PAPÍROVÉ TRUBICE,DUTINKY

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

pedro
Příspěvky: 5
Registrován: úte 30. lis 2004, 11:25

Papírové dutinky

Příspěvek od pedro »

Papírové trubky od pytlíků mají zcela jný rozměr (ID 24 -25mm, OD 28mm)
Pedro
beginner
Příspěvky: 38
Registrován: sob 26. led 2008, 15:53

Trubice od pytliku

Příspěvek od beginner »

S tým že majú nejaký rovnaký rozmer všetky od sáčkov nesúhlasím.Sám som sa dostal k niekoľkým typom a to aj z jednej predajne.Na raketové motory a delobuchy používam menšie , tenšie ale paralélne vinuté a ten rozdiel pomeru pevnosti k hrúbke je znateľný, aspoň u tých sáčkových.
kdyz mne uvidite utikat, snazte se mne predbehnout
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

Co se způsobu výroby týče, spirálně vinuté bych se nejspíš neodvážil použít v týhle velikosti a síle stěny na nic jiného, než na dělobuchy. Na RM a pyroefekty se používájí jiné dutinky, ty které se vyrábějí z jednho pruhu papíru, jak už řekl beginner. Na RM jsou nejvhodnější a nejsehnatelnější dutinky ze sulfátového papíru.

Kdesi v laboratorním zápisníku jsem vyhrabal postarší zápis o testech různých dutinek. Tedy:
d=25mm, s. stěny 2.5mm, pruh.(od sáčků) -
na dělobuchy OK, na laufy nedostačující, po pár výstřelech s navážkou prachu 4g praská. Na starmine nelze použít, při navážce pouhých 3g okamžitá destrukce trubičky.
Další z testovaných - d= 40mm, s. stěny 3mm, pruh.(od folií, látek, koberců...)-
laufy- OK, testy: válcovky34mm, váha do 50g, 6g liftu - vydrží. Při větších navážkách a utěsnění má sklony praskat těsně nad zátkou.
d=50mm, s. stěny cca 6mm, pruh.(od koberců) - výmetníky - vydrží výmet i s větší navážkou prachu (max. tstováno 15g), ale při větších tlacích(starmine-světlice volné ložené na výmetu, ucpávka naládovaný papír.) se deformuje.
Déle už jsou na tom trubky s odolností dobře.
d=65mm,s. stěny 9mm, pruh. (taky od koberců) - na laufy vynikající, vydrží i selhávku,test +- 40g burst. Nevydrží však selhávku s flashem,krerý se dává např do TT - napodobeno 10g dělobuchem KP/MgAl flashe -destrukce.
dále d=75mm, s.stěny 13mm, vinuto dvěma vrstvami( jedna spirálovitě, jedna jednopruhově),tyto trubky jsem sehnal jednou náhodou v jedné z výroben brambůrek.
Co se týče těchto trubek, jsou snad nezničitelné. Z těch "testovaných", tj přez 100 ýstřelů všeho druhu, vydržely všechno, ani jeden se nikdy nezdeformoval. Starmine v liftem nad 100g, testy dělobuchů s 15g KP/Al, jedna selhávka flash válcovky...a žijí dodnes :D . Jedinnou velkou nevýhdou je to, že tyto trubky jsou těžké jako kráva a rozhodně bych se nechtěl tahat s 50ti kusy po poli. :roll:
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Od pytliku nejsou, nechal jsem si je delat na zakazku. Jedna vazi cca 75g.

Fota:
Přílohy
Trubky1.jpg
Trubky1.jpg (59.37 KiB) Zobrazeno 31023 x
Trubky2.jpg
Trubky2.jpg (117.55 KiB) Zobrazeno 31023 x
Uživatelský avatar
Lenny
Příspěvky: 45
Registrován: stř 23. led 2008, 22:07

Příspěvek od Lenny »

Takže si to s těma trubkama shrneme:
1) Zájít do různých firem, obchodů (supermarkety, stavební firmy) atp. a vyžebrat si něco :-)
2) Nechat si něco vyrobit na zakázku
3) Poradit si i bez trubky, vymýšlet alternativní obaly atp.
Naposledy upravil(a) Lenny dne sob 05. lis 2011, 01:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martincbr600f
Příspěvky: 56
Registrován: stř 30. zář 2009, 23:09

Příspěvek od martincbr600f »

Jenže dutinky to je to nejmenší. :o

Jestli z toho bude pořádná petarda, musí se použít špunty, které nevystřelí ven. A tady je problém.

Vystřelený špunt nejen že někoho zasáhne přímo do krabice, zákon schválnosti - potvrzeno :D, ale i akustický efekt je slabý, dunivý, zkrátka o ničem.

Sádra vystřeluje, zalepené dřevěné válečky jsou tak padesát na padesát (nebo použít délku minimálně takovou, jako jejich průměr), o lepených papírových špuntech ani nemluvě.

Nebo špunt zajistit uškrcením dutinky. Je to sice nevzhledné, ale stoprocentní. :P
Uživatelský avatar
draslík
Příspěvky: 190
Registrován: stř 30. led 2008, 12:46

Příspěvek od draslík »

Vzhledem k dutinkám typuji, že jsou/budou používány na výrobu RM. Takto kvalitní dutinky se silnou stěnou se na bumbáce nehodí, stačí obyčejné od sáčků.
Pokud máš problémy se zátkou,vyzkoušej epoxyd, nebo směs lepidla a papíru+dotěsnit a zajistit Herkulesem, jak tu doporučoval David Charvát. Tento způsob zátkování dělobuchů mohu doporučit, téměř vždy prdne trubka, nikoli jen vyflusne špunty. K účelů míchání s papírem se vhodný i SKLOTAP - speciální lepidlo na těžké tapety, složení podobné herkulesu (vlastnosti taky), cena okolo 40-100 kč/kg.

Takovéto dutinky budeš "zaškrcovat poměrně těžko, nemyslíš?
nemá to cenu v těch gramech... :fun:
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

Doplneni

Příspěvek od srabsrab »

Lenny píše:Takže si to s těma trubkama shrneme:
1) Zájít do různých firem, obchodů (supermarkety, stavební firmy) atp. a vyžebrat si něco :-) [/list]
2) Nechat si něco vyrobit na zakázku[/list]
3) Poradit si i bez trubky, vymýšlet alternativní obaly atp.[/list]
K bodu 1) Zajit do pyrofirem a nebo pozadat odpalovace/pyrofirmy o vystrilene kompakty .... po kazdem ohnostroji je jiz nepotrebnych dutinek stovky a akorat se zbytecne vyhazuji .....
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Pouzivam rozhnahnany papapr (papir na prdel) s lepidlem. a pak pro jistotu omotany izolackou :D
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Jinac pouzivam udelatka z teto firmy: http://www.wolterpyrotools.com/?page=cc_catg&cat=rocket
Jsou velice mili a ochotni.
Uživatelský avatar
lopata
Příspěvky: 2
Registrován: pát 16. zář 2011, 03:54

vymetnice

Příspěvek od lopata »

mel bych moznost si nechat vyrobit papirove vymetnice s vnitrnim rozmerem 50mm na miru ale je problem ze musim udelat vetsi odber. Chtel jsem se zeptat byl by zajem mezi mistnimi ohnostrojary?
Uživatelský avatar
KARAS
Příspěvky: 85
Registrován: pon 02. srp 2010, 21:48

Příspěvek od KARAS »

Zdravim, podle me papirove vymetnice o vnitrnim prumeru 50mm, jsou zbytecne si nechat vyrabet. Verim ze v mnoha firmach pouzivaji na zabaleni vyrobku, strech folie a ty jsou namotane presne na takovych trubkach. Verim ze ti je zadara daji, je to pro ne odpad... Zkus se poptat. Pro ty co nevi o co go: http://www.korus-eshop.cz/obalovy-mater ... na-strojni
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

a čím lepíte dutinky dextrinem? a jestli by šly namotat i z normálního papíru do tiskáten nabízí se mi ta možnost protože je u nás hodně vyhazují (špatný výtisk)
Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 208
Registrován: stř 01. pro 2004, 20:08
Bydliště: Prefektura Walašsko

Příspěvek od Karlos »

Dextrinem jdou lepit dobře. Podle mých zkušeností je lépe namíchat ho hustší, protože protože příliš mnoho vody pak nasaje do papíru a trubičky mají tendenci se sušením deformovat. Já lepím z hnědého sulfátového papíru, z papírových pytlů z drogerie. Ten pytel je ze dvou až tří vrstev podle výrobce.
Dutinky nejsou tak perfektní jako profi, za to jsou hodně tvrdé. Lepit jde i herkulesem samozřejmě, ale ten zas něco stojí.
http://imageshack.us/photo/my-images/849/dutinky.jpg/
Okraje se oříznou ostrým nožem, dutinka musí být při tom nasunutá na dřevěné tyčce.
私は花火を愛しています。 カレル. ハイダ
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

a myslíte že by to šlo lepit i jen škrobem? A jaký je vlastně rozdíl mezi dextrinem a škrobem? já jsem podle internetu :hit: dextrin pražil ale nějak se mi nechce rozmíchat ve vodě a lepit taky nechce.
PS:kdyžse dostane do stku s vodou tak se vytvoří mazlavě hnědá hmota a po čase trochu lepí.
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Tak vyse uvedene papirove dutinky, paraelne vinute, jsou stale k mani.
Vzhledem ke skutecnosti, ze prekazi na pude a zena nadava, snizuji cenu dutinky na 8 Kc.
Doporucuji odber vetsich mnozstvi, aby postovne nebylo vyzsi, nez cena dutinek. Balik pocitaji, jako nadmerny.
Dutinky jsou idealni na RM, fontany, drivers etc.

Jsem nyni podpantoflak a nektere zaliby se musi rusit :(
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
aTackal
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. led 2011, 18:17

Příspěvek od aTackal »

Zdravím, má niekto k dispozícii papierové trubičky s priemerom cca 20mm? Prípadne viete kde by sa dali také zohnať v súčasnej dobe?
Naposledy upravil(a) aTackal dne čtv 07. dub 2016, 23:47, celkem upraveno 1 x.
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Vyse uvedene dutinky jsou stale k mani, mam jeste 2 bedny.
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
Odpovědět