Novela zákona o pyrotechnice platná od 1.7.2010

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Novela zákona o pyrotechnice platná od 1.7.2010

Příspěvek od Alacatazar »

Nemá někdo z Vás tušení jak to má ve skutečnosti být s novým zákonem 148? Ze zatím dostupných informací jsem toho moc nepochopil. Myslím že to zatím nechápou ani samy úřady.
Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
dbarvik
Příspěvky: 9
Registrován: stř 24. pro 2008, 10:26

Příspěvek od dbarvik »

já jsem slyšel že bude pyrotechnika rozdělena jinak do skupin, 1 třída-od 12 let, 2 třída od 15 let, 3 třida od 18 let a 4 třída na průkaz odpalovače. k tomu jsem se dočetl že všechny kulové pumy budou na průkaz odpalovače tj. 4 třída. v tom bude zase jen zmatek.
srabsrab
Příspěvky: 85
Registrován: pát 02. úno 2007, 21:52

mozna jeste horsi

Příspěvek od srabsrab »

Ja co jsem cetl tak je to horsi ve spouste veci a na druhou stranu je mozne ze nektere veci budou zase na druhou stranu lepsi. Otazka je hlavne jak se k tomu postavi banske urady ... podle zprav prukaz bude stat 25tisic a 14dni bude doba kurzu = kravina dobra tak mozna pro cloveka ktery o pyrotechnice v zivote neslysel... druha hloupost je ze ohnostrojnymi pracemi se platnost prukazu neprodluzuje .... treti hloupost jsou ty kulovky od 25mm vyse (podle novely 4 trida) ..... to ze dodnes nikdo nevi co vsechny ty zmeny v praxi znamenaji je vylozene diletanstvi ze strany vlady a uredniku ...
To ze bude dostupna nektera pyrotechnika III od 21 let mi pripada rozumne, nebot to tak v okolnich statech funguje a neni problem si zajet treba do polska a legalne neco koupit .... Doufam dale ze timto udajnym sladenim s EU legislativou muze majitel prukazu operovat i mimo uzemi CR......pokud ne tak je to dalsi paskvil majici lidi odradit od ulitle zabavy mimo mainstream....

Totalni hovadina je suskanda o tom ze po uplynuti prechodneho obdobi jsou vsechny vyrobky mimo zakon a musi byt znovu prezkouseny, aby dostali osvedceni jako by byli uplne novym produktem = akorat zdrazeni a buzerace prodejcu .....

Kam nemuze cert tam je urcite nakej urednik ....
AeonCraft
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. čer 2010, 14:48

Příspěvek od AeonCraft »

ja som celý ten zákon preštudoval a sú tam presné dátumy dokedy možno predávať pyro pod starým označením. inak zakon je tu http://www.pyromoravia.eu/component/opt ... ,/lang,cz/

a na tej stranke je aj celkom zaujimava diskusia. myslim ze tam povedali všetko čo je relevantné. http://www.pyromoravia.eu/content/view/69/107/lang,cz/

snáď som trošku pomohol.
ja ne !
Příspěvky: 57
Registrován: sob 12. lis 2005, 19:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od ja ne ! »

Našel jsem tento článek, zajímavé jsou zejména praragrafy 2,7 a odkaz v pragrafu 10 na přílohu, kde jsou uvedeny podrobnosti...
http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp ... d=76&typ=r
Jestli kecam bludy nakopnete me ;)
Uživatelský avatar
Pandy
PFG
Příspěvky: 396
Registrován: stř 20. říj 2004, 19:23
Bydliště: Huzošima

Příspěvek od Pandy »

Zajímavé.... vidím velkou snahu o zjednodušení.Možná dobrou zprávou je zavedení CE a u výrobku s CE protokol o shodě. Nějak mě ale uniká výzan pyrotechniky v dopravních prostředcích,co tím autor sleduje :idea: ,je jasné že se jedná o airbegy,ale že by až takhle?
Taktéž kategorie pyrotechnika pro divadelní účely nevím proč tato nová kategorie. Dále v staré verzi byla kategorie hnací náplně /T1a T2/ ,tady nějak postrádám celý soubor raketových motorků a jiných hnacích zařízení.
Mno....vyhláška je obecně předmětem velké kritiky jsem zvědav na prováděcí vyhlášku..to bude asi teprve dost mazec :cry:
fallcon967
Příspěvky: 13
Registrován: sob 28. lis 2009, 23:29

Příspěvek od fallcon967 »

Takže jestli to chápu dobře, III: třídu mohu nakupovat od 21 let bez průkazu odpalovače ohňostrojů ??
Uživatelský avatar
Alacatazar
Příspěvky: 103
Registrován: sob 19. dub 2008, 10:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alacatazar »

fallcon967 píše:Takže jestli to chápu dobře, III: třídu mohu nakupovat od 21 let bez průkazu odpalovače ohňostrojů ??
Od 21 let si můžeš koupit pyrotechniku třídy 3. Musí nově projít zkušebnou a být certifikovaná jako CE. Starou třídu III. koupíš stále jen na průkaz odpalovače.
Pyrotechnika, ohňostroje, speciální efekty.
WWW.PYROSILESIA.CZ
e-shop: www.pyrosilesia.nabizi.cz
Nejlepší pyrotechnika a ohňostroje ve slezsku
Odpovědět