Obsah fóra Pyroforum.org
 FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů    Uživatelské skupinyUživatelské skupiny    ProfilProfil    Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení   RegistraceRegistrace 
Dotaz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Stáhnout téma

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kvako

PříspěvekZaslal: po 18. duben 2011, 19:02 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

s ochrannými pracovními oděvy, něco třeba hornbach. zaleží co chceš. není lepší si ale stahnout z netu a vytisknout na samolepicí folii??...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Beer

PříspěvekZaslal: po 18. duben 2011, 23:31 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

ad Pandy: viz například galenitové haldy, kde rostou houby jako po dešti, ovšem s jednou nevýhodou Smile
dado

PříspěvekZaslal: pá 11. listopad 2011, 18:32 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Prosím, nevedeli by ste mi náhodou poradiť, že ako správne mám vyčistiť MnO2, ktorý som získal z tých tužkových batérií. Podľa mojích predpokladov to je zmes MnO2 + C, ak sa teda nemýlim. Myslím teda či mám vyskúšať filtráciu, kryšťalizáciu, alebo nejak tak podobne. Za odpoveď vopred ďakujem.
CZip

PříspěvekZaslal: so 12. listopad 2011, 16:00 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Je dobré to několikrát promýt vodou - tím se zbavíš celkem dost nečistot. Uhlík z toho ale jen tak nedostaneš.
Záleží, na co to chceš použít. Jsou aplikace, kde by ty další nečistoty (uhlík, oxidy železa a podobně) vůbec nevadily.

Dominik

PříspěvekZaslal: so 12. listopad 2011, 18:45 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

ak to chceš len na vývin chloru tak to nevadí
petrsx01

PříspěvekZaslal: so 12. listopad 2011, 23:46 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Na vývoj chlóru je nejlepší trichlorisokyanurová kyselina+HCl , tahle kyselina je primární složka chlorových tablet do bazénu s pomalým uvolňováním. Já jsem pomocí této motedoy vyvíjel chlor při příprave SnCl4 a to byly 4mol chloru a šlo to krásně.
simonx
PFG

PříspěvekZaslal: po 14. listopad 2011, 18:28 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Jak uz uvedl CZip, je urcite dobre napsat aspon ramcove, k cemu hodlas oxid manganicity pouzit. Pokud "jenom" na vyvoj chloru, potom nevadi ani, ze je obsazeny mlety grafit, ani ze je cast oxidu ve forme manganto-manganiciteho. Chlor je plyn, takze se z reakcni smesi lehce vydeli. Pokud chces MnO2 (at uz z jakychkoliv duvodu) vyizolovat, tak je treba nejprve treba se zbavit nadifundovaneho elektrolytu, tzn. provarit smes dukladne nekolikrat destilovanou vodou a filtrovat. Ze smesi fyzikalne oxid vyseparujes leda flotaci, ale to neni pro tebe experimentalne zrejme proveditelne, takze nejlepsi postup je vsechny obsazene oxidy manganu rozpustit ve zredene kyseline (idealni pro tebe by asi byla octova) za pritomnosti ethanolu. V praxi to znamena smes primerene dlouho varit. Nasledne vyvarit zbyly ethanol, zfiltrovat a do horkeho filtratu pridat zredeny cca 2 - 3 % vodny roztok manganistanu. Vypadne cisty oxid manganicity. Spolehliva metoda, kdyz mi bylo asi 12, tak jsem to delal nekolikrat, nez jsem dostal cisty oxid chemicky adjustovany.

Jenom poznamka - nelze pouzit misto kyseliny octove kyselinu chlorovodikovou. Lze ale pouzit sirovou, ale ocet byva dostupnejsi.
paplik

PříspěvekZaslal: so 03. prosinec 2011, 17:17 Stáhnout příspěvek    Předmět: Chlorid amonný Citovat

Ahoj, měl bych dotaz, protože jsem u babičky brousil po hůže jestli se dá v pyrotechnice na něco využít chlorid amonný. Mám ho asi 1,5 kg. Díky za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrsx01

PříspěvekZaslal: so 03. prosinec 2011, 17:29 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Dá se využít jako sublimační "barvivo" do dýmovnic, třeba chlorečnanových.

Chlorečnan draselný ............ 35%
Chlorid amonný .................. 40%
Laktóza /cukr ..................... 25%

Nebo se dá použít do chladící směsi led/NH4Cl a nebo se dá použít nasyc. roztok pro vysolování při extrakci atd.. atd..

ja ne !

PříspěvekZaslal: so 03. prosinec 2011, 18:41 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Taky je super do zapalování vodou.
NH4NO3, rozetřený s trochou NH4Cl, hromádka "pocukrována" zinkem a kapkou vody se se měs zapálí (občas i vzdušnou vlhkostí -> neskladovat!).

paplik

PříspěvekZaslal: so 03. prosinec 2011, 19:54 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

a nedá se to používat do světliček? já to zahříval chvíli nad kahanemo a plamen měl modrou barvu po chví změnil na zelenou.
A ještě jeden dotaz mám CuO dá se to využít na barvení světlic? nebo k čemu je to dobré? díky za odpovědi.
Už mě totiž nebaví dělat jen Mg světlice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
paplik

PříspěvekZaslal: ne 04. prosinec 2011, 10:17 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

petrsx01 napsal:
Dá se využít jako sublimační "barvivo" do dýmovnic, třeba chlorečnanových.

Chlorečnan draselný ............ 35%
Chlorid amonný .................. 40%
Laktóza /cukr ..................... 25%

Nebo se dá použít do chladící směsi led/NH4Cl a nebo se dá použít nasyc. roztok pro vysolování při extrakci atd.. atd..

a dal byse nahradit chlorečnan raselný dusičnanem draselným?
Maniak
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 04. prosinec 2011, 12:35 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

nedal. Přečti si konečně toho šidlovského Rolling Eyes
paplik

PříspěvekZaslal: ne 04. prosinec 2011, 16:43 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

a kde se dá sehnat dík.
Maniak
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 04. prosinec 2011, 19:03 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Překvapivě - na internetu Wink hledej Šidlovskij Základy pyrotechniky
Buk
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 04. prosinec 2011, 19:15 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

http://www.zkracovatko.cz/BNB6tV - třeba zde
Danielyk

PříspěvekZaslal: čt 22. prosinec 2011, 14:07 Stáhnout příspěvek    Předmět: Raketové palivo Citovat

Zdravím,
vie niekto o aké palivo ide? http://www.youtube.com/watch?v=zmMREKZW24M&feature=related ďakujem
CZip

PříspěvekZaslal: čt 22. prosinec 2011, 14:31 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

Tyhle whistle mixy jsou směsy chloristanu draselného a benzoátu či salicilátu sodného (někdy i s dalšími látkami jako třeba oxid železitý a podobně).
Dominik

PříspěvekZaslal: ne 15. leden 2012, 17:20 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

mám malý dotaz, čím odstrániť stopy po sekundovom lepidle?
kerut

PříspěvekZaslal: ne 15. leden 2012, 19:11 Stáhnout příspěvek    Předmět: Citovat

podle toho z ceho.. existuje "rozlepovac" kterym jde od sebe odelit napr. uhlikate dily RC modelu, ale zas kuprikladu z koberce ci obleceni to asi uplne nedostanes nikdy.. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Pyroforum.org -> Pokec Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Stáhnout téma
Strana 2 z 4
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.