Sorbitky a KNO3

všechno, co se nehodí jinam (volnější pravidla)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Sorbitky a KNO3

Příspěvek od paplik »

Ahoj, zajimalo by mě jak se dají skladovat sorbitky (rakety) chtěl bych nějaké vyrobit. A ještě bych se chtěl zeptat kde v okolí Uherského Hradiště nechce se mi to kupovat na netu, koupil bych to i jako hnojivo pro zahrádku díky za radu. :lol:
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

díky KCLO4 za SZ a ještě k tomu druhému dotazu kdyby jste mi poradili kde se dá sehnat v okolí UH Hradiště KNO3 abych jej nemusel kupovat na internetu
díky :idea:
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

Jo a mohli by jste mi ještě s něčím poradit ? pořád přemýšlím :roll: jak velikou mám udělat trisku pro sorbitolovou raketu motor by měl mít rozměry délka 50mm. a šířka 16mm.
Šakal
Příspěvky: 259
Registrován: sob 22. bře 2008, 20:27

Příspěvek od Šakal »

Chlape . Čítaj a študuj. Máš tam toho dost. :wow:
http://raketky.via.cz/
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

ahoj, tak jsem si udělal druhý (cukrový motor) použil jsem sukr krystal pomletý na mučku dal jsem ho do rakety a dívejte se http://www.youtube.com/watch?v=-k-qvDLe-Do nevím čím to je že raketa letěla tak málo motor byl naplněn roztavenou směsí, mohli by jste mi poradit? motor je moje vlastní konstrukce a tryska je sádrová prům 3mm. průměr motoru je 17mm. a délka 50mm. ..... zkoušel jsem i dělat BPčka ale dycky mi bochly.
Uživatelský avatar
Dominik
Příspěvky: 149
Registrován: stř 13. led 2010, 20:45
Bydliště: Matrix

Příspěvek od Dominik »

mál si zložky správne odvážené? bola zmes dostatočne homogénna? a tie bp motory lisoval si to palivo vôbec?
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

Ta (cukrová raketa) byla navážena 1:2 to znamená jakoby 60procent ku 30procent a BP raketku jsem lisoval ve svěráku.. ona vlastě nebouchla ale vystřelila mě horní víčko a pak odhořívala odvchu nevím proč ale z trysky žádné spaliny neletěly. Připomínám raketku jsem zapaloval od spodu :D .


Ale víc by se mi hodilo vyrábět ty sorbitky myslím že je to lehčí.
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Cukr se při přípravě této TPH taví, takže se opravdu mlet nemusí :roll: naopak nutné je dokonale pomlet dusičnan, jinak TPH nehoří dost pravidelně a není dost výkonná. Doporučuji přečíst stránky LK ještě jednou a pořádně :wink:
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

přečetl jsem si je ještě jednou, ale nic navíc jsem se nedozvěděl jen mě zmátla ta tabulka pro výpočet zahrazeni a to že by měla byt tryska dlouhá 30mm. a vcelku když to tak člověku vyjde poměr je 1:2 +- nějaká desetina gramu
paplik
Příspěvky: 37
Registrován: ned 19. čer 2011, 16:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paplik »

a mohli by jte mě napsat v jakém poměru mícháte TPH vy? a co to znamená zahrazení? na LK to není. Moc díky!.
Uživatelský avatar
Maniak
Moderátor
Příspěvky: 775
Registrován: pát 15. říj 2004, 19:13

Příspěvek od Maniak »

Nevím proč, ale mám takový dojem, že sis z tech LK stránek přečetl jen úvod :roll: Je nutné projít i všechny stránky z menu vlevo, konkrétně třeba stránku "Motory na TPH", kde je vše okolo zahrazení a geometrie paliva vysvětleno :wink:
Navíc doporučuji prolistovat záložky umístěné nahoře na každé stránce :idea:
Opravdu zkušený pyrotechnik nemá ruku...
Odpovědět