Laboratorny stojan

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Laboratorny stojan

Příspěvek od Dominik »

Čaute ľudia, bol by prosím vás niekto ochotný opísať mi rozmery laboratórneho stojana?
Cena za nový je privysoká a mám možnosť si ho prakticky zadarmo vyrobiť na frézovačke a sústruhu, najlepšie ak to zmeriate s posuvným meradlom, dakujem.
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

UTFG, první odkaz

http://www.google.cz/search?client=oper ... el=suggest

Šupléra byla předpokládám myšlena jako vtip :wink:
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

rozmery v odkaze niesu kompletne, chyba hrubka materialu vzdialenost zavitu na tyč od okraja, uhol úkosu
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

... to je zase výživný téma :wall: . Tohle přeci není nijak normalizovaný a v odkazu od Maniaka je vše vidět více než dostatečně. Stojanů je spoustu druhů, rozměrů, účelů, lišicích se velikostí i materiálem. Rozměry jsou různý podle výrobce a taky podle doby kdy byl vyroben (starší bývají masivnější). Přeci když budu dělat stojan, použiju něco vhodnýho co je po ruce (kus desky železa atd) a nebudu řešit úkos nebo podobný koniny, kteréžto jsou jsou jen "kosmetické parametry". Prostě čím těžší tím obvykle lepší. a jestli je díra od kraje 20mm nebo 32,541mm je úplně fuk. Spíš bych řešil (pokud to nebudeš dělat z nerezu) povrchovou úpravu...
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

no dobre :D , vykaslem sa nato, povrchovú úpravu mienim robiť chemickým černením ocele (černiaca soľ Brunigal N) máme v práci
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

ked bude hotový, hodím vám sem foto
Uživatelský avatar
Blaster
Administrátor
Příspěvky: 279
Registrován: stř 13. říj 2004, 19:33

Příspěvek od Blaster »

Alkalické černění železa bych pro ten stojan rozhodně nedoporučoval. Černění je jakž takž odolné jen pokud je povrch udržován mastný, a to ještě za normálních podmínek, tedy žádné agresivní výpary atd. Přecejenom jde pouze o velmi tenkou vrstvu oxidů železa. V laborce to bude hned rezavé.
Co bych doporučil, tak práškový vypalovací lak.
Rozčilovat se - znamená pomstít se sám sobě za blbost druhých

PGP Public Key
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

dakujem za radu, práskový vypalovací lak bohuzial nemám, aké sú ešte možnosti?
Uživatelský avatar
Buk
Moderátor
Příspěvky: 558
Registrován: pon 18. říj 2004, 19:39

Příspěvek od Buk »

No práškovou barvu doma nemá asi nikdo (nanaší se elektrostaticky v boxu a pak se vypaluje), ale zadat to (nechat udělat) stojí pár desetikorun. Druhá možnost je průmyslová epoxidovka a na to PU email, ale pokud to nemáš doma nebo v práci, tak kupovat to kvůli jednomu stojanu je blbost.
petrsx01
Příspěvky: 109
Registrován: sob 14. čer 2008, 11:52

Příspěvek od petrsx01 »

Já bych si přisadil s tím, že řešit rozměry je velku zbytečné, táta mi na 1cm silnou ocelovou desku navařil závitouvou tyč, natřel jsem si to nějakou červenou barvou, kterou jsem objevil doma a stojan slouží do dnes (už asi rok a půl), sice je místy orezlý, ale stačí to odrezit přetřít a jeto, navíc je orezla jen ta deska, protože na ní sem tam něco ukápne kdežto ta tyč je takřka neorezlá.
Doporučuju dávat si bacha na HCl on se zdá být v pohodě ale má korozivní účinky jak blázen. Zrovna tenhle týden jsem dělal jednu cyklizaci s použitím bezvod. AlCl3, mělo se to 24 hodiny míchat, tak jsem to přes noc nechal a neřešil to, ale další den jsem k tomu přišel a ta svorka co držela tu baňku, tak vypadala, že se roztekla, ta barva úplně slezla dolů a doslova odkapávala dolů, no nevěřil jsem vlastním očím.
When you do things right people won't be sure you've done anything at all.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

Zatial stojím na tomto: stojan je hotový chýba už len náterová vrstva, moje možnosti sú teraz akurát tak základná syntetická farba na kov a druhá zelená vrstva. Prikladám foto
Přílohy
SPM_A0158a.jpg
SPM_A0158a.jpg (138.58 KiB) Zobrazeno 12301 x
SPM_A0159a.jpg
SPM_A0159a.jpg (88.55 KiB) Zobrazeno 12301 x
Odpovědět