeno, každopádně je zjevné, jak nebezpečné to může být. Dodržování bezpečné vzdálenosti od lidí má svůj (zásadní) význam...
http://www.youtube.com/watch?v=99_NRztg6fQ
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 208
Registrován: stř 01. pro 2004, 20:08
Bydliště: Prefektura Walašsko

Příspěvek od Karlos »

Buď provlhnul lift, nebo ho bylo naváženo málo, nebo ty trubky na odpal byly extrémně krátké.
No věřím že nikdo o oko nepřišel, ale i tak, pěkná podívaná.
私は花火を愛しています。 カレル. ハイダ
vitkadlec
Příspěvky: 9
Registrován: ned 02. led 2011, 21:19

Tak přidávám svůj ohňostroj

Příspěvek od vitkadlec »

Tak poté co mi psalo dost lidí o jaké video se jedná tak sem přidávám můj první ohňostroj. Sám říkám že konec s fontánou byl veliká blbost :oops: , dost jsem se ponaučil. Jinak bych chtěl dodat že zbytek pyrotechniky byl zabezpečen proti pádu. Diváci co se dívali byli schováni za autem a keřem. Jinak zbytek byl v bezpečné vzdálenosti. Jo a s tím natáčením jsem byl rád že se toho někdo ujmul a že měl u sebe foťák :D Jinak bych neměl natočený nic.
http://www.youtube.com/watch?v=Hq846euKvvM
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alacatazar »

Hodně nepovedený ohňostroj v San Diegu. Původně měl trvat přibližně 20 minut. Ale selhal odpalovací systém a vše odešlo najednou. Do půl minuty bylo po všem.:twisted:

:!: :!: :!: DOPORUČUJI UBRAT HLASITOST :!: :!: :!:


:arrow: http://youtu.be/ndVhgq1yHdA
Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
rcdriver
Příspěvky: 26
Registrován: ned 02. led 2011, 15:50

Příspěvek od rcdriver »

http://www.youtube.com/watch?v=qyDs-Ba4Fls

takhle to dopadlo když jsem zkoušel sádrovou trysku která nárůst tlaku nevydržela a s celkem slušnou ránou se rozpadla a vylítla
měl jsem štěstí že mě to netrefilo přiště už si stoupám o dost dál :wink:
Uživatelský avatar
pyrotechnik.com
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02. kvě 2011, 19:47
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pyrotechnik.com »

:D , to mi připomíná, jako teďka nedávno - raketě vylítla tryska a trefila mě přímo do nohy :death: :D
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

svetlicky

Příspěvek od mailou »

tak takhle to rozhodne vypadat nema!

resenim je vrtat diru do bubnu rollera v ose a povrch bubnu uzpusobit tak, aby svetlicky "rollovaly" a ne sjizdely!
Přílohy
PC150197.JPG
PC150197.JPG (48.37 KiB) Zobrazeno 26529 x
odpal to
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 208
Registrován: stř 01. pro 2004, 20:08
Bydliště: Prefektura Walašsko

Příspěvek od Karlos »

Mailou: jaký máš buben? Zrovna obyčejný plastový kbelík se mi zdá perfektní, protože ten skoro pravý úhel mezi dnem a stěnami výrazně napomáhá správnému pohybu masy kuliček, narozdíl od rollerů tvaru koule.
Takovéto světlice se často vyskytují na forum APC ale i jinde. Kdosi z fóra pro ně vymyslel označení golfáky. Obvykle je to způsobeno tím, že se pyrokutil bojí dát dost tekutiny, aby se to neslepilo, jenže ona je ta tekutina důležitá, aby se formoval tvar kuličky. Světlice by po zvlhčení měly být opravdu mokré, skoro se slepující. Když už je tekutiny příliš, začne masa lehce prokluzovat, což je signál k přidání suché slože.
私は花火を愛しています。 カレル. ハイダ
Odpovědět