Borax

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
haluzarny dement
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 09. pro 2004, 15:19

Borax

Příspěvek od haluzarny dement »

Zdravim, umi nekdo vysvetlit, proc je prodej boraxu pouze na zivnostensky list / ico ?
Nasel jsem jen, ze kyselina borita v ramci nejnovejsich vyzkumu v EU predstavuje nebezpeci pro reprodukci a tehotne zeny. Presto nadale H3BO3 figuruje v lekopise a na kapky/masti s kyselinou boritou v lekarne mi staci recept a ico ani zivnostak po me nechteji... Krome toxicity na reprodukci jsem nasel, ze je toxicka pro deti do 10 let, pri aplikaci na vetsi plochy kuze a pri koncentraci nad 3%.
Firebally z H3BO3+MeOH v EU pohasinaji :-(
Jesteze tady mame obrazky od Derricka a Blastera http://www.pyroforum.org/forum/viewtopic.php?t=1547
x11
Příspěvky: 19
Registrován: pon 15. lis 2004, 19:14

Příspěvek od x11 »

Nechápu to, koupil jsem do zásoby pytel.... stříkám s tím na podzim hrušku. Bohužel, ač optimista, bude hůř. ICO si každej schopnej nějak sežene, kde je snaha tam je i cesta.
haluzarny dement
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 09. pro 2004, 15:19

Příspěvek od haluzarny dement »

Nemam problem s nakupem, jen jsem si predstavil nejakeho dedu, ktery si chce koupit borax k impregnaci drevenych tramu a smutne odejde z obchodu s prazdnou...
Béda
Příspěvky: 397
Registrován: ned 09. pro 2012, 21:59

Příspěvek od Béda »

No jo no...Užili jsme si přibližně 20 let svobody. Od 1990 do 2010. Pak už se zase začaly utahovat šrouby. A po dalších 10 letech je situace, v rámci dostupnosti chemických materiálů horší než za komunistů. Buďme rádi, že Pyroforum je dosud funkční. A můžeme si o různých směsích a dosažených výsledcích alespoň číst. Což za komančů nešlo.
Výzkum deflagračně detonačních energetických materiálů
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Béda píše:No jo no...Užili jsme si přibližně 20 let svobody. Od 1990 do 2010. Pak už se zase začaly utahovat šrouby. A po dalších 10 letech je situace, v rámci dostupnosti chemických materiálů horší než za komunistů. Buďme rádi, že Pyroforum je dosud funkční. A můžeme si o různých směsích a dosažených výsledcích alespoň číst. Což za komančů nešlo.
Ma pravdu ten chlapec. Svoboda skoncila :cry:
odpal to
kammo
Příspěvky: 152
Registrován: pon 15. lis 2004, 14:55
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od kammo »

Béda píše:No jo no...Užili jsme si přibližně 20 let svobody. Od 1990 do 2010. Pak už se zase začaly utahovat šrouby. A po dalších 10 letech je situace, v rámci dostupnosti chemických materiálů horší než za komunistů. Buďme rádi, že Pyroforum je dosud funkční. A můžeme si o různých směsích a dosažených výsledcích alespoň číst. Což za komančů nešlo.
Za komancu to neslo lebo nesiel internet,no literatura sa vydavala a bola relativne dostupna,takisto od vas nikto nepytal ziadne lajstra pri kupe zakladnych chemikalii ktore dnes v obchodoch vacsinou ani nenajdete,jedine domestos a savo na milion predrazenych farebnych sposobov...a bude huz,najnovsie im vadi olovo a majitelia legalne drzanych zbrani,to je ako parodia na tu tretiu risu :-)
Odpovědět