Sháním

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CZip
Příspěvky: 146
Registrován: pon 03. pro 2007, 19:11
Bydliště: Bývalé město královské

Příspěvek od CZip »

Nevíte o nějakém, případně nemáte nějaký rozumně přesný vakuometr? Používám klasický rafičkový, nicméně nejmenší dílek je 20torr a potřeboval bych něco přesnějšího.
Už jsem prohlídl nějaké číňany a ti mají dost věcí na přetlak, ale nic moc na podtlak.
Technický dotaz - zajímá mne bod varu jododusíku za normálního tlaku ...
Uživatelský avatar
AKA the A
Příspěvky: 227
Registrován: pát 16. lis 2007, 16:02
Bydliště: K.n.O.

Příspěvek od AKA the A »

CZip: záleží kolik si představuješ... pod 1 Torr už to mechanicky ani nejde :wink:
Potom už to chce jinej druh měřítka, třeba takovýhle...
Uživatelský avatar
KARAS
Příspěvky: 85
Registrován: pon 02. srp 2010, 21:48

Příspěvek od KARAS »

Zdravím, scháním hliník, který půjde bez problému použít u světlic ve složi SW a D1 glitter, mám doma obyčejný hliník krupici, která šlape dobře, ale jeho zpracování ve složi dělá problémy, takže chci zkusit jiný druh, proto by mě zajímalo jestli někdo nějaký hliník nedávno (2 měsíce max.)nekupoval, jaké má s ní zkušenosti a kde? Předem díky za odpověď.

A když už se tak ptám, čím pojíte tyhle slože, měl by být použit dextrin, který se rozpouští vodou, ale ta může ragovat s tím hliníkem, je teda nějaké rozumné řešení?
Uživatelský avatar
frank9
Příspěvky: 208
Registrován: ned 18. bře 2012, 18:59
Bydliště: ČR

Příspěvek od frank9 »

mě glitterové slože s hliníkem pojené dextrinem nikdy pořádný gliter neudělaly. Světlička prohořela (prožhnula) pár jiskřiček se vyloudilo ale to bylo asi vše. Teď s úspěchem dělám glitter pojený rybetakem a závoj je ucházející. Hliník používám hrubosti 65 mikronů ktery jsem koupil asi za 150 Kč kilo do thermitu, ale využívám ho s úspěchem i ve světlicích. Práce s ním je pohodlná. Možná jen by to chtělo hrubější matroš, aby byl závoj protáhlejší. Jelikož jsem ale hrubější nezkoušel tak tam radit nemohu.
než mě začnete kamenovat, nechte mi chvíli na útěk...
dudakhonza
Příspěvky: 90
Registrován: stř 23. pro 2009, 09:51
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od dudakhonza »

Tak ja osobně jsem nikdy s glitterama problém neměl, používám klasiku D1 glitter nebo jednoduché winokury bez Sb2S3. Slože vždy pojím dextrinem a dělám z nich pumped stars všech velikostí injekčními stříkačkami (vylisuji většinu vody), suším na slunci či topení a glitterují nádherně. Hliník se dá použít snad jakýkoli krom prášivky, nicméně ideální je hliník který je potažený tenkou vrstvou oxidů a tak s vodou nedělá neplechu - třeba tento http://www.fichema.cz/cs/prkov-hlink/91 ... -prek.html
U efektu SW jsem ale taky celkem bezradný, mám doma 4 druhy práškového hliníku a ideální efekt jsem stejně stále nedocílil.
Celkově se ale hliník v efektu glitter moc neprojevuje, plánuji ho zkusit nahradit práškovým Mg, Mn a Si, uvidíme jestli to efektnu něco přidá, pak případně poreferuji.
Po nezdařeném pokusu rozhodíme rukama

20 metrů od sebe a následně to zkoukneme s nadhledem

hlava uletí směrem nahoru...
Uživatelský avatar
KARAS
Příspěvky: 85
Registrován: pon 02. srp 2010, 21:48

Příspěvek od KARAS »

Ja ten hlinik krupici, 63 mikronu mam. Jak jsme psal on je dostacujici do techto efektu. Ale musi se upravit, jak pisete bud jako pumped nebo cut stars. Ja ale potrebuju udelat round stars, tak ze budu mit barevne jadro a SW nebo D1 glitter budou dalsi vrstvy, jako trasovac. A to kdyz jsem zkousel, delalo velky problem, tato vrstva se nedala nabalit, cele se mi to rozdrobilo, proto jsem chtel zkusit jiny typ hliniku. Dale taky jsem uvazoval o horciku, mam doma dva druhy, jeden co je super na flaxhe a druhy je jine struktury, mozna by nebyl nejhorsi na tohle, ale ten se neda pouzit s pojivem jako je dextrin.
Uživatelský avatar
mailou
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 07. zář 2006, 22:04

Příspěvek od mailou »

Hlinik musi mit sfericky tvar castic. Prumerna velikost 63 mikronu slape velmi slusne(viz. muj youtube kanal). Pred davnymi casy meli na praskovych kovech hlinik ALPRA. Ten byl bezkonkurecne nejnej. Ted maji ALPRA2. Funguje taky, ale ne tak skvele. Z te fichemy bych zkusil spis ten 45- 160 mikro.
Rollovani neni problem. Kys. borita taky neuskodi.
Barevne jadro je lepsi pojit redgumou. Je pak odolne vuci vode a daji se na nej bezproblemu nabalovat kompozice pojene vodou.
Toz tak......
P.s. Bastlete co to jde. Za chvili bude diky EU utrum... :x
odpal to
Uživatelský avatar
pyrotechnik.com
Příspěvky: 43
Registrován: pon 02. kvě 2011, 19:47
Bydliště: Plzeň

-

Příspěvek od pyrotechnik.com »

Zdar,
....kdyby měl někdo přebytek na prodej : acetanhydrid, hydrazin(nejlépe bezvodý), pentaerythritol, guanidin, dimethylanilin....množství bych bral tak okolo kilogramu...podle ceny....acetanhydrid i více litrů...čistota pouze č., či p.a.,, technické suroviny nebrat...pokud by byl někdo ochotný to prodat, dyštak SZ...DÍKY
pentol
Příspěvky: 49
Registrován: pát 10. říj 2008, 15:52

Příspěvek od pentol »

Zdravím!
Sháním dusičnan nikelnatý za rozumnou cenu. Pokud někdo máte alespoň 500g tak pište na sz.
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

sole vzacnych kovu

Příspěvek od Atrey »

Nema nekdo zajem o prebytky sloucenin drahych kovu?

No vlastne nemame na zradlo a topeni, tak prodavam co se da. Zije se nam lepe a radostneji:))

Mam tyhle polozky:

Ag2SO4 p.a. cca 750g ---- 100g/1500Kc
AgNO3 p.a. cca 500g ---- 100g/900Kc
PdCl2 p.a. cca 20g ---- 1g/500Kc
RuCl3 p.a. cca 5g ---- 1g/500Kc
(NH4)2PtCl6 p.a. cca 11g ---- 1g/1500Kc
Pd black cca 5g ---- 1g/800Kc
Pt black cca 9g ---- 1g/2000Kc

plus jeste netradicni vec I205 60g za 500Kc

Postovne si plati kazdy sam.
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
Uživatelský avatar
KARAS
Příspěvky: 85
Registrován: pon 02. srp 2010, 21:48

Příspěvek od KARAS »

Ahoj, měl by zájem o ribetak stačí 0,5kg, dále také sháním kyselinu boritou a hliník s sférickou strukturou částic cca 100mikronu, ano vím poslední dvě věci jsou k sehnání v ČR, ale jde mi spíš o to poštovné, takže tak, díky za nabídky ;)
pentol
Příspěvky: 49
Registrován: pát 10. říj 2008, 15:52

Příspěvek od pentol »

Já vás zdravím! Sháním chloritan sodný. Nemáte někdo doma přebytek? Prosím pište na sz! :wink:
Uživatelský avatar
Tse-Tse
Příspěvky: 78
Registrován: pon 15. lis 2004, 23:07

Příspěvek od Tse-Tse »

pentol: doufám, že nehodláš vyrábět MMS :!: :skull:
jinak NaOCl2 má většina chemshopů za docela přijatelou cenu...
Tse-Tse
pentol
Příspěvky: 49
Registrován: pát 10. říj 2008, 15:52

Příspěvek od pentol »

MMS ani nevím co je ale už jsem chloritan sehnal!
Atrey
Příspěvky: 126
Registrován: sob 27. bře 2010, 00:31

Příspěvek od Atrey »

Nabizim k prodeji 1Kg dusicnanu lithneho.

Material neni roztekly.

Pocitam, tak za 900Kc i s postovnym.

SZ
Pravý prd je silný, má hustotu větší, nebo rovnu atmosféře jej obklopující, tvoří nezaměnitelnou vůni brokolice a obvykle vyžaduje utření zadnice.
bruttopyr
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. lis 2013, 18:53

Příspěvek od bruttopyr »

Kolegové, prosím o pomoc. Kdysi jsem na svých cestách potkával pentaerythritol, ale poslední dobou se míjíme. Nepotkal jste ho někdo někde? A nedali byste mi na něj adresu? Děkuji mnohokrát.
SZ
noobiq
Příspěvky: 5
Registrován: stř 02. úno 2011, 20:40

Příspěvek od noobiq »

vedeli by ste niekto poradit, kde zohnat oxid chromity? už to zhánam nejaký ten mesiac, skúšal som aj velkopredajcov (napr. centralchem) ale ty zvykli moje správy odignorovat.
potreboval by som toho len takých 20 gramov.
Mikulecc
Příspěvky: 18
Registrován: ned 27. lis 2011, 20:55

Příspěvek od Mikulecc »

Takových 20 gramů si můžeš v pohodě udělat sám :wink: např. jednoduchou redukcí dichromanu draselného sírou, tato směs prožhne, produkt dekantuješ, přefiltruješ a zůstane oxid chromitý, pak ještě případné pražený kvůli odstranění zbytků síry. Nebude to 100% čisté, ale tak to záleží na co ho potřebuješ. :roll:
steasy1
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. pro 2007, 14:31
Bydliště: Sereď Slovensko

Příspěvek od steasy1 »

Alebo stačí keď zohreješ príslušné množstvo dichromanu amónneho,zostane ti čistý oxid chromitý
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Což o to, reakce je to pěkná, ale nevím, jestli dotyčnému pomůže, když bude muset místo volně dostupného oxidu chromitého shánět dichroman draselný nebo amonný, který je v současnosti řazen mezi látky vysoce toxické a tudíž prakticky ilegální. Ovšem pokud je sklenice dichromanu k dispozici, je to jasná volba :wink:

Osobně bych zkusil jít na to buď přes nejbližšího chemikáře, nebo přes obchod s keramickými potřebami, např.:
http://keramickecentrum.cz/detail/vysle ... g-102.html
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Odpovědět